Kamelya Fulya Hotel [Evrenseki]

înscris/ă în 11.09.12
MEMBRU: PREMIUM
SEP-2012
REGIM MASĂ UAI

O vacanta asa cum ne-am dorit-o

E prima oara cand scriu pe acest site, insa nu e prima data cand ne folosim de informatiile utile de pe el in alegerea vacantei.

Vreau sa multumesc pt inceput AmFostAcolo Travel pt oferta facuta, pt recomandarea hotelului si pt seriozitate.

Cautam de mult timp o oferta pt Antalya si eram un pic descurajati ca nu gaseam nimic care sa ne placa si care sa se potriveasca si cu suma de bani avuta pt vacanta. Hotelurile care ne placeau erau mult mai scumpe iar ofertele de la alte agentii, erau pt hoteluri ce nu aveau recenzii bune.

Vroiam o vacanta la un hotel unde sa ne relaxam, sa ne odihnim si sa ne incarcam bateriile. Ne era teama sa nu ajungem sa ne stricam vacanta, asa cum am auzit ca au patit unii si la 5 stele in Turcia. Vroiam un hotel curat, fara pisici, cu mancare variata, legume, fructe, gratar, ceva mai sanatos. Pot spune ca toate dorintele pe care le-am avut in legatura cu aceasta vacanta, mi-au fost satisfacute.

A fost pt prima data cand am mers in Turcia si ne bucuram ca am ales Hotelul Fulya. E un hotel frumos, curat, locatia resortului e buna, aproape de plaja. Domeniul pe care e amplasat hotelul e imens. Am vizitat si Hotelul Selin in interior, insa ne-a placut mai mult Fulya. Plaja e superba, curata si cu nisip fin, fin. Apa e curata, calduta si limpede, puteai vedea pestisorii pe langa tine.

Ne-a impresionat tot domeniul Kamelya World, foarte atenti la detalii, curatenie peste tot si ne-a placut si amenajarea exterioara.

Noi am mers de pe 15-22 septembrie iar vremea a fost minunata- 30-33 grade, cred ca e cel mai bine in aceasta perioada- si preturile sunt mai bune si vremea e mai placuta.

Cazarea s-a facut imediat ce am ajuns la hotel, personalul hotelului foarte amabil, camera a fost standard cu vedere la mare, la etajul 2 camera 3215. Privelistea era frumoasa, asa ca am fost incantati de ce am primit.

Curatenia se facea in fiecare zi, asternuturile au fost schimbate doar o data, noi am venit sambata si ei le-au schimbat miercuri, cred. Insa acest lucru nu ne-a deranjat, acasa schimb lenjeria o data pe saptamana, asa ca... Doamnele de la curatenie erau foarte amabile, ne-a placut ca personalul hotelului era amabil, spre deosebire de locatiile de la noi, unde ai impresia si la 4-5 stele ca ei iti fac tie un favor, nu ca tu esti clientul si ca trebuie sa te simti respectat.

Piscinele erau foarte curate, locurile unde erau sezlongurile, atat langa piscina, cat si pe zona cu iarba verde erau bine amenajate, sezlongurile erau gratis, la fel si prosoapele, pe care le puteai schimba la 2 zile.

Sunt 5 sau 6 restaurante a la carte, noi am vrut o rezervare la cel pescaresc sau cel Italian, dar ne-am trezit prea tarziu, si cand am mers, nu mai aveau locuri decat la cel turcesc. Pana la urma nu am mai mers nici acolo pt ca in acea seara la Restaurantul principal era seara cu peste si fructe de mare. In general mancarea a fost buna, nu excelenta, insa puteai alege ceva care sa-ti placa. Au avut peste, pregatit diferit-fie la cuptor, fie prajit, fie afumat sau la abur. Am avut si carne de miel, de oaie, de pui, de vita-aceasta nu era prea buna si nici pregatita bine. Insa, din nou, daca vrei sa ai o vacanta placuta, trebuie sa cauti lucrurile placute, si pt noi, au fost foarte multe.

Dulciurile nu au fost nici ele excelente-torturile erau cu crema de budinca, la fel ca budinca din bolurile de la micul dejun, cu fructe si un sos dintre cele de la micul dejun, ceva de fructe. Produsele de patiserie erau acceptabile, unele prea dulci pt gustul meu. Mi-au placut salatele, puteai combina legumele pe care le aveai cu diferite sosuri, fiecare dupa gustul lui. Mi-au placut mult carnea de miel si de oaie si cum au pregatit pestele intr-o seara. Au avut si multe legume, pregatite la fel, in mod diferit, puteai alege ceva care sa-ti placa.

Ne-am bucurat sa intalnim acolo si un animator care vorbea romana foarte bine-Vadim, din Republica Moldova. E un baiat de treaba care se bucura mult sa vada romani de-ai lui, asa cum spunea el.

Ca si idee de ansamblu -au fost putine minusuri, in comparatie cu multele lucruri frumoase de care ne-am bucurat acolo.

Si zborul pe care l-am facut cu Tarom a fost confortabil, fara probleme. Asa ca ne bucuram mult ca vizitam acest site, deoarece astfel, am putut alege o vacanta cu adevarat frumoasa pt noi, fara incidente.

Speram ca aceste cuvinte sa va fie de folos si voua, celor care vreti sa plecati in vacanta la Hotelul Fulya. Noi deja recomandam acest hotel prietenilor.

Impresii încărcate de meehi in 24.09.2012 21:51:40

Validat / Publicat: 24.09.12 23:09:00

• A fost prima sa vizită/vacanţă în TURCIA
  • Alte destinații turistice prin care a fost: Bulgaria, Canada

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (meehi); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  9900 PMA (din 12 voturi) nota2

[24.09.12 23:08:46]

@meehi: bun-venit pe site si in comunitatea AmFostAcolo.

Multumim pentru impresii, te asteptam si cu alte recomandari din vacantele tale trecute sau viitoare

- AmFostAcolo.Travel
[25.09.12 05:55:29]

@meehi:

Multumim si noi. Totul face parte insa din 'pachetul' primit odata cu inscrierea pe AmFostAcolo, de care multi nu stiu: seriozitatea, cele mai bune recomandari - particularizate *la maxim* functie de preferintele, asteptarile, experienta turistica si bugetul fiecarui solicitant; experienta apreciabila si expertiza noastra in aceste destinatii. Si, deloc in ultimul rand, preturi 'speciale', ca pentru membrii AFA :) - puteti verifica oricand in sectiunea 'Oferte speciale & last-minute' sau solicitand o oferta personalizata, pentru statutul pe care l-ati acumulat pana in acest moment in comunitate.

Publicitate    [21.05.19 01:01:50]

• Acceptabil... (Jul.2018) - punctaj satisfactie: 8.30 (scris in 05.10.18 de razvan.s1980 din REşIţA) - RECOMANDĂ
  • Hotel Fulya (Jun.2018) - punctaj satisfactie: 9.50 (scris in 08.08.18 de RaulHD din DEVA) - RECOMANDĂ
  • Un concediu de 5 stele (Aug.2017) - punctaj satisfactie: 9.50 (scris in 02.09.17 de gratziela din BUCURESTI) - RECOMANDĂ
  • Dezamăgire (Jun.2017) - punctaj satisfactie: 8.05 (scris in 27.06.17 de doina turmac din BUCURESTI) - NU RECOMANDĂ
  • Fulya (Aug.2016) - punctaj satisfactie: 6.30 (scris in 29.08.16 de sergyu din DEVA) - NU RECOMANDĂ
  • O vacanta reusita (Aug.2016) - punctaj satisfactie: 9.70 (scris in 11.08.16 de alina boca din ORADEA) - RECOMANDĂ
  • O vacanţă foarte plăcută (Jul.2016) - punctaj satisfactie: 10.00 (scris in 19.08.17 de lianacioban din CLUJ-NAPOCA) - RECOMANDĂ