ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 03.01.2013

N/A

ARTICOL ARHIVAT
    REVIEW SUSPENDAT (temporar/definitiv), VEDEȚI MAI JOS MOTIVELE

Destul de dezamagita

Am intentionat sa petrec revelionul 12-13 in Predeal si sa invit si familia, sora cumnat si nepotica sa mi se alature. De aceea am cautat un hotel mai la vad, nu departe de partie, desi nu schiem nici unul din noi, care sa organizeze petrecerea de revelion, si care sa nu fie nici prea scump. Si l-am gasit pe acesta. Am luat cateva date telefonic, persoana de la celalalt capat al firului foarte amabila, am si rezervat si platit un avans.

Sunt sunata dupa o ora sa-mi spuna ca a omis sa-mi explice ca e o camera la mansarda cea de 3 persoane si ca de obicei clientii evita mansarda, nestiind sa-mi spuna de ce, toate astea spuse cu scopul de a ma razgandi, cand avansul era deja platit. Nu mai puteam da inapoi, grija cea mare era ca acea camera sa nu fie prea friguroasa mai ales ca aveam copil mic cu noi.

Am ajuns acolo pe 29 dec., domnul de la receptie amabil, ne-a dat doua chei pt a ne alege una din camerele de la mansarda, cea care ne place mai mult. Dragut gest.

Camera aleasa putin mai spatioasa ca cealalta, bine intretinuta, calduroasa, am fost multumiti. Am sesizat ca Wi-Fi ul mergea dar nu puteam deschide nici o pagina, desi in prezentarea hotelului se spuneac ca internetul acopera doar 75 % din camere, am zis ca asta in care stam face parte din celelalte 25%, dar i-am spus d'nului de la receptie totusi ca e posibil sa fie dor o problema tehnica care se poate remedia printr-un restart al routerului, identic cu cel pe care il detin eu acasa. In acea seara nu am avut internet. Nici a doua zi, cand iar am sesizat receptia ca daca routerul e in camera de sub noi, nu trebie decat sa deschida cineva usa, era o camera de protocol, si sa restartze routerul. Mi-a zambit receptionera, nu cred ca a inteles despre ce vb, dar pana la sf sejurului nu ne-am putut folosi de internetul hotelului, ba mai mult ne-au recomandat sa coboram la parter pt internet. Am zis ca nu se merita oboseala, mai ales ca noi ne luasem device urile proprii, asa ca am lasat-o balta.

Dragut a fost cand am solicitat perna si pilota pt cea mica si doamnele de la curatenie au actionat repede. Am fost si noi draguti cu ele.

Am avut micul dejun inclus tip bufet, nu atat de bogat ca la all inclusive, dar am gasit cu ce sa ne umplem farfuria si sa ne si saturam. Nu am luat niciodata pranzul sau cina acolo, poate pt ca nu aveam incredere in preparatele oferite, in schimb am mers la Hotel/Restaurant Dragului vezi impresii, in fiecare zi aproape unde am fost foarte multumiti, am comentat despre asta in rubrica dedicata acestui hotel restaurantelor din Predeal.

Petrecerea de revelion a fost un fiasco. Frumos amenajata sala de mese, ne-au sezat cum au putut, la masa cu alt grup, nu a fost nici o problema pt noi, poate ca ceilalti ar fi vrut sa fie doar ei, dar asta e, si s-a inceput petrecerea.

DJ ul era un nene cam la 60 de ani, cu sechele dupa un accident sau atac cerebral pt ca avea o hemiplegie, cu scule vechi, nici un calculator, nici in playlist, doar niste CD uri cu manele muzica, populara, muzica usoara veche si cateva melodii tehno house nebune.

Efectiv toata seara pana pe la 1:30 cand am plecat a pus numai manele si populara, date la maxim de iti venea greu sa si mananci din cauza zgomotului, aproape nimeni nu a dansat, insa el a insistat sa zdrangane. Rand pe rand ne-am dus si l-am rugat sa schimbe muzica, pt ca majoritatea eram tineri, chiar daca printre noi s-a strecurat si un asa zis nepot a lu Becali care i-a dat niste bani DJ ului pt niste dedicatii pe manele, dar pana si ei s-au saturat de muzica pusa de nene si au mai plecat din sala gasindu-si distractia prin alte parti.

Mancarea prost preparata. Aperitivul subtire, de vedeam fundul farfuriei printre preparate, am crezut ca ne-au dat niste firimituri de la alte petreceri anterioare. A urmat pestele ceva mai gustos, sarmalele, 3 la numar pe care nu le-am gustat pt ca eram neagra de suparare, si a mai urmat friptura si desertul dar eram deja plecata cand s-au servit astea si nu pot face aprecieri. Am chemat si sefa de sala la un moment dat pt ca nu se mai putea, muzica era groaznica, pana si un chelner s-a dus si i-a zis s-o dea mai incet, dar greu se conforma, insa sefa nu s-a aratat. Cred ca nu a tinut mult petrecerea, la 3:30 nu se mai auzea nimic, pe semne ca lumea s-a retras in camera.

In concluzie, un hotel dragutel, dar care are carente la organizat evenimente. Il recomand daca cineva doreste sa stea aproape de partie si sa fie hotel si nu pensiune, dar evitati petrecerile organizate de ei acolo, nu se pricep.

Trimis de hylldegar* in 03.01.13 19:16:18
    Validat / Publicat: 03.01.13 19:42:48

VIZUALIZĂRI: 1750 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (hylldegar*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[03.01.13 19:31:50]

1. Am introdus pagina web oficială în caseta tehnică (vezi mai sus). Ne poţi confirma dacă despre acel hotel vorbim?

2. Fiind primul review de la acest hotel, nu avem foto pe sait. Ai putea încărca un set de fotografii (ar fi extrem de apreciate, sunt sigur) ?

Mulţumesc!

hylldegar*AUTOR REVIEW
    [04.01.13 19:43:29]

@webmaster15: da, asta e hotelul, multumesc.

[22.11.17 13:21:59]

Proprietarul acestui hotel și-a exrecitat unul dintre drepturile conferite de Regulament - acela de a solicita arhivarea acestui review.

Am verificat îndeplinirea condițiilor impuse de Regulament în aceste cazuri și am aprobat solicitarea.

Articolul va fi retras de pe sait prin arhivare, în termenul regulamentar (1-30 zile de la aprobarea solicitării și anunțarea publică)

hylldegar*
    Alte impresii din această RUBRICĂNoblesse Hotel: