ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 03.09.2012

Sub orice critică
Foarte nemulțumit
Nici nemulțumit, nici mulțumit

Milogi pe banii nostri

Am hotarat cu prietenii sa mergem sa vedem transalpina, am ales sa ne cazam la cabana Condor, dupa ce am vorbit cu proprietara, o doamna f de treaba si dornica sa ne ofere o sedere cat mai placuta. Din pacate angajatii au facut tot posibil sa ne strice mini vacanta,

am ajuns seara dar am anuntat, cum am ajuns ne-am cazat si vroiam sa ne apucam sa facem gratare, am cumparat noi carbuni lemne si tot ce era nevoi, cand s-au apucat baietii de gratare vine un domn, din cate am inteles sotul bucataresei care el facea si cazari si spala vase, dar singura problema era ca parea baut si ne-a zis ca i-am furat carbunii, dupa vreo doua ore si-a cerut scuze ca si-a gasit carbunii.

La telefon chiar inainte de a pleca din tm am vb cu proprietara si am intrebat daca trebuie sa ne luam castroane sa scoatem gratarele, sa facem salata, si ni s-a spus sa nu aducem nimic ca primim totul de la bucatarie, cand am inceput sa cerem ce ni s-a promis ca primim a inceput lumea sa strambe din nas, dupa 20 de minute de comentat am primit ce am cerut, dar inainte de a iesi din bucatarie doamna bucatareasa a tinut neaparat sa imi spun ca nu sa nu mai vin in bucatarie ca ea are pauza, nu m-a deranjat ca mi-a spus si tonul pe care a apus.

Am intrebat daca se poate sta in locul unde se lua masa si daca se poate fuma, un domn mai tanar a spus ca fara nici o problema, cand sa ne punem la masa baietii au intrat cu tigara in restaurant, moment in care vine un domn f recalcitrant la noi (ulterior am aflat ca era turist ca noi doar ca s-a dus cu tuica in bucatarie si a stat la povesti si deja s-a crezut actionar), si ne-a spus ca doar afara se fumeza pe un ton superior, l-am cautat apoi pe baiatul care ne-a cazat si a spus sa fumam linistiti in restaurant.

Pe la ora 23 domnu cu carbuni era baut bine si dupa ce am insistat ca nu iesim la ora 24 din restaurant ca nu poti sta afara ca era frig, a spus ca daca se intampla ceva "rezolva el cu domnisoara care a lasat buletinul" adica cu mine, in conditiile in care imi putea fi tata, a intervenit sotul meu si ia explicat ca sa inceteze cu adresari de genu asta ca va iesi urat, dupa care a plecat.

Am fost atat de dezamagiti incat am vrut sa plecam noaptea la alta cabana si nu am primit nici un act pentru banii care i-am dat pe camere (5).

A fost prima si ultima data cand am fost la aceasta cabana.

Sunt convinsa ca daca proprietara era acolo lucrurile stateau altfel, asta a fost ghinionul nostru.

Vreau sa mai adaug drumul e destul de rau pana la cabana, iarna fara 4*4 nu ai nici o sansa.

NICI DACA ERA GRATIS NU SE COMPORTAU ASA CU NOI!!!

Trimis de cristiana_motiu in 03.09.12 12:16:20
Validat / Publicat: 03.09.12 13:16:32
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în RÂNCA. A mai fost în/la: Am vizitata toata tara in afara de zona Maramuresului si Delta

VIZUALIZĂRI: 1573 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (cristiana_motiu); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[03.09.12 12:36:32]

@cristiana_motiu: bun-venit pe site si in comunitatea AmFostAcolo.

• Alte impresii din această RUBRICĂCabana Condor: