ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 20.08.2009
AUG-2009

Sub orice critică
Sub orice critică

Nashpa

Eu am la villa bossa in perioada 08.08.09 - 15.08.09.

Este dezastru fratilor. De la cazare, la supa aia naspa si pana la matele alea care-ti sareau in farfurie cand mancai... degeaba sunt patronii super cand conditiile sunt de toata coma...

Si te mai si mint pe fata... cica te trimit in excrsie la insula Skiathos si pe vapor este loc de facut plaja, metaxa party... etc, iar cand ajungi pe vapor stai ca sarmalele si metaxa primesti 0. Cu o sticla de 3 litri fac metaxa party vreo 5 ani cred si fraieresc romanii cum vor ei cu 2 manele care le baga ei pe vapor si un dans zorba facut de "el capitan" cum ii zic ei care nici macar bunul simt nu il are sa se imbrace in haine traditionale daca tot vrea sa faca show grecesc.

Sa nu mai vorbesc ca prin baie la villa Bossa urca pe canalizare niste viermi (sau nu stiu ce sunt aia) lungi de 10 cm si nu exagerez cand spun asta. Este adevarat ca suna ieftin 430 euro/2 pers/7zile, dar nu sa stai in asa conditii...

O sa revin si cu poze + alte comentarii.

Trimis de owi_salcu in 20.08.09 12:46:44
  • A fost prima sa vizită/vacanță în GRECIA

VIZUALIZĂRI: 3001 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (owi_salcu); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

michirec
[20.08.09 13:46:56]

Considerati ieftin 7 zile 2 persoane 430 euro? am luat cu 340 in aceleasi conditii (HB), este criza, s-au dus vremurile alea....

owi_salcuAUTOR REVIEW
[20.08.09 16:01:37]

Nu e vorba daca e ieftin sau nu. Este vorba ca astia ne tin de fraieri. In pliante si oferte ne prezinta ceva si cand ajungem acolo e dezastru.

Am ajuns sa mananc din farfuriile pe care se plimba pisicile si sa fac dus in bai cu mucegai, obiecte sanitare ruginite in care urca pe canalizare niste viermi de la 1 cm pana la 10 cm, si asta si pentru bani cu care puteai sa mergi in alte locuri mult mai curate si mai frumoase. Sa nu va spun ca intr-una din zile cand ne intorceam de la plaja pe la ora 16 am vazut in sala de mese de la vila Bosa farfuriile cu salata pentru cina, neacoperite, usile deschise si pisicile circuland nestingherit. O fi ei iubitori de animale dar nici chiar asa.

Intradevar e frumos Hotelul Niko Paradise dar cei cazati acolo tot la Vila ci MATE (PISICI) mananca.

Degeaba esti cazat la 3 sau 4 stele cate are hotelul cand mananci in grajdul de la Vila.

simonaturcin
[20.08.09 18:49:43]

care este nr. camerei in care ati stat la vila bosa?

nora
[02.10.09 20:12:49]

Daca tot ai fost atat de nemultumit de ce nu ai adus la cunostinta nemultumirile tale lui Niko(patronul) sau lui Stelios(fiul lui)pentru ca ei sunt mereu prin preajma turistilor lor, plus ca stiu si romaneste deci aveai cu cine sa te intelegi!!Sunt sigura ca ar fi facut ceva in privinta asta ca pana la urma sa fi si tu multumit!Am mancat si noi in "grajdul"ala asa cum il numesti tu dar culmea noua nu ne-a sarit nici o pisica in farfurie!!!

Am intalnit acolo familii care deja veneau la Niko de vreo 5-6 ani si erau toti foarte multumiti!

Cat despre croaziera spre Skiathos a fost excelenta, chiar daca a fost multa lume!! ca de asa e daca nu ai posibilitati sa-ti inchriezi un vas doar pentru tine sa nu te deranjeze nimeni!!muzica,dans si voie buna asta inseamna croaziera adevarata!

Trebuia sa participi la seara greceasca daca doreai sa vezi costume traditionale grecesti,ca saracul"el capitan" nu avea el de ce sa se imbrace in costum traditional grecesc el se imbraca in pantalon alb si tricou alb asa cum ii sta bine unui capitan de vas.

michirec, nora, owi_salcu, simonaturcin
Alte impresii din această RUBRICĂVilla Bosa [Niko Paradise] [Platamonas]: