ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 05.09.2012
STATUS: CHIBIȚ
AUG-2012
2 AD. + 2 COPII -- v: 3-8

Extrem de nemulțumit

Nu recomand celor care au mai fost in turcia

Din pacate am fost foarte dezamagita. Am mai fost in turcia dar in conditii incomparabile cu aici. Hotelul este nou are aspect frumos si plaja este ok, dar din pacate atat.

Hotelul fiind foarte nou construit s au grabit sa ii dea drumul si este mucegai in camere si in bai care se vede prin tapet. este o umezeala si un aer inchis de statut peste tot.

La restaurat JALEEEE, o imputenie miros de statut amestecat cu pampers de la f multi copii mici ca iti dadeau matele pe afara. Ca si mancare nu prea am vazut pesti si alte produse de mare. Ospatarii de toata jena scapau intruna tacamurile, paharele si farfuriile pe jos. Era o atmosfera de cantina sociala. Veneau si iti luau din fata farfuriile si paharele fara sa te intrebe daca mai servesti. Proasta organizare... Umblai cu farfuriile in mana sa gasesti o masa de nu iti mai trebuia. La terasa la piscina si mare nu aveau o limonada sau un fresh. suc de la dozator ca la prosti lungite cu apa. La terasa daca doreai sa manainci ceva se putea intre 12-14. pizza, chebab, fructe si cam atat.

Toboganele functionau cand era caldura aia mai mare intre 10-12.30 si intre 12.30-17. in rest pauza. Luna park un rahat de la 19-21.30. ori la ora 19 se deschidea la masa si terminai pe la 20.30 mai apucai o ora si stateai la niste cozi de te lua naiba.

curatenie in camera in primele 2 zile nu s a facut pana nu am mers la receptie si ne a spus ca daca nu punem la usa semn sa cerem nu se face. hotel de 5 stele. opate 3 eventual cu asa regim.

la 6 dimineata in ultima zi trezirea pentru autocar, ca acesta sa opresca pe drum jumatate de ora la o fabrica de rahat sa facem shoping. nimeni nu era interesat decat soferul sa isi bea cafeaua, timp in care copii nostrii ar fi dormnit mai bine la hotel

ca idee nu mergeti acolo sa nu va para rau de bani.

Trimis de alina daniela in 05.09.12 10:00:41
Validat / Publicat: 05.09.12 11:45:53
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: belek, ela quality resort, lara, royal wings

VIZUALIZĂRI: 3104 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (alina daniela); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS -1 PMA (din 1 vot)

[05.09.12 11:44:52]

@alina daniela: bun-venit pe site si in comunitatea AmFostAcolo.

elenaadina
    [05.09.12 11:57:46]

Îmi pare rău că a-ţi nimerit într-o asemenea cameră, aproape că nu-mi vine să cred... Noi am avut o cameră super ok, unde totul mirosea a nou şi curat... iar la cină erau preparate foarte variate de peşte în fiecare seară şi fructe de mare...

Păcat, a-ţi avut ghinion... În niciun colţ al resortului nu am întîlnit mirosuri urâte, iar servirea a fost foarte bună, ospătarii foarte amabili şi promţi, întotdeauna am găsit masă liberă.

Îmi pare rău că a-ţi fost dezamăgiţi, ni s-a întîmplat şi nouă, dar la alte hoteluri... Succes în viitor, să aveţi satisfacţii şi concedii reuşite!

iulian68
    [05.09.12 12:27:17]

Eu unul sunt surprins sa citesc asemenea impresii dintr-un hotel abia deschis, si parcurgand per total impresiile adunate anul acesta, cred ca nu ai fost la acelasi resort.

Pai cum se explica ca ai fost in acelasi timp cu alti colegi de pe site si totusi restaurantul, ospatarii, mancarea si servirea sunt diferite??? Ca sa nu mai p[omenesc de pozele postate de ceilalti.

Chiar, de ce nu pui si tu niste poze care sa-ti argumenteze spusele??

tm67bru CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
    [05.09.12 12:58:25]

Amfost la acel hotel (7 zile in iulie), si gasesc cele descrise mai sus... hm... cum sa zic... (nu as vrea sa ofensez autoarea)... amplificate de un simt critic iesit din comun -- ori de o stare personala in care vezi totul in negru .

In afara de programul Luna Park si Aqua Park (putin convenabil, intr-adevar, dar cu care eu unul m-am obisnuit de la celelalte hoteluri pe la care am fost - inclusiv la Delphin e la fel!), celelalte 'plangeri' imi par... desprinse CLAR dintr-un alt film

Alex_Macedo
    [05.09.12 14:59:40]

M-am tot uitat "peste" acest hotel si... chiar asa pe nevazute... pare a fi in regula! Ca idee comparativa... deh... ma rog... am stat in Egipt cu AI si nu UAI... ospatarii mai scapau pe jos pahare, isi mai dadeau singuri cu tava-n gura, mai strangeau de pe masa dar, ii atentionam si isi vedeau de treaba... si la mizeria proverbiala a nubienilor, incercau totusi sa tina curat in jurul lor! Turcia e o clasa, daca nu mai multe, peste Egipt si poate pestilentialitatea de la pampersi vine si de la "grija" parintiilor de a nu-si schimba pruncii la timp sau de a o face ÎN restaurant!

Imi pare rau pentru voi dar in tot acest episod trist trebuie sa fi existat si ceva POZITIV!

Parerea mea!

mariussuvei
    [06.09.12 17:58:35]

buna,

am fost la acest hotel si sincer ma surprinde mult de tot aceasta impresie. Este o parere personala si o accept dar fara " dovezi" ramane doar "ceva" extrem de rautacios.

Orarul de functionare de la Luna si Aqua este prezentat in pagina oficiala a acestui hotel si este identic cu cel de la Royal Wings (acolo unde observ ca ati fost). In rest partea cu mucegaiul, mirosul "de ti se intoarce stomacul" si mai ales cantina sociala sunt chiar exagerate.

Nu cred ca intr-o luna de zile sa se schimbe asa brusc totul.

Totusi imi pare rau ca nu v-ati simtit bine. Poate altadata

david
    [09.09.12 16:50:23]

Astept cu nerabdare reviewurile tale despre Ela Quality si Royal Wings (care face parte din aceeasi familie cu Royal Alhambra Palace) sa vad multitudinea de avantaje diferentiale!

In 7 zile, ma voi convinge de utilitatea reviewului tau!

Sper sa nu ai dreptate, avand in vedere ca am ales acest hotel, apeland la sfaturi super -avizate!

Revin cu impresii la sfarsitul lunii septembrie!

jimmybitza
    [21.01.13 21:28:38]

Buna seara tuturor, am citit f atent toate review-urile, si as dori pina sa il scriu pe al meu (lipsa timp, dar ma revansez) sa imi dau si eu putin cu parerea... scuze daca ofensez autoarea, dar noi am fost in sfirsit de august2012 si parca nu a fost chiar de nota 10 - o sa scriu despre asta - dar in nici un caz nu a fost dezastrul prezentat aici...

aaaaa, sint de acord ca in Belek sint hoteluri clare de 5 stele si care le respecta, si pot confirma rew mele cu poze cu tot, iar R Alhambra mai are de lucru in sensul asta, dar pentru pretul de aprox 2000E/7zile/2adulti +copil/avion, etc, a fost multumitor sa zic

plaja/apa superba, piscine/tobogane la fel, iar la masa daca aveai un pic de rabdare, gaseai si peste si orice alt animal pregatit in fel si chip de la gratare pina la orice fel doreai...

Eu nu vreau sa spun deocamdata ca poate ati fost deranjati de ceva, si evident ca atunci nimic nu mai era ok (am sa scriu si eu despre diverse chestii slabe ale hotelului) dar comparatia cu Hotelurile occidentale de 5 stele nu-si are rostul, dar te asigur ca nici pretul... si ca sa-ti dau un ex personal, tot in Belek Lantul hotelier Gloria Verde-Golf-Serenity, iti ofera tot ce vrei si mai mult decit atit, dar la pret cel putin dublu... asa ca, atunci cind facem o alegere, ar trebuii sa stim la ce comparam

multumesc si scuze daca am deranjat

Alex_Macedo, david, elenaadina, iulian68, jimmybitza, mariussuvei
    Alte impresii din această RUBRICĂRoyal Alhambra Palace Hotel [Colakli]: