ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 28.08.2012
DIN: Ploiesti
ÎNSCRIS: 23.09.10
AUG-2012

Nici nemulțumit, nici mulțumit

Nu este pensiune de 4 stele!!!

Am fost cazati in aceasta pensiune in weekendul 24-26 august 2012. In general a fost totul bine, dar daca intram in amanunte, care uneori conteaza, nu a fost stralucit.

Despre camera: curatenie este, in sensul ca s-a dat cu aspiratorul, dar daca pui mana pe tocul de lemn al oglinzii este mult praf, la fereastra, cuiul de prindere al perdelutei este smuls din perete, in schimb cearceafurile sunt curate, la fel si prosoapele.

La baie chiuveta este un dezastru, curge apa pe sub ea, prin mijlocul baii, la fel ca si de la dus; usa de la masca de chiuveta este chiar periculoasa pentru ca iti poate cadea pe picioare, se tine mai mult in aer; mirosul care vine de la canalizare iti da stomacul pe jos, vasul de buda este murdar cu o dunga lata maro inchis pe interior, de la scurgerea in timp a apei; patutul copilului e vai mama lui, in loc de arcuri are doar cateva stinghii care abia se tin.

La masa: mancarea este buna, am servit doar micul dejun. Pe masa fire de par. Printre altele am comandat 2 bucati de unt si 2 de miere, crezand ca sunt din acelea gata portionate si ambalate, dar surpriza! , sunt bucati taiate aleatoriu dintr-un pachet mare de unt, iar mierea este de fapt o jumatate de cescuta micuta, care mai are si gust de ulei (?), la fel si zaharul, noua nu ne-a ajuns sa indulcim ceaiul si cafeaua pentru 2 persoane. Omleta taraneasca este facuta cu kaizer din care nu s-au scos nici macar zgarciurile, eram foarte aproape de a-mi sparge o masea.

In curte am cautat poneiul care a fost mentionat ca exista, inca de cand ne-am dat jos din masina, dar nu l-am gasit... saracii porci chitaiau de foame si sete, vasele lor erau goale si chiar uscate, la fel si gainile.

Una peste alta parerea mea este ca nu as reveni in aceasta pensiune a doua oara. Nu inteleg de ce este clasata cu 4 stele, dupa mine nu merita.

Trimis de craita1706 in 28.08.12 14:03:40
Validat / Publicat: 28.08.12 15:21:52
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în SLĂNIC MOLDOVA. A mai fost în/la: Este insuficient spatiul; am fost in multe locuri.

VIZUALIZĂRI: 1925 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (craita1706); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 450 PMA (din 1 vot)
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 33.00 EUR pe cameră

[28.08.12 15:30:16]

Welcome back! Utile informatiile prezentate, mai cu seama fiind primele din acest an pentru aceasta pensiune.

Te asteptam si cu alte review-uri din vacantele tale.

Poiana Verde
    [28.08.12 19:33:31]

Drept la replica

Buna ziua,

Incep acest drept la replica prin mentiunea ca respectam parerea fiecaruia si cu siguranta avem gusturi şi opinii diferite.

Aceasta familie a platit 240 lei pt sejurul la pensiune nu 350 lei dupa cum a scris; referitor la micul dejun i s-a oferit unt si miere de casa, nu de Metro frumos ambalate si pline de conservanti.

Toata lumea a fost foarte politicoasa (eu personal i-am asteptat pt cazare pana la 11 noaptea, desi sunasem de 2 ori., nu s-a ostenit nimeni sa ne raspunda pt a vedea la ce ora sosesc, si tot au fost asteptati - alte unitati turistice la ora 18 anuleaza rezervarea) putea sa mai ceara zahar in plus si cu siguranta i se dadea; nu mai spun faptul ca in cadrul restaurantului au intrat cu propria mancare... si tot asa am putea sa continuam.,

Şi stimata d-na de cand va pricepeti cu porcii, sau intrau in costul cazarii? Desi am avut o discutie pe tema a ceea ce beau porcii nu ati inteles nimic.

Va recomand cu mare drag, altadata sa mergeti la o cazare de 300 lei pe noapte gen Nemira 4 stele si sa nu mai aveti atatea pretentii la 120 lei, si sa ne faceti noua management in curte.

Si poneiul nu putea sa va astepte chiar in rece [probabil 'receptie' - nota webmaster]

NB Poiana Verde este (sau a fost) reprezentant al unității
    Adnotat ca DREPT REPLICA la review CRT
    craita1706AUTOR REVIEW
    [28.08.12 20:33:56]

Vreau sa profit de dreptul meu la replica si sa raspund:

1. cand am mentionat pretul de 350 lei am inclus si micul dejun, deoarece o locatie de cazare, care sustine ca este de 4 stele, trebuie sa asigure clientilor si micul dejun.

2. untul sigur nu era de casa deoarece se vedea clar ca a fost portionat dintr-un pachet obisnuit din comert.

3. in review-ul meu nu am mentionat nicaieri cum ca a fost cineva nepoliticos dintre personalul unitatii si stiu ca v-am anuntat din momentul rezervarii ca vom intarzia; ce sa facem, asa intarziem noi cei care muncim din greu la oras, la program de 10-12 ore, pentru a putea apoi sa ne rupem cu greu, sa plecam la o pensiune pentru relaxare; eu va multumesc inca o data ca ne-ati asteptat pana asa tarziu, dar nu cred ca era locul sa va legati de acest lucru, daca doriti sa aveti clienti in continuare.

4. de sunat ati sunat, dar in zona nu este semnal pe mobil si de aceea "nu s-a ostenit nimeni sa raspunda", in momentul in care am avut semnal v-am sunat eu inapoi, va amintiti? ; asta este iar o chestie de care nu era cazul sa va legati.

5. cat despre zahar, pur si simplu ne-a fost jena de jena dvs. sa mai cerem una... alta...

6. cat despre propria mancare adusa de noi, vreau sa mentionez, si doamna stie foarte bine despre acest lucru: am comandat cereale cu lapte, dar fata noastra de 4 ani nu a vrut sa manance, asa sunt copii, plini de nazuri, cred ca stie toata lumea, dupa care sotul s-a dus in camera sa aduca propriile cereale pe care copilul nostru le mananca de obicei... cam asta a fost cu mancarea adusa de noi in restaurant si nu cred ca ii puteti imputa unui copil de 4 ani asa ceva.

7. stimata doamna de unde stiti dvs. ca nu ma pricep cu porcii? poate ca da, poate ca nu, dar oricine stie ca vasele de apa ale animalelor trebuie sa stea pline cu apa, mai ales pe o temperatura de 37 grade afara; probabil ca poneiul saracul s-a dus sa se ascunda pe undeva, ca apa tot nu avea...

8. parerea mea este ca ar trebui sa va limitati doar la raspunsul review-ului fara a mai da sfaturi rautacioase si sa petreceti mai mult timp prin camere cand sunt goale, pentru a face reparatii... etc.

9. nu inteleg de ce nu raspundeti nimic si la celelalte probleme pe care le-am ridicat eu, cele adevarate.

Eu am scris aici opinia personala, iar cei care vor dori sa se cazeze acolo, sa citeasca si sa se informeze, fiecare stie ce poate accepta si ce nu.

De aceea va rog doamna sa nu imi luati in nume de rau opiniile si constatarile pe care le-am expus mai sus, mai ales ca au fost si de bine, nu doar de rau.

commandorsteel*, craita1706, Poiana Verde
    Alte impresii din această RUBRICĂComplex Poiana Verde: