ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 15.08.2009

Foarte nemulțumit
    Extrem de nemulțumit
    Sub orice critică
    Extrem de nemulțumit

Nu va ratati concediul mergand aici!

Am primit o camera dezastruasa, ca toate celelalte... hotelul este vechi, baia este ruginita, noptiera era aproape rupta!! Chiar daca e zona este frumoasa (ma refer mai mult la peisaje, pentru ca altceva in zona asta nu prea poti sa faci, decat plaja), nu merita sa mergeti la acest hotel.

Nu am fost pretentiosi, dar cazarea e foarte slaba, am avut all inclusive, o greseala la acest hotel!! Mancarea era reciclata de la pranz si servita seara.

Este destul de greu sa pleci din Paleokastritsa sa vizitezi restul insulei fara masina, daca ar fi sa aleg acum partea de insula pe care as merge ar fi Agios Gordis sau poare undeva aproape de Karkyra, capitala insulei.

Poate reusesc sa postez si cateva poze...

Sa auzim de bine!

Trimis de lara* in 15.08.09 13:36:59
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: Rodos, Thassos, Paralia Katerini, Atena, Salonic, Halkidiki

VIZUALIZĂRI: 2909 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (lara*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
    PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS -100 PMA (din 1 vot)

Diana Ch
    [21.09.09 15:58:13]

Draga Lara... de ce vrei sa induci lumea in eroare chiar in halul asta? Sau poate ai gresit hotelul... ai fost la altul si il confunzi... ca alta explicatie nu este. Ori te-or fi cazat astia prin ceva subsol si [...]... ca vad ca ai fost in 2009 cand hotelul e deja renovat. Eu camere dezastroase nu am vazut, bai ruginite nici atat, din potriva toate erau frumos renovate si foarte curate, dupa cum se vede si din pozele postate de alti turisti trecuti pe acolo.

A doua chestie... zici ca nu poti face [nimic] in zona numai plaja. Fals! incepand de la toate sporturile nautice (scufundari, canoe, ski nautic, kiting etc), la drumetii pe munte, plimbari cu atv/scutere/jeepuri, plimbari cu barca la pesteri si plaje pustii, plimbari cu submarin, vizitare manastiri, vizitare oras, excursii pe alte insule... ce altceva te asteptai sa poti face intr-o statiune pe o insula??

Si e normal ca nu poti iesi din statiune numai cu masina... sau daca nu ai masina cu green bus'ul, pt ca nu esti in mangalia, sa treci pe jos pana in saturn si asa mai departe.

Deci nu stiu cum poti sa iti ratezi concediul mergand acolo - Akrotiri Paleokastritza!

[21.09.09 20:05:42]

Diana - te rog incearca sa eviti pe viitor orice cuvinte sau expresii care POT fi interpretare ca ofensatoare la adresa celui caruia te adresezi.

Stiu ca foarte probabil nu asta ti-a fost intentia si ca esti la inceput pe site si nu cunosti strictetea - poate neobisnuita - cu care aplicam aceasta regula, asa ca nu-ti fa probleme pentru aceasta observatie - este, cum am spus, o rugaminte si nu un avertiment.

andrada.stefan*
    [21.09.09 22:56:09]

Draga Diana,

Ma surprinde comentariul tau... cam cate camere ai vazut intr-un sejur de probabil 7-14 nopti din hotelul Akrotiri ca sa poti sa spui ca toate sunt bune, renovate, fara rugina in baie, etc. ???

Cumva lucrezi la o agentie de turism si incerci sa-ti vinzi marfa, care, asa cum am vazut / testat personal, mai este si proasta???

este pacat si rusinos in acelasi timp, sunt curioasa cati agenti de turism posteaza pe site-uri fara pic de responsabilitate fata de vacanta, banii si uneori sanatatea turistilor, doar ca sa-si promoveze hotelurile...

Serban26
    [22.09.09 14:07:03]

Subscriu la ce spune Diana, nu in totalitate, pentru ca am fost la acest hotel in septembrie 2008 si nu stiu cum mai arata camerele, desi a mea era fara o problema. In ceea ce priveste review-ul in sine, este mult sub asteptari, deoarece, eu personal m-am simtit foarte bine la acest hotel, am stiut si cum sa ma distrez si pe unde sa ma plimb si pot spune ca voi incerca chiar sa revin anul viitor. Da, sunt de acord cu faptul ca fara masina se ajunge greu in Corfu Town, dar exista autobuze (pentru cei care nu au carney), unul chiar gratis de la hotel care face 2 drumuri dus-intors saptamanale la Kerkyra sau se poate inchiria masina de la receptia hotelului (aprox. 40 de EUR/zi, atat am dat eu in 2008, poate preturile s-au mai modificat in 2009).

Si la final un sfat pentru Lara: daca vrei si alt gen de distractie in Corfu decat plaja si explorare pe cont propriu, du-te in Gouvia sau la Sidari, recunoscute pentru distractiile nocturne. Vacante placute tuturor.

Diana Ch
    [22.09.09 18:28:03]

Draga Andrada...nu lucrez la o agentie de turism ) si nu am nici un interes sa promovez locatia sau hotelul. Si daca as lucra la o agentie nu cred ca as primii vreun comision pt reclama de genul acesta

Vreau doar sa completez niste informatii pt ca cei care au intentii sa mearga akolo sa isi formeze o parere. La fel cum am facut si eu inainte sa plec. M-am interesat in toate partile inclusiv pe acest site, unde am gasit pareri pro si contra.

Mi se pare normal sa reactionez, dupa ce m-am intors din acelasi loc, cu o luna mai tarziu decat fusese autorul review'ului. Am vazut mai multe camere din hotel, toate de la etajul 1, unde se spune ca romanii doar acolo primesc camere si ca ar fi cel mai slab etaj. Am vazut cu ochii mei - la etajul unu era pe hol un mobilier mai simplu, mai vechi (dar nu rupt, murdar, etc) iar la celelate era altul decorul holului, fotolii mai frumoase, flori pe masa.

Cu toate acestea, ma repet, hotelul este frumos, curat ingrijit. Nu stiu cum a putu sa prinda o astfel de camera. Mai ales ca ea spune ca a primit o camera dezastruoasa, ca toate celelalte. Una e sa nu fie hotelul pe gustul tau, sau sa te astepti la mai mult, si alta e sa fie dezastruos. Nu aveam cum sa nu reactionez in conditiile care am "testat" si eu marfa si am fost foarte multumita de ea. Si nu sunt numai eu; la intoarcere in autocar am schimbat pareri si cu restul care au fost cazati in acelasi hotel, si cu cei care au fost in alte locatii si parerile au fost cam la fel. Cu exceptia celor care au fost la Apartments Eleni unde am intels ca a fost chiar dezastruos; nu s-a facut curatenie deloc, au avut ceva viermi pe pereti, igrasie, nu aveau nici macar hartie igienica, au trebuit oamenii sa isi cumpere ei sapun si solutii de curatat pt chiuveta, hotelul nu are receptie, masa se lua intr-o taverna din apropiere unde era urat si asa mai departe. Si nu a fost parerea unuia ci toti cazati acolo s-au plans de aceleasi chestii. Si au fost aceeasi agentie!! Bine, oamenii vroiau aceleasi conditii care le-am avut noi la 4*, ei platind cu 200 de euro mai putin. Doi dntre ei chiar au plecat de acasa fara nimic la ei de genul prosoape, sapun, sampon, gel dus etc, crezand ca le au pe toate incluse la 3* (nestiind ca in Grecia 3* sunt 2 defapt). Asta insemna teapa, iar daca se informau putin inainte nu isi ratau concediul. Si pe mine m-a tentat oferta la Apartments Eleni, dar cand am citit in mai multe locuri si vazand poze pe unele site'uri ale celor care au fost acolo, m-am razgandit instantaneu. Desi oferta la agentie suna f dragut.

De aceea am scris si eu un review la locatia asta. Bineinteles ca gusturile, asteptarile, posibilitatile si experienta anterioara sunt diferite de la om la om.

Cred ca cei care i-au asa-zisele tepe de la agentii de turism nu se intereseaza deloc. I-au de bun tot ce li se spune si atat. Agentiile normal ca infloresc si ambaleaza totul frumos pt vanzare, asa face si un vanzator in piata cu marfa lui, nu e nimic nou. Dar sa te lasi asa cu totul pe mana agentiilor si a reclamelor frumos colorate , ti-o mai si meriti.

Pt webmaster, imi cer scuze daca primul ecou a fost cu tenta ofensatoare, a fost fara intentie.

ion.milion
    [03.11.09 19:37:31]

Diana are dreptate... conditiile sunt excelente, chiar si pentru cei pretentiosi!

andrada.stefan*, Diana Ch, ion.milion, Serban26
    Alte impresii din această RUBRICĂAkrotiri Beach Hotel: