ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 16.08.2009
JUL-2009
[?] AD. + 3 COPII

ARTICOL ARHIVAT

O experienta placuta

O experienta placuta. Am sa incerc sa fac evaluarea mea pe cateva capitole:

Locatia: Superba, linistita, la poalele unui deal impadurit.

Primirea: Decenta, fara acces in incinta cu masina, a venit o masina electrica de golf care a preluat familia cu tot cu bagaje. Rezultatul a fost ca n-am auzit un claxon sau scrasnet de roti sau motoare turate tot sejurul. Desi platisem camera dubla, ni s-a oferit un apartament superb FARA NICI UN BAN IN PLUS. Managerul ne-a explicat ca "Am considerat ca o sa va simtiti mai bine acolo cu 3 copii. " No comment!

Mancarea: Departe de nivelul unui restaurant de 4 *. Mai degraba la nivelul unei firme de catering. Totusi, datorita varietatii suficient de mari, nu am avut niciodata probleme sa gasim ceva care sa ne placa intr-adevar. Deserturile si fructele au fost de-a dreptul dementiale.

Camera si mobilierul: Decente, curate, fara pretentii de lux. Exact cat iti trebuie sa te simti binevenit. Dar nimic peste.

Plaja si apa: OK. Nu se plateau sezlongurile asa ca o multime de oameni blocau mai multe sezlonguri cu unul sau mai multe prosope. Cu toate astea am gasit intotdeauna sezlong indiferent de ora la care m-am dus la plaja sau la piscina.

Aquapark-ul: A fost deliciul copiilor mei. Il recomand cu caldura familiilor cu copii intre 3 si 15 ani. Si este inclus in All Inclusive mai putin sezlongul, pe care, daca nu-l folosesti, nu-l platesti.

Personal-ul: Atent controlat de superiori, cu bune cunostinte de engleza comparativ cu nivelul mediu al litoralului bulgaresc.

Albinele: Departe de a fi o mare problema, e mai bine sa eviti barul de la piscina in cazul in care ai probleme alergice sau psihologice legate de albine. Cat am stat acolo nu am vazut pe nimeni intepat de vre-o albina.

Entertainment: Mi s-a parut usor limitat. Nici n-am avut suficienta libertate de miscare ca sa-l pot evalua bine. Cu 3 copii dupa tine, e mai greu sa stai la petreceri peste miezul noptii spre exemplu.

Overall: Raport calitate/pret excelent. Merita!

Trimis de iulian.ghita in 16.08.09 13:47:49
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Hotel Atlas - Golden Sands

VIZUALIZĂRI: 1615 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (iulian.ghita); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)

• Alte impresii din această RUBRICĂRoyal Park Hotel [complex Royal Club Victoria]: