ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 17.09.2012
ÎNSCRIS: 17.09.12
SEP-2012

O vacanta de vis

Nota webmaster - autoarea acestui review 15 ani - vezi mai jos-

Am fost in Turcia, la hotelul Batihan in perioada 07.09-13.09 2012. In general, in vacntele mele mergeam la mare la sfarsitul lunii iunie dar nu am mai gasit locuri la acest hotel. Asa ca am riscat sa mergem in septembrie, desi nu am mai fost la mare niciodata in aceasta luna.

Pana la urma totul a fost super bine. Am fost cu autocarul din Bucuresti si am ajuns foarte repede la hotel, pe la ora 11. Check-in-ul se face incepand cu ora 14:00, asa ca ni s-au dat bratarile de la hotel si am mers la masa de pranz care incepe la 12.30. Apoi am revenit si i-am dat un bacsis baiatului si ne-a dat imediat camera.

Camera era foarte curata, nu foarte sptioasa dar noua ne-a ajuns spatiul. Baia este curata si balconul avea vedere la mare.

Plaja hotelului pare ingusta, dar in tot sejurul nu s-a umplut niciodata. E bine sa mergi mai dimineata sa ocupi sezlongurile. Prosape se pot lua de la ghiseul de la prosape de langa Turkish Bath. E bine sa intrebati la receptie de prosoape si va vor da ei mai multe informatii. La fel si daca vrei sa stai la piscina. Pe plaja exista si o terasa la care se pot servi bauturi iar la pranz se poate manca gratar. De asemenea se servesc si placinte turcesti.

Piscina principala este foarte curata si destul de mare. Mai exista o piscina care se afla langa apartamentele de la parter in care se poate inota si mai exisa 2 picine pentru copiii mici, cu topogane etc. Sunt si trei topogane mai mari care sunt deschise intre10.00-10.30,13.00-13.30,15.00-15.30,17.00-17.30. Sunt foarte distractive si sigure pentru copii. Exista si un bar langa piscina la care se servesc snaksuri la amiaza. Exista si un teren de tenis de asemenea.

Echipa de animatie e foarte draguta. Ei fac tot felul de concursuri si intreceri, intretin atmosfera cu muzica etc.

Mancarea este foarte buna. La micul dejun se serveste omleta, oua ochiuri, carnaciori etc. Poti sa iti faci si sandwichuri sau salate. Cafeaua de la restaurant este Ness ca sa stiti.

La pranz si la cina se servesc supe, gratare, fripturi la cuptor, diferite mancaruri cu legume salate si dulciuri.

In camere se face mereu curatenie, e bine sa dai bacsis si femeii de serviciu.

Per total a fost un sejur foarte frumos si reusit. Va recomand cu caldura acest hotel!

Trimis de bialia2000 in 17.09.12 13:59:29
Validat / Publicat: 17.09.12 14:25:40
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Antalya, Hotel Delphin Palace de 2 ori, Hotel Papillon, Kusadasi, Hotel Esat

VIZUALIZĂRI: 3669 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (bialia2000); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[17.09.12 14:25:27]

@bialia2000: bun-venit pe site si in comunitatea AmFostAcolo.

claudiaradu
    [11.01.13 20:45:38]

buna seara,

rog sa-mi dati cateva detalii referitoare la acest hotel:

1 - prosoapele pe plaja/piscina sunt contra cost sau gratuit?

2 - ce contine elementele de joaca pentru copii? adica in afara de cele 2 piscine, 3 tobogane copii mai exista si alte elemente care sa le distraga atentia?

3 - in ce corp ati fost cazati: nou sau vechi?

4 - curatenia si mancarea sunt in regula?

Multumesc,

[03.04.15 13:07:27]

@bialia2000 - pe firul de discutie de aici afirmi :

(apropo, am 15 ani si poate parerile mele pot parea eronate din punctul tau de vedere.)

și

Asadar, parintii mei au tinut mereu sa gasim cea mai buna varianta care sa fie si mai aproape.

Totusi in username ai setat GR. VARSTA: 30-40 ani

Aș dori niște lămuriri /clarificări :

1. care este vârta reală? pe care te rog să o și setezi corect în user card.

2. impresiile de mai sus îți aparțin sau sunt ale părinților tăi?

bialia2000AUTOR REVIEW
    [03.04.15 13:21:33]

Am 15 ani. Primul review e scris tot de mine insa am tinut sa pun varsta parintilor.

Cu toate aceste, din cauza unor anumite comentarii "rautacioase" de la userul nicole33, am tinut sa spun care e varsta mea, pentru a clarifica situatia in privinta parerilor mele.

In orice caz, nu m-am inscris pe acest site ca sa fiu urmarita daca am sau nu o varsta sau ca sa dau alte informatii de acest gen, ci ca sa prezint reviewuri si recomandari privind locatii turistice, intrucat ma pasioneaza calatoriile.

Sper ca nu mai nevoie sa iti dau alte informatii, user webmasterX.

P. S. Cred ca te-am lamurit si sper ca nu iti vei mai pierde timpul spionand oameni pe un site de turism. Exista alti oameni/institutii care se ocupa cu asta.

[03.04.15 16:05:50]

@bialia2000 - Nu spionez pe nimeni, dar avem un regulament care trebuie citit și respectat de useri .

Acolo scrie că, seturile de impresii şi recomandări aparţinând unui autor sub 16 ani, va fi publicat, cf Regulamentului (Cap. 1 sect. B pct. 12), fără note.

Arya
    [03.04.15 23:16:05]

@webmasterX:

Autoarea avea doar doisprezece ani la data sejurului si a scrierii review-ului.

Recomandarile unui copil [***] nu ma vor convinge vreodata si nici notele acordate.

bialia2000, claudiaradu
    Alte impresii din această RUBRICĂBatihan Beach Resort [Long Beach]: