ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 04.12.2012

Foarte nemulțumit
Extrem de nemulțumit
Extrem de nemulțumit

Un hotel de evitat

Un hotel nou deschis anul acesta, care, in septembrie, nu avea inca acordat numarul de stele, situat in nordul Parisului, in zona Gonesse, departe de centrul orasului, la 10 km de aeroportul Charles de Gaulle. Practic cladirea unui fost hotel mai mare a fost impartita de 2 hoteluri (Premiere Classe si Kiryad) cu receptii separate, usa in usa. Aici am avut cazare 4 nopti, asta toamna cand am facut un circuit cu autocarul prin Franta si Germania. La agentie, initial, ni se promisese un hotel Ibis insa la plecare ne-au anuntat ca vom fi cazati aici, dar nu stiam ce ne asteapta. Se pare ca la vecinul Kiryad lucrurile ar fi stat mai bine decat la noi, acolo fiind cazat un grup de romani care venise cu avionul, prin aceeasi agentie, dar care avea o excursie de 7 zile in Paris.

Avantaje:

- poate pretul (adica probabil ca asta e motivul pentru care agentia l-a ales);

- sa zicem faptul ca exista cateva restaurante in zona, printre care si un KFC;

- curatel, fiind nou;

- personalul de la receptie ambabil.

Dezavantaje multe si unele foarte deranjante:

- este situat departe de centrul orasului; pentru a ajunge in Paris se poate lua din apropierea hotelului un autobuz care circula din jumatate in jumatate de ora dupa un program stabilit, dar care face destul de mult pana la metroul care duce in centrul Parisului;

- camere mici, foarte mici, abia se poate trece printre perete si pat iar pe aici trolerul nu incape;

- nu exista in baie hartie igienica, doar niste servetele!!! ;

- prosoapele sunt insuficiente, adica am primit un singur prosop de persoana (se presupune ca te stergi cu acelasi prosop si pe fata si pe corp, ca sa nu mai dau alte detalii); am facut scandal insa nu s-a rezolvat nimic pentru ca la ei asa e procedura;

- nu exista frigider in camera;

- curatenia in camera consta in facutul patului (lucru care pe mine ma enerva la culme pentru ca femeia de serviciu ne lua pijamalele si ni le punea pe troler sau pe scaun si nu stiu cat de curat era trolerul pe exterior sau cat de curate erau mainile ei) si luatul cosului de gunoi; prosoapele le lasam pe jos ca sa fie schimbate (dupa ce ca aveam doar unul de persoana!!!);

- mic dejun dezastruos: doar gem, nutella, iaurt simplu si cu fructe, paine normala si paine dulce, chec si cornuri dulci (nicio felie de cascaval sau sunca), singura varianta de mic dejun sarat era iaurt simplu cu paine (asta am mancat timp de 4 dimineti); vecinii de la Kyriad ne-au spus ca la ei micul dejun era mai consistent cu mezeluri, cascaval si cereale;

- restaurantul unde luam micul dejun era micut, neincapator pentru grupul nostru de aproape 50 de persoane, erau putine mese mici (de 2 persoane) si scaune la fel de putine (vreo 20 in total) si inghesuite (trebuia sa mancam repede ca sa faceam loc si celorlalti... de fapt avand in vedere ca nu prea aveam ce manca nu era o asa mare problema sa terminam in 10 minute);

- cani si tacamuri insuficiente, mereu asteptam la coada dupa una sau alta;

- farfurii nu existau, puneam mancarea direct pe tava (painea, checul).

In concluzie: de evitat (pe mine cel mai mult m-a deranjat lipsa prosoapelor si a hartiei igienice, pe sot micul dejun saracacios), nu as mai sta aici in veci... toti cei din grup au fost la fel de nemultumiti.

Totusi am trecut peste nemultumiri si nu am lasat acest aspect sa ne strice plimbarea in unul dintre cele mai romantice orase din Europa.

Trimis de cryss27 in 04.12.12 15:14:00
Validat / Publicat: 04.12.12 16:27:55
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în FRANȚA.

VIZUALIZĂRI: 1727 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (cryss27); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Hotelul Premiere Classe din zona Gonesse
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 40.95 EUR pe cameră

[04.12.12 15:24:13]

Am gasit aceasta pagina (premiereclasse.com/en/hot ... des-expositions) pentru hotelul: Hotel Première Classe Paris Nord - Gonesse - Parc Des Expositions.

Ai putea confirma, te rog, daca este acelasi hotel?

Mersi.

[04.12.12 16:29:57]

Odaă cu validare şi publicarea fotografiilor încărcate, a devenit evident răspunsul la întrebarea de mai sus - hotelul indicat de colegul meu este, într-adevăr, subiectul impresiilor de mai sus.

Motiv pentru care am completat, în caseta tehnică a destinaţiei, pagina oficială web şi localizarea pe harta interactivă

cryss27AUTOR REVIEW
    [04.12.12 18:32:40]

Da, acela este hotelul. Abia acum am reusit sa intru pe net.

cryss27

• pagină generată în 0.19564199447632 sec