ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 27.08.2012
ÎNSCRIS: 27.08.12
AUG-2012

Nici nemulțumit, nici mulțumit

Cum sa ti se sparga masina la Dalboka

Am mers in weekend din Vama la Dalboka. Da, mancare deliciosa. Asta nu pot sa contest. Doar ca o masa de 60 de leva pentru 4 persoane ne-a costat de cateva ori mai mult. Pe scurt: NU A MERITAT.

Locuri de parcare platite si pazite nu sunt deloc pe langa restaurant. La cat de promovat este si cat de plin era, sincer cred ca isi permit o parcare platita si sa angajeze 2 paznici.

Ca sa ajungi la restaurant trebuie sa cobori (si evident sa urci apoi) o panta foarte abrupta aprox 500-800 m. Am parcat undeva pe drumul cum se coboara spre scoicarie. Mentionez ca era full de masini (80% din clienti de acolo sunt din Romania) si de lume pe acel drum...

Cand ne-am intors nu am observat imediat ca portbagajul ne fusese “curatat”…nu va ganditi ca am fost fraieri sa lasam bani, acte sau lucruri de valoare. Dar nici nu am carat cu noi incaltaminte, haine, prosoape, izoprene, creme si ce am mai avut la plaja. Pe care daca le aduni de la 4 persoane... mai bine nu le aduni.

Nu stim cum au intrat in masina. Am auzit ulterior niste povesti cum ca au telecomenzi care iti blocheaza semnalul cand incui masina astfel incat sa nu observi imediat ca ai fost jefuit. Un geam spart ar sari in ochi imediat.

Cum nu am avut nevoie de lucrurile de plaja pana cand am ajuns inapoi in Vama, nu am putut nici macar face o reclamatie la politia din Bulgaria. Dar probabil din acest motiv au lucrat atat de curat, sa nu facem circ acolo si sa vada toata lumea ce ti se poate intampla cat mananci la minunatul restaurant.

Asa ca daca vreti musai sa va riscati si sa mergeti aoclo, luati masina cu voi in restaurant…cred ca doar asa esti in siguranta in Bulgaria. Noi am ajuns la concluzia "bine ca am avut cu ce sa ne intoarcem acasa"...

Am cam uitat cand acum cativa ani s-au trezit oameni fara masina cu totul in statiunile Bulgaresti si am crezut ca s-au mai schimbat lucrurile…Se pare ca nu. Acolo nu exista respect pentru faptul ca romanii sunt cei mai numerosi turisti in tarisoara lor de toata jena...

Trimis de ioanavasile9 in 27.08.12 10:30:36
Validat / Publicat: 28.08.12 09:57:30

VIZUALIZĂRI: 4630 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ioanavasile9); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[27.08.12 12:37:19]

Pentru a putea publica articolul avem nevoie de mai multe amanunte referitoare la restaurant si preparatele servite, pana acum am citit doar despre intamplarea nefericita, in opinia mea nu cred ca i se poate imputa vreo vina restaurantului.

Cum poti argumenta nota 0 oferita serviciilor?

ioanavasile9AUTOR REVIEW
[27.08.12 21:58:26]

@webmaster10

OK. Legat de servicii si mancare: totul a fost delicios. Pentru 4 persoane am platit 60 de leva. Am luat cate 2 feluri (fel principal cu midii/peste+antreu sau supa) + apa/bere. Peisajul superb, poti sa vezi un apus foarte romantic... pacat ca e o banda care se ocupa sa iti sparga masina cat timp tu mananci.

De ce cred ca acest fapt are legatura cu restaurantul?

Pentru ca parcarea intra in servicii (sau asa ar trebui la un restaurant care isi respecta clientii). Mai ales ca spre restaurant drumul este foarte rau si se circula doar pe un singur sens si toata lumea este practic fortata sa isi parcheze masina pe unde poate, fara paza.

La cat de full este sunt sigura ca si-ar permite sa amenajeze o parcare pazita si platita. Si sunt absolut sigura ca nu suntem primii care patesc asa ceva acolo si e imposibil ca propritarii restaurantului macar sa nu auda de asemenea evenimente care au loc la 500 m de ei. Oamenii ar trebui sa stie ca pot pati asta daca sa duc acolo. Nu cred ca prin postul meu oamenii vor inceta sa se mai duca acolo... dar sper ca macar 10 oameni nu vor mai fi nevoiti sa treaca prin ce am trecut noi si isi vor lua absolut tot din masian cand se duc sa manance acolo.

Multumesc!

[28.08.12 09:56:41]

Multumesc pentru raspuns; in urma completarilor aduse prin ecou, care au determinat si revizuirea notelor de catre autor, acest review va fi publicat in cel mai scurt timp.

Bine te-ai atasat comunitatii AmFostAcolo!

E14
[24.09.12 09:48:37]

@webmaster10: Si noi am patit la fel. NU mergeti acolo!

E14, ioanavasile9
Alte impresii din această RUBRICĂFerma de midii Dalboka: