ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 18.09.2012
ÎNSCRIS: 03.10.11
SEP-2012

Vila Giorgios, Nea Vrasna -- cazare excelenta, AUTOGOSPODĂRIRE.

NEA VRASNA, un orașel mic și nou (este deschis turismului de vreo 6-7 ani) in golful Strymonikos, intre doua orase mai maricele la est Asprovalta, iar la vest Stavros (pana in Stavros mai este un orasel Paralia Vrasnon), la 750 km distanta de Bucuresti, 12 ore cu autocarul, sa plecat la 21 sa ajuns la 9; plaja se intinde pe 11,5 km si este cam 30-40 metri latime. by webmaster: vezi mai multe detalii despre statiune in articolul dedicat statiunii Nea Vrasna

Am fost cazat la vila Giorgos, o vila cu 12 camere si doua apartamente (unul dintre este al proprietarilor greci), la etajul 2 sunt majoritatea camerelor (8 la numar), la et 1 apartamentele, iar la parter 4 camere, in spatele vilei este o curte cu toate utilitatile, adica gratar, mese cu scaune pt a lua masa sau pur si simplu sa pierzi vremea, toaleta cu dus (pt cei care mai trag o baita inainte de plecare spre tara), asta pt ca eliberarea camerelor se face la ora 9.30, intrarea fiind in jurul orei 12.30 -13, (eu mergand cu grup deci cu autocarul, a trebuit sa pierdem vremea pana la 19, din pacate ultima zi a plouat deci am stat prin curte cu toti).

Camera super mare, cu bucatarie americana, toaleta cu dus, apa calda non stop chiar foarte fiarta, vila avand doua centrale plus panouri solare, un balcon mai mult decat ai nevoie cu masuta si scaune, aer conditionat (pe sezon se plateste cred 5 euro pe zi), internet wifi, un televizor cu tvr international si cateva posturi in greaca (dar ce ne trebuie ca doar am venit pt mare nu pt tel: -);

Se face curat la intrarea in serie (cu schimb de cearceafuri, doar o data, este regim AUTOGOSPODARIE deci atentie, va trebuie sapun, prosoape, hartie de fax si celelalte chestii igienice,

Distanta pana la plaja calculata cu gps de pe mobil este exact de 250 metri, vila se afla pe strada Paraliaki nr4/52 intersectie cu Nefelis.

Ca aprovizionare in statiune exista 4 magazine super market, pe strada principala spre iesirea din orasel gasim la o distanta de 600 metri (calc cu gps mobil) Discount Markt iar langa Masoutis (primul este lant german, al doilea grecesc), la est un km, gasim Arvanitidis, iar la vest la 2 km Lidl, toate foarte bine aprovizionate (de la ace, brice si carice la octopus conserva, si alte bunatati), deci mancarea asigurata; se poate opta si pt masa inclusa demi pensiune cu 8 euro pe zi/pers, sau mic dejun cu 4e/zi/pers sau complet cu 12-15 euro/zi/pers la taverna Zinon aproape pe malul mari (cam 50 metri de mare); Tot aici avem preturi la liber foarte accesibile 6 euro portia de musaca, 6 euro calamari prajiti cu cartofi prajiti, 2.5 salata simpla, 5 euro salata greceasca, toate portile sunt mari, 1.8 euro limonada, 2.5 e doza bere Mithos sau 3 e draftul.

In zona mai sunt, chiar in spatele vilei, o brutarie si un magazin mic, deschise intre ora 7-13.30 si 17.30-22.30, grecul respecta masa de pranz, de unde dimineata te ia de nas niste arome de prajituri si placinte, inca imi ploua numai reamintindu-mi.

O cazare fara cusur, curata si utilata.

RECOMAND

Trimis de valcat in 18.09.12 19:50:32
Validat / Publicat: 18.09.12 20:25:00
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: Creta -all inclus, Sarti,

VIZUALIZĂRI: 6593 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (valcat); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 camera vazuta din pat

tirol
[22.05.13 15:57:32]

un vot maxim si rugamintea de a posta adresa de contact a acestei pensiuni

multumesc,

[22.05.13 19:00:51]

@tirol: am sa te rog sa te uiti pe pozele atasate de mine, in 2 apare numerele de telefon pt contact, adresa vilei se afla pe strada Paraliaki nr4/52 intersectie cu Nefelis.

drumuri bune si vacanta placuta.

[14.03.15 09:27:21]

@valcat - Am setat în program coordonatele GPS ale acestei destinaţii, rezultând următoarea poziţionare pe hartă -- click aici.

[14.03.15 13:00:38]

@webmaster26 - scuze cred ca in viteza am trimis raspunsul ca sesizare. :-), nu iti pot confirma locatia deoarece nu imi apare nici o harta, nimic, adresa este strada Paraliaki nr4/52 intersectie cu Nefelis. o zi buna.

mihaela mihaila
[04.04.16 19:31:34]

Buna ziua,

Ceva date de contact pentru vila aceasta... ma puteti ajuta?

[15.04.16 11:40:06]

@mihaela mihaila - Buna ziua, in una din pozele postate de mine veti gasi nr de contact.

mihaela mihaila, valcat
Alte impresii din această RUBRICĂVila Giorgos [Nea Vrasna]: