ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 05.09.2012
ÎNSCRIS: 03.07.10
AUG-2012
2 AD. + 1 COPII -- v: 4 ani

Recomand 100%

Salutari tututor. Ne-am intors recent din Eforie Nord, Casa Agave si intrucat am vazut ca locatia nu are niciun review, am placerea sa o recomand eu prima :)

Am fost cazati 8 nopti in perioada 20-28 August, 2 adulti si o fetita de 4 ani, am rezervat prin mail direct, am achitat avansul reprezentand 1 noapte de cazare. Am rezervati initial 7 nopti si am prelungit cu 1 noapte dupa ce am ajuns acolo. Prompt, la obiect, mi s-a spus inclusiv camera unde vom fi cazati.

Vila este situata in apropierea statiei Petrom din Eforie Nord, am gasit-o foarte usor. Este exact asa cum se prezinta pe site-ul lor, chiar mai bine. Proprietarii sunt niste oameni deosebiti – cu mult bun simt, au raspuns mereu pozitiv tuturor solicitarilor noastre, mereu prezenti cand am avut nevoie – prezenta discreta insa, niciodata nu am avut impresia ca “am fi urmariti”.

Vila are 13 camere si apartamente cu 2 camere, este dispusa pe 2 nivele + demisol (unde se afla bucataria). Camera in care am stat (12) este la etajul 2, spatioasa, dotata corespunzator (daca va uitati pe site, este una dintre camerele cu mobilier alb), aer conditionat, baie mare cu cabina de dus, LCD. Pat confortabil si suficient de mare (am dormit toti 3), mocheta pe jos, lenjerie impecabila, calcata, totul curat si frumos mirositor :) Camera in care am stat nu are balcon, pentru noi insa a fost un plus intrucat avand un “mic explorator” cu noi am preferat sa evitam camerele cu balcon. Pentru prosoape am avut un suport in curte.

Apartamentele sunt formate din doua camere duble si baie.

Bucataria utilata (2 frigidere, masina de spalat, aragaz, microunde, vesela), accesul permis la orice ora si nerestrictionat – adica daca vrei sa gasesti, poti sa o faci. Noi n-am facut-o insa am intalnit vile in care ni s-a spus din start ca bucataria este “de decor” iar accesul restrictionat.

La dispozitia turistilor se gasesc 2 lounge-uri (unul acoperit si unul exterior), foarte frumos amenajate, cu acces wireless (merge bine din lounge-ul acoperit) si o teresa descoperita la etajul 1 – deosebit de frumos amenajate si confortabile. Gratar disponibil in curte.

Distanta pana la plaja Acapulco-Debarcader – 12-15 minute, acces usor, in linie dreapta (faceam drumul fara probleme de 2 ori pe zi cu cea mica). Distanta pana in centru – la fel, 15 minute. Desi avusesem in plan sa folosim masina – nu am scos-o din parcare decat pentru drumuri de Constanta/Mamaia, deci nu pentru plimbari prin statiune. Pe o distanta de aprox. 100 m se gasesc 3 magazine alimentare.

Cateva cuvinte despre statiune - maaaare, murdara :(, colorata si fara prea multe atractii. Puncte forte - faleza frumoasa si inalta care iti ofera o panorama grozava. Masa am servit-o pe o terasa din apropierea plajei Acapulco iar seara pe terasa Litoral, pe care o recomand pentru diversitatea preparatelor (are si meniu italian si chinezesc).

Cam asta ar fi in linii mari – am avut parte de vreme minunata care, combinata cu bunul gust si gradul de confort al locatiei si cu amabilitatea proprietarilor, au condus la un concediu minunat si binemeritat :) Desi nu prea revin in aceleasi locatii, s-ar putea ca anul sa ne intoarcem, pentru a evita surprizele neplacute si pentru a avea garantia unui concediu reusit.

Trimis de bebemic in 05.09.12 13:44:20
Validat / Publicat: 05.09.12 14:31:38
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în EFORIE NORD.

VIZUALIZĂRI: 2290 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (bebemic); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[05.09.12 14:34:12]

Cateva fotografii ar prinde la fel de bine precum mi-ar prinde bine mie niste alune la bere // mi-as dori-o eu, da nicio sansa acum - la bere, ca-s la serviciu. Poate la fotografiile solicitate sa am/avem niscaiva mai mult noroc...

[05.09.12 14:37:07]

Nu prea am fotografii din locatie, am facut mai multe pe plaja, carusele etc

La serviciu si eu, ma uit acasa sa vad daca am ceva care sa merite postat.

Serviciu usor

[05.09.12 14:40:37]

Am setat in program coordonatele GPS ale acestei destinatii, rezultand urmatoarea pozitionare pe harta click aici. Ne poti spune daca-i ok?

Multumesc.

[05.09.12 14:45:30]

Da, este OK.

Am adaugat si cateva poze, nu sunt facute de mine insa reflecta 100% realitatea.

[05.09.12 14:51:13]

@bebemic: Nu pot vedea inca pozele (doar autorul le poate vedea pana la validarea lor de catre moderatorul responsabil cu fotografiile), insa nu prea e okey daca nu sunt ale tale - am prefera fotografii proprii.

Iar daca sunt imprumutate de pe net, nu vor putea fi validate...

Multumesc ptr urari

[05.09.12 14:56:18]

OK, nu stiam de regula, le-am adaugat pentru ca sunt reflecta realitatea. Se pot sterge.

[05.09.12 15:45:19]

Fotografiile trimise inteleg ca au fost preluate de pe un alt site - nu au putut fi validate.

Asteptam fotografiile proprii - cum ar veni, alune proaspat prajite, nu din alea vechi si decolorate de expunerea indelungata la soare - in *alte* vitrine

bebemic