ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 03.09.2012
ÎNSCRIS: 05.07.11
AUG-2012

H. Famissi – cazare deosebită la poalele Meteorelor

Am petrecut prima mea vacanţă în Grecia, în minunata Lefkada, vezi impresii

La întoarcere, în oferta agenţiei era inclusă o noapte de cazare în Kalambaka şi vizită la Meteore.

Aşadar, am părăsit cu mari regrete Lefkada în jurul orei 9 dimineaţa, pornind spre pe Parga (mai aveam de luat câţiva turişti şi din acea staţiune) continuându-ne apoi drumul spre Kalambaka. Am ajuns în localitatea de la poalele Meteorelor în jurul orei 14.

Hotelul este amplasat pe strada principală.

Formalităţile de cazare s-au efectuat foarte repede, deoarece reparţia pe camere era deja facută din agenţie, ghidul nefăcând altceva decât sa ne comunice numărul camerei şi să ne înmâneze, cu ajutorul recepţionerului, cheile.

Pe cheia noastră era scris numărul 117. Am urcat la etajul 1 şi, după ce-am deschis uşa, surpriză! Nu era o cameră obişnuită, ci aveam... apartament. O altă surpriză din partea agenţiei! Pentru exemplificare, am ataşat cateva poze.

Baia: curată, cu duş, prosoape, sampon, săpunele. Uscatorul de par nu era la baie, ci incorporat in mobilierul din camera.

Am citit un alt review, în care se spunea că în acest hotel, în camere nu există frigider. Noi am avut. Fiind amplasat pe colţ, am avut vedere şi spre stradă, dar şi spre Meteore, din lateral, apartamentul având 2 balcoane (cu masută şi scăunele).

Despre micul dejun: Nu foarte bogat, dar nici nu se murea de foame. Am avut: caşcaval, şuncă, ouă fierte, unt, dulceaţă, lapte, cereale, cafea, ceai, măsline, smântână, miere, pâine proaspătă şi prăjită.

Aerul condiţionat mergea foarte bine în ambele încăperi ale apartamentului. Televizor LCD există numai în dormitor.

Ceea ce ne-a surprins într-un mod plăcut la acest hotel este recepţia. Foarte elegantă, aduce puţin cu recepţiile hotelurilor de la turci.

Chiar dacă am stat o noapte în acest hotel am rămas cu o amintire frumoasă datorită condiţiilor foarte bune de cazare.

Aşadar, recomand cu toată încrederea acest hotel pentru cine ajunge în zonă.

Trimis de mulinita in 03.09.12 21:27:37
Validat / Publicat: 03.09.12 22:29:05
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA.

VIZUALIZĂRI: 1814 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (mulinita); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 nu cred ca mai e nevoie de explicatie

[04.09.12 07:35:16]

Mutat la rubrica "Famissi Hotel [Kalambaka]" (deja existenta pe site); sters rubrica dublura introdusa de autor

liliana163
[20.07.13 11:41:11]

anul trecut am fost impreuna in Lefkada, anul asta in ce insula mergi? (am stat in autocar in dreapta voastra)

mulinitaAUTOR REVIEW
[20.07.13 14:00:00]

@liliana163: Buna ziua! Ce bucurie! Toată Grecia e frumoasă, noi abia am început s-o descoperim. Mi-ar plăcea foarte mult să ajungem în Zakynthos sau Parga (cred că în a doua jumătate a lui august, în funcție de ofertele agenției).

liliana163
[20.07.13 18:16:12]

@mulinita: buna ziua. Ma bucur ca am putut sa va contactez. Noi am fost in zakynthos in2011. A fost foarte frumos. Eu as mai merge acolo. Fata de Parga eu as alege Zakynthos hotel anemona. Noi am stat langa acest hotel. Anul asta noi mergem in kefalonia la inceputul lunii august. Puteti sa faceti o excursie optionala din zakynthos in kefalonia. Merita. liliana 163

liliana163, mulinita
Alte impresii din această RUBRICĂFamissi Hotel: