ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 17.08.2009
ÎNSCRIS: 29.06.09
JUL-2009
[?] AD. + 2 COPII

Prea multă linişte!

Hotelul era OK, dar nu ceea ce ne doream noi. Dacă mergi doar să te odihneşti şi iţi doreşti să fii rupt de lume, acesta e locul perfect. Norocul nostru a fost că am plecat cu maşina şi ne-am putut mişca. In Elenite toate celelalte hoteluri şi vile sunt in sistem all inclusive şi nu ai acces în zona lor. Sunt paznici care se uita dacă nu ai brăţară şi îţi spun că este proprietate privată şi nu ai ce căuta acolo.

Condiţii de plajă - mai degrabă nemulţumit

Plaja nu este îngrijită în această zonă (free zone). Când am fost noi era plin de alge, care miroseau îngrozitor. N-am putut face nici măcar o baie în mare.

Plaja din zona celorlalte hoteluri este OK.

Plajă se poate face la piscină, unde sunt şi şezlonguri. Apa este curată.

Distracţie şi relaxare - satisfăcător

Părerea mea este că te puteai doar relaxa, repet este doar părerea mea.

Aveau o trupă de animatori. Făceau gimnastică la ora 11 (dacă aveau doritori), iar seara încercau să-i distreze pe copii.

Bucătărie şi condiţiile de servit masa

Mâncarea era foarte bună sau altfel spus pe gustul nostru.

În prima seară (luni) au organizat seară bulgărească. Ne-au întâmpinat cu pâine, sare amestecată cu ceva condimente, rachiu şi vin.

Au servit mâncăruri specifice bulgăreşti. Noi am fost foarte bucuroşi să vedem sarmale, dar nu ne-au plăcut. Păreau să fie fără carne.

Apoi a venit o trupă de dansatori îmbrăcaţi în costume tradiţionale şi au dansat. Ne-au invitat şi pe noi apoi să dansăm. A fost foarte frumos.

Au organizat şi seară italiană cu pizza, lasagna, spaghete şi alte mâncăruri specifice bucătăriei italiene, muzică italiană.

La masă m-au deranjat în primele trei zile muştele, apoi cred că au dat cu ceva pentru că în zilele următoare nu mai erau.

În jurul hotelului este foarte mult praf.

Este şi un aqua park destul de aproape de hotel (25lv/ pers).

Trimis de mtbr in 17.08.09 17:11:25
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Albena-hotel Ralitsa Superior

VIZUALIZĂRI: 3945 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (mtbr); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Vedere de la piscină spre mare

dorupetre
[19.05.10 08:07:43]

Au cumva si posturi TV in limba romana?

dannek
[23.05.10 08:42:23]

Prin imprejurimi sunt obiective de vizitat, in cazul in care vremea nu este buna de plaja.

Despre camere si curatenie nu ai punctat nimic.

Ce facilitati mai are hotelul, teren de sport (tenis, minifotbal, etc)

Internet, era in camera sau sala amenajata de hotel.

Banuiesc ca in fiecare seara erau spectacole facute de animatori.

Au fost probleme cu masinile (furate sau sparte) parcarea banuiesc ca era pazita.

Sau cu bagajele, era seif in camera, te-ai simtit in siguranta.

alge
[10.09.10 14:07:51]

[@dannek:] nu sunt posturi tv romanesti, doar bulgaresti, rusesti, turcesti, nemtesti.

alge
[10.09.10 14:16:09]

[@dannek:] Nu sunt obiective de vizitat in Elenite.

Camerele sunt curate si se face curatenie zilnic.

Nu au terenuri de sport, in iunie se amenaja un teren de minigolf. Insa in complexul de apartamente de alaturi era un teren de tenis si puteai juca acolo contracost, bineinteles.

Au internet wireless si sala amenajata la parter.

Nu sunt seif-uri in camera, dar nu am auzit de vreun incident.

Parcarea era in fata intrarii, pazita, gratis, foarte sigura.

Nu se organizau spectacole seara, decat uneori pentru copii. Insa, era in statiune un amfiteatru unde se organizau spectacole zilnic.

alge, dannek, dorupetre
Alte impresii din această RUBRICĂZornitsa Sands Hotel: