ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 10.08.2009
JUL-2009

Foarte nemulțumit
Foarte nemulțumit

Groaznic

Sa nu cumva sa luati teapa sa mergeti la acest hotel "super recomandat" de agentia [***]. Curatenia lasa total de dorit, pacat de camere si de mobilierul nou. Am platit 10 euro unei menajere sa ne curete camera si era dotata doar cu un mop si o sticla de apa.

La sosire in receptie surpriza... aerul conditionat se platea 30 de euro pe saptamana, iar receptionerele indolente, nesuferite, chiar nesimtite, te tratau ca pe un rahat.

Piscina era verde, super murdara, nimeni nu intra, dar nici nimeni nu facea nimic in acest sens. Dejunul la fel in fiecare zi, pranzul nu foarte stralucit insa cina si desertul erau bune... gratare, frigarui, peste, orez cu fructe de mare.

Plaja super departe, traversezi o statiune super jegoasa, inecata de sticle si pahare aruncate pe jos intrucat nu existau cosuri de gunoi si ajungi la un nisip la fel de murdar.

In statiunea Laganas daca nu aveti sub 25 de ani nu aveti ce cauta. Este oribila, mai rau ca la Eforie sud, plina de tineri beti sau euforizati in alt mod.

Recomand Zakyntos pentru peisajele superbe, unice in Europa, dar daca vreti ceva de calitate mergeti in statiunea Argasii, la hotelurile de pe plaja de 4 stele. Nu luati excursiile de la agentiile romanesti, sunt teapa la bani, foarte obositoare si servicii proaste. Croaziera de 8 ore este infernala si daca prinzi valuri cum am prin noi, 80 la suta dintre pasageri erau la pamant, cu voma in punga, regreti toata viata.

Inchiriati masina si colindati toata insula, este mica si veti vedea lucruri minunate: plaja Xigia, Navaggio de sus neaparat, plaja Dafni, Gerakas si insula Marathonisi pentru broastele testoase. Informati-va bine de la agentii. Operatorii de [***] sunt varza si foarte prost informati. Daca luam copilul in Laganas cred ca ii actionam in judecata, noi adultii am trecut mai usor peste mizeria de Laganas si de hotel Majestic.

Trimis de gabipolice2000 in 10.08.09 18:37:08
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: Creta, hotel Chrissi Amoudia

VIZUALIZĂRI: 3451 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (gabipolice2000); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

Cristian_h* CONS. ONORIFIC AFA / GRECIA
    [10.08.09 18:54:39]

ca si in multe alte domenii, si in turism neprofesionalismul este in floare, mie mi-au trebuit cativa ani sa realizez ca cel mai bine in tari apropiate (Grecia, Turcia) este sa mergi pe cont propriu si sa alegi la fata locului!

almona
    [11.08.09 09:04:06]

Imi pare rau pt neajunsurile pe care le-ati intampinat, dar nu cred ca este doar vina agentiei.

In primul rand, statiunea Laganas este cunoscuta ca fieful junilor britanici care merg acolo doar pt alcool, droguri si sex (ordinea este aleatorie) si nu este recomandata familiilor, decat daca se incadreaza si ele in peisaj.

Apoi, in oferta n-am vazut nici un hotel care sa aiba AC inclus in pret. Ba mai mult, in Tsilivi de exemplu, la un hotel cu HB si frigiderul era contra cost.

Eu am fost anul acesta tot cu aceeasi agentie, in Alykanas, la hotel Danny's si a fost ok, chiar peste asteptari, avand in vedere pretul platit. Camere mari, curate, kichineta utilata. Cameristele, romance, veneau in fiecare zi, goleau cosurile, maturau, spalau pe jos cu o solutie parfumata, la baie dezinfectau in fiecare zi. In piscina n-am vazut o frunza. Insa eu cand am luat biletul am facut cu ei un adevarat interogatoriu. unul dintre cei de la agentie chiar mi-a spus ca daca nu m-ar fi cunoscut (am mai fost cu ei in 2005 intr-un circuit si in 2006 in Corfu cand am facut un scandal monstru) ar fi putut sa jure ca sunt undercover de la OPC.

Inca o data, imi pare rau, dar in acelasi timp ma bucur ca v-a placut aceasta destinatie de vis

gabipolice2000AUTOR REVIEW
    [11.08.09 15:34:08]

Sunt sigura ca a fost lipsa de informare din partea agentiei, astfel cum iti explici ca la hotelul Majestic am fost un grup mare de romani, 30 pers. , cred, toti cu varste peste 30 de ani, cu copii si toti nemultumiti de locatia aleasa. Insa domnisoarele operatoare prezinta oferta ca fiind "divina".Nu mai spun ca fiecare familie a platit un alt pret pe pachet cuprins intre 900 si 1400 euro.As avea mult mai multe chestii de comentat dar cred ca este suficienta concluzia "nu mergeti la acest hotel, nu merita banii".

Bravo tie ca te-ai informat temeinic si ca ai nimerit o locatie buna.

almona
    [12.08.09 08:20:37]

Daca au facut asta, sa va prezinte locatia ca "divina", nesimtire cred ca e prea putin spus. Ori, pur si simplu sunt duse cu capul, ori nu reusisera sa ocupe locurile.

Noi am fost un avion de vreo 150 de persoane. 20 am stat la Danny's (Alykanas) cam tot atatea la Contessa (Argassi), restul in Laganas si Tsilivi.

La plecare, am crezut ca se cutremura aeroportul de valul de reprosuri care veneau de la ultimele 2 locatii. Unele erau intemeiate, altele mi s-au parut de-a dreptul hilare. Un cuplu trecut cu bine de 60 de ani cazat in Tsilivi si-a considerat vacanta ratata pentru ca la TV din camera n-a avut Eurosport. Pe mine m-a umflat rasul, dar pt ei se pare ca era vital. Insa multi s-au plans de curatenie si de masa.

Daca ar fi sa mai merg in Zakynthos si m-ar tine buzunarul, m-as caza la hotelurile din Mavrantzis, langa Porto Roma.

basa
    [24.01.13 15:52:42]

Salut. Poti sa-mi spui cu ce ai fost pana in Laganas Zante, cate ore ai facut si daca a fost obositor?

almona, basa, Cristian_h*, gabipolice2000
    Alte impresii din această RUBRICĂMajestic Hotel & Spa: