ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 14.09.2012
    SEP-2012

Foarte nemulțumit
    Sub orice critică
    Foarte nemulțumit

O teapa imensa la un pret mare.

Am fost la Cheile Gradistei in Fundata in septembrie 2012, cu gandul de a ne caza 5 nopti.

Pentru ca eram un grup de 3 familii am ales Vila Frasinul pentru a avea si o sufragerie. Am ajuns acolo camerele foarte mici, par in baie, usile de abia se inchideau si se deschideau, iti trebuia forta sa poti inchide o usa desi erau termopan.

In a doua zi gasesc in patutul fetitei un paianjan, zic asta e se mai intampla... A treia zi gasesc pe balcon un soarece innecat intr-un pahar cu suc. Le spunem baietilor, una dintre fete a avut impresia ca a mai vazut si pe scari un soarec dar nu a zis nimic pentru ca nu a fost sigura.

Incepem sa ne uitam atenti prin cabana sa vedem daca sunt urme de soareci, si gasim in baie kk. Ne ducem la receptie, anuntam problema, fara nici o problema ne indruma sa ne mutam in hotel Bucegi, am zis da dar avem nevoie de 4 camere ca de asta am optat pentru vila pentru a mai avea si camera a patra.

Bineinteles ca nu se poate, dar ne recomanda vila Bradul.In Vila Bradul camera era mare, baia la fel, ma gandeam cum naiba cer acelasi pret destul de piperat pentru cele doua vile, ca nu exista termen de comparatie intre ele???.

Ok ne luam catrafusele cu patut cu carut si plecam in Vila Bradu unde era rece pentru ca nu mergea caldura, asteptam sa se incalzeasca am tinut copii imbracati sa nu ne raceasca, constat ca in camera noastra e caloriferul mai rece in partea de jos decat sus, ma duc la receptie sa anunt vine un nene, umbla la centrala caloriferul se incalzea uniform... seara cand ne intoarcem de la restaurant in camera noastra mai rece decat pe hol... bagam 2 prosoape in geam, deja copilul adormise unul dintre prosoape nu statea nu aveam nici unul scoch la noi ma duc la receptie sa cer un scotch nu are sa imi dea si ii spun problema la care doamna care ne si recomandase vila ne spune, ca nu stiam ca in vile sunt probleme, ca fiecare camera are cate o problema, asta ne pune capac, eu totusi i-am spus ca o sa merg a doua zi de dimineata sa i-au cheile de la 2-3 camere din vila sa probez unde e mai cald sa ne mai mutam inca o data, dar noaptea mi se trezeste copilul la ora 2 cu mainile reci desi era f gros inbracata.

Asa ca luam decizia sa plecam, anuntam ca o sa plecam dar avem rugamintea sa ne lase pana la ora 17 totusi in camera, doama de la receptie f draguta, a zis ok. asa ca ii rugam ca totusi pana plecam sa vina sa se mai uite la calorifer ca o sa doarma copilul la amiaza. a venit un domn si a mesterit un pic, caloriferul a fost cald uniform apox 1 h dupa care la fel rece jos si cald sus.

Referitor la piscina unde este 50 lei intrarea pentru un adult si 25 lei intrarea pentru un copil, mie nu mi se pare ca merita pretul, pentru ca in piscina mare apa era cam rece, iar la jacuzzi apa era cald intr-avdevar dar rosturile de la gresia de pe jos din jacuzzi, erau negre.

De restaurant, meniul foarte subtirel, iar unele preturi f. ridicate, colac peste pupaza ultima zi mai gasesc si un fir de par pe cascavalul de la micul dejun, iar in restaurant uneori era o sfara de la bucatarie... si se facea curent la fiecare deschidere de usa batea un alizeu... asa ca daca mergeti in sezonul rece la Cheile Gradistei Fundata orientati-va catre hotel pentru ca sunt aceleasi preturi.

Trimis de lavinia2012* in 14.09.12 16:19:30
    Validat / Publicat: 14.09.12 17:40:50
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în FUNDATA.

VIZUALIZĂRI: 4620 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (lavinia2012*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 48.00 EUR pe cameră

[14.09.12 17:41:05]

@lavinia2012: bun-venit pe site si in comunitatea AmFostAcolo.

• Alte impresii din această RUBRICĂComplex Cheile Grădiștei - Vile și căsuțe: