ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 09.09.2012
ÎNSCRIS: 08.07.12
SEP-2012
2 AD. + 1 COPII -- v: un an

Sejur relaxant

Am fost si noi aici cu programul " saptamana bebe" in care se spunea ca avem early check in ora 12. Am ajuns la hotel la ora 14 si am fost cazati doar la ora

18:20.

O mare debandada si nici un fel de organizare. Cei care erau mai galagiosi si faceau scandal primeau imediat cheia de la camera doar sa scape de gura lor. Ma si gandeam ca o sa primim cea mai naspa camera, asta pentru ca noi am stat cuminti si am asteptat. Spre surprinderea mea am primit camera in Minerva, cu vedere la lac. Camera curata cu asternuturi apretate si prosoape albe, frumoase.

Sper ca pentru la anul sa fie mai organizati in ceea ce priveste cazarea si sa aiba oameni mai cu experienta in turism.

Mancarea a fost super buna, chiar nu am nimic de comentat. Prea putine scaune de masa de mancat pentru copii. Bauturile racoritoare din gama Pepsi, bune. Am fost dezamagita sa vad ca se refoloseau paiele de la bauturi. Se spalau si se repuneau in folosinta cele care nu erau uzate.

Plaja destul de curata, gaseam tot timpul sezlong-uri la malul marii, asta din cauza ca noi mergeam la rasarit.

Piscina jalnica, nu se mai curatase cred ca de o saptamana, deci nu am mers decat o singura data.

Per total a fost ok la banii pe care i-am platiti pt sejur. Noi cu singuranta vom reveni la acest hotel. Pentru noi a fost importanta camera in care se facea curatenie zilnic si mancarea care a fost foarte gustoasa, plaja aproape.

Trimis de Dorotea in 09.09.12 18:08:44
Validat / Publicat: 09.09.12 20:12:09
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în MAMAIA. A mai fost în/la: In Mamaia si Neptun.

VIZUALIZĂRI: 4483 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Dorotea); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[09.09.12 18:52:30]

Mancarea a fost super buna, chiar nu am nimic de comentat.

Sa intelegem ca gradul de satisfactie este 100% si la acest capitol?

Te-am ruga totodata sa acorzi o nota si pentru plaja. Multumim

[10.09.12 11:57:22]

Da intradevar mi-au scapat notele pt plaja si masa, doar ca nu mai reusesc sa reeditez, nu am gasit cum.

[10.09.12 13:40:33]

@Dorotea: scrie notele aici, ne ocupa noi de setarea lor in caseta tehnica

[10.09.12 22:46:32]

Pt masa 100% iar pt plaja si mare 90%

rezolvat - completat gradele de satisfactie la cele doua capitole in caseta tehnica

[13.06.13 14:31:06]

Cum a fost camera de la Minerva? la etaj? a fost liniste? a fost cald?

multumesc!

[16.06.13 16:49:30]

@eleonore:

@eleonore:

Buna, imi cer scuze ca raspund asa tarziu. Asa cum am scis si in review am cerut camera spre lac si astfel a fost foarte liniste. Doar masinile de la strada se auzeau da nu ne-au deranjat. Noi am fost la primul etaj si nu a fost cald. Oricum este aer conditionat si se poate porni sa se racoreasca puntin in camera.

[26.06.13 17:45:59]

@Dorotea: Multumesc frumos pentru detalii si inca o intrebare: ati avut pat matrimonial sau doua paturi lipite? avem copilul si ne gandim sa nu cada printre paturi... )))

Ms

miha f.
[27.06.13 13:43:48]

@eleonore: buna. suntem proaspat intorsi de la mare, avem un copil de 6 ani si unul de 2. am unit paturile, mai pui un cearceaf, un prosop, ceva sa nu il doara spatele de la marginile patului si e ok, micutul a dormit in patut oferit de hotel. la hotelul minerva am inteles ca au paturi matrimoniale, la mercur doar cate doua paturi in camera care se pot uni la nevoie.

[27.06.13 16:30:05]

@miha f. : multumesc mult!

[30.06.13 11:29:16]

@eleonore: Noi am avut pat matrimonial. Pentru fetita, atunci avea un an si un pic, am dus patut tarc cu noi de acasa.

[31.08.16 15:13:11]

Autorul acestui articol a încărcat recent un al treilea set de impresii din această destinație.

AmFostAcolo sprijină și încurajează astfel de "actualizări", considerându-le benefice pentru evidențierea evoluției în timp a calității serviciilor și condițiilor oferite etc.

Cum însă Regulamentul nu admite 3 sau mai multe seturi de impresii CU NOTE din partea aceluiași autor (vezi punctul B.10) - articolul de față va fi republicat FĂRĂ NOTE (ptr a respecta regula "maxim 2 seturi de evaluări ale unei destinații de cazare din partea aceluiași "evaluator").

Dorotea, eleonore, miha f.
Alte impresii din această RUBRICĂComplex Mediteranean (ex Mercur-Minerva) :