ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 02.09.2012
ÎNSCRIS: 02.09.12
AUG-2012

Foarte nemulțumit

Un hotel slab

Pe hartie totul este ok. Cand ajungi acolo incep problemele. Cei de la receptie vorbeau o engleza-turca de toata frumusetea si a durat ceva pana am trecut de faza asta. Am primit 2 camere in blocul 7. Camerele mari, aratau bine. Ne-a fost prezentat programul la apa calda si aer conditionat. Aici am ramas cam bulversati, dar oboseala ne-a facut sa trecem peste. Ca toti oamenii am zis sa facem un dus, inainte de toate. bineinteles ca baia nu avea nici un fel de scurgere si oricat incercai sa nu uzi pe jos, in 15 minute, baia incepea sa semene din ce in ce mai mult cu marile lacuri. Problema asta au avuto absolut toate camerele in care am intrat.

Cu mancarea e discutie lunga, 90% din timp acelasi lucru, ba mai erau si vechi, am stat la coada pentru cartofi prajiti, cam asta a fost cea mai buna mancare de acolo. Nici macar salatele nu au fost comestibile, era pur si simplu taiata, fara pic de otet sau altceva. Prajiturile de dimineata constau in niste painici care erau oribile si tacamul obisnuit (decente). Cele mai bune prajituri au fost crema de zahar ars si o tarta de fructe. Le-am vanat cu succes doar 1 zi, dupa nu le-am mai vazut/dispareau prea repede. Hotelul nu prea are obiceiul sa inlocuiasca tavile cu mancare, deci daca nu vrei sa mananci in afara trebuie sa stai si sa vanezi tavile cu mancare. De altfel am aflat ca avem o masa gratis la restaurantul italian. Ne hotaram sa facem rezervare, ca doar deh poate acolo putem sa mancam ceva. Aflam repede ca trebuie sa ne facem rezervare. Zis si facut, plecam la vanatoare. Trebuia sa dam de o femeie (Gizem sau ceva de genul), care se ocupa de rezervari. Dupa ceva eforturi o gasim, si ne facem rezervarea. Mancarea a fost decenta, dar nu extraordinara, oricum nu se compara cu ceea ce primesti in mod normal.

Cu prosoapele am avut probleme, nu prea au obiceiul sa le schimbe, cu sampoanele a fost ok intr-o camera, primeam cel putin 1 pe zi, dar cealalta camera in care erau cazate 4 persoane nu a primit decat in ultima zi dupa ce sa ajuns la manager. De altfel, au fost probleme si cu un extra bed, trebuie sa faci 6-7 drumuri pana la receptie ca sa il primesti in cele din urma.

Plaja hotelului este mica, trebuie sa te trezesti pe la 7 ca sa prinzi locuri bune (extrasezon, banuiesc ca este mult mai rau in plin sezon), deci de relaxare nu prea poate fi vorba. Tot timpul alergi intre anumite puncte, ca nu mai prindzii plaja daca nu te trezesti dimineata, sau mancare canci.

Apa a fost curata in cea mai mare parte a timpului, dar cand sa umplut de alge, cretinii care trebuiau sa o curate luau algele de pe plaja si le aruncau inapoi in mare. Au fost si parti bune, bauturile lor au fost decente (sucurile alea de ziceau toti ca sunt naturale, nu sunt, dar sunt decente), camera ok, acces gratuit la hidrobicicleta/canoe.

Recomand excursia cu barca (10 euro de persoana, aveti o romanca la prima agentie de la iesirea din hotel-Andreea, foarte ok, iti spune exact ce si cum). Una peste alta, sejurul a fost ok, dar a fost salvat de orasele prin care am mai stat (istanbul, cannakkale) si plimbarileprin kusadasi. Nu recomand acest hotel daca va doriti relaxare, in schimb daca vreti doar un loc unde sa stati la plaja privata si mancati in oras poate fi decent.

Trimis de zorro59 in 02.09.12 13:24:31
Validat / Publicat: 02.09.12 14:56:44
  • A fost prima sa vizită/vacanță în TURCIA

VIZUALIZĂRI: 3817 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (zorro59); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[02.09.12 14:56:28]

@zorro59: bun-venit pe site si in comunitatea AmFostAcolo.

• Alte impresii din această RUBRICĂImbat Hotel [Ladies Beach]:

• pagină generată în 0.038321971893311 sec