ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 08.09.2012
ÎNSCRIS: 19.07.09
SEP-2012

Excelent

Buna ziua tuturor.

De-si nu sunt profesionist in a face prezentare unei locatii turistice, ma bucur sa va ofer detalii despre acest Hotel apartament.

In 2011, septembrie am fost in Grecia, la Olimpik beach timp de 10 nopti. In aceea perioada am cautat sa vad mai multe locatii care de cazare care sa ne placa. Binenteles ca am gasit f. multe locatii care nu erau contractate de nici o firma de turism, foarte dragute si locatie buna. Unele dintre ele nu aveau nici site pe internet si erau ocupate pe toata perioada anului.

In sfarsit, una din acele locatii este Aris-apartaments. Pozitionata excelent pe malul marii, cu terasa pe plaja, cu curtea prevazuta cu parcare auto pentru mai mult de 10 masini, in conditiile in care este ultracentral, la aproximativ 100 metri de la Biserica din centrul Paralia, spre stanga spre Korinos, pe partea dreapta spre mare.

Cladirea are 3 etaje, prevazuta cu lift, 15 camere, toate decomandate fata de bucatarie, din care unele cu 3 locuri-1 pat single si unul matrimonial., unele cu 4 locuri care sunt prevazute cu 2 camere separate.

Baile, un aspect placut, prevazute cu cadita de dus si perdea. Lucru mai rar la vile in Grecia.

Vila este renovata recent, interiorul se poate vedea din pozele atasate.

Proprietarii, D-na HELENA si fiul Giorgios, sper ca nu am gresit numele, foarte amabili si tot timpul zambitori. Helena vorbeste germana iar fiul engleza.

Acum cand postez aceste impresii, suntem cazati la ARIS. Discutam cu Giorgios si am aflat ca de 2 saptamani au si ei site.

Camera pe care o ocupam noi este cu vedere la mare. SUPER.

Seara dupa ce se strang sezlongurile si umbrelele de pe plaja, stam pe terasa la o sueta si nu auzi decat valurile, care acopera forfota strazii din partea cealalta. Ai senzatia terasei tale pe malul marii. Locuim la oras la 850 km de mare. Pentru noi este foarte placut.

Pretul platit de noi este de 50 eur/zi. cu vedere la mare, 40 eur daca era camera spre strada. Pentru cei cazati, tariful pentru 1 umbrela si 2 sezlonguri era de 3 eur pe zi fara obligativitatea de a consuma, pentru cei necazati costa 7 eur, dar aveau incluse 2 bauturi. de exemplu la fiecare comanda de 2 frape, primeai si 2 sticle de 1/2 apa plata.

Nu este cea mai ieftina locatie, dar noi am considerat ca merita.

Sper ca aceasta postare sa ajute si pe alti doritori

Trimis de jymy0603 in 08.09.12 11:14:46
Validat / Publicat: 08.09.12 17:56:12
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: PLATAMONAS, OLIMPIK BEACH, PARALIA.

VIZUALIZĂRI: 3135 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (jymy0603); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Intrare din curte la receptie.

[08.09.12 11:27:57]

Esti sigur ca denumirea oficiala este "Aris Apartament"? Nu am gasit pe internet nicio referita despre acesta. Si site-ul pe care ni l-ai furnizat (arisappartaments. gr) ca pagina de web pt aceasta locatie este de asemenea inexistent (sau eronat). Sa fie cumva vorba de "Paris Apartments"? Doar asta am gasit in zona respectiva cu denumire cat de cat asemanatoare.

Te rugam sa ne ajuti sa clarificam aceasta situatie inainte de a valida review-ul. Multumim!

[08.09.12 17:55:58]

Am observat in P04 ca denumirea pare a fi chiar cea indicata de autor - ARIS - asa ca review-ul se valideaza. Totusi, site-ul dat de autor este eronat asa ca a fost sters din fisa tehnica a hotelului.

[09.09.12 09:35:53]

Am setat in program coordonatele GPS ale acestei destinatii, rezultand urmatoarea pozitionare pe harta click aici. Ne poti spune daca-i ok?

Multumesc.

[10.09.12 10:39:07]

@webmaster77: Adresa este corecta, dar mi-a spus ca au probleme cu provaidarul, poate am inteles gresit, cunostintele mele despre functionarea internetului sunt limitate. Spunea ca vrea sa schimbe, dar adresa este aceeasi. Adresa de mail este asemanatoare, arisappartments@gmail.com.

Denumirea locatiei, dupa cum am citit pe pliantul din hol este ARIS FURNISHED APARTMENTS. Locatia conform coordonatelor GPS este corecta din cate vad eu pe harta.Daca ajuta cu ceva adresa este..

.PARALIA : I.STRATOU 18.

[10.09.12 10:41:59]

Ok, am modificat denumirea conform completarilor aduse de tine, multumim!

anaoi
[06.02.17 11:42:43]

Buna ziua,

incerc de ceva vreme sa fac o rezervare la aceste apartamente dar nu prea imi iese...

La email nu raspunde...

Cum ati ajuns la ei?

[24.06.17 08:38:57]

@anaoi: Buna.

Numarul de telefon de la Aris este ******, am vorbit recent si este valabil. Scuze pentru intarziere.

[24.06.17 08:49:42]

@jymy0603: Pe AmFostAcolo nu acceptăm postarea în clar a informaţiilor cu caracter personal (nume, numere de telefon, adrese de mail, etc). Aceste info se pot trimite/primi însă prin mesaje private, destinatarul primind aceste mesaje în aceeaşi căsuţă de mail în care primeşte şi înştinţările despre ecouri.

[20.07.17 19:06:53]

@webmaster95: Ok. Multumesc.