ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 25.08.2012
ÎNSCRIS: 25.08.12
AUG-2012

Raport corect pret/calitate

Nu stiu la ce se asteptau cei care au fost pana acum acolo. Nu este raiul pe pamant, dar nici rau nu este. Credeti-ma ca am plecat ingrijorat de ce o sa gasesc acolo, insa nu este chiar asa de rau cum spun unii.

Cine se asteapta sa gaseasca conditii la ca Hilton pentru 2300 de lei, cat costa un sejur aici, mai bine sa nu se duca.

Cazarea- camera destul de mare, doua paturi mari si o canapea extensibila, balcon mic, baia mare cu dus si ventilator, aer conditionat. Bacsis 20 de leva la receptie (am fost doua familii si am cerut camere alaturate - ne-au dat doua camere cu usa intre ele).

Plaja- sunt doua plaje in stanga si in dreapta hotelului. Noi am facut plaja in dreapta hotelului cum stai cu spatele. Este curata, iar barul de pe plaja, destul de aproape.

Piscina- destul de curata, doar romanii nesimtiti te deranjau. Isi lasau copiii sa sara in piscina sau se dadeau pe topoganele copiilor.

Mancarea- in fiecare zi aveai doua feluri de ciorbe/supe si 3-4 optiuni pentru felul doi, la asta se adaugau fructele, dulciurile si legumele din abudenta. Seara era deschis si gratarul de pe terasa unde gaseai un fel de mici si dovlecei la gratar. Mai era un restaurant pe plaja unde am mancat pui la gratar, carnati cu fasole si mamaliga. Dupa masa de pranz mergeam in plimbare sa luam inghetata (era de doua feluri: vafe si pe bat).

Bauturile - autohtone - Savoi, bere, sucuri din gama Pepsi - la dozator si vodca Stalinskaia (cu mirinda de lamaie este foarte buna). Era si un dozator cu sucuri neacidulate: un fel de icetea si un suc blueberry.

Romanii care nu stiau sa vorbeasca nici o boaba de engleza erau suparati ca nu reuseau sa se inteleaga cu barmanii: :)) dar... prin limbajul semnelor se descurcau pana la urma.

Complexul este foarte frumos cu multa verdeata, insa statiunea mi se pare sub cele romanesti. Nu este luminata, majoritatea hotelurilor sunt in paragina. Ne-am plimbat cu piticarul intr-o seara si ne-am speriat. In afara de bazar si manastire altceva nu ai ce sa vezi, asta daca nu vrei sa te urci in masina sa mergi la delfinariul din Varna sau in alte statiuni.

Exemple:

Ce puteai sa gasesti la restaurant:

Cartofi cu carne (carnea luata din varza)

Ostropel de pui cu cartofi copti

Coaste de berbecut cu salata

Macaroane cu branza

varza cu carne

cartofi cu carnaciori

tocanita de vita

doua feluri de peste in fiecare zi

Ce nu mi-a placut

oglinda de la baie avea cateva cape negre- nu m-a deranjat

rezervarea la restaurantele tematice - am incercat intr-o zi sa fac rezervare insa era o coada de vreo 30 de persoane. Am considerat ca nu merita sa pierd 30 de min pentru a manca in alta parte, poate si deoarece la fiecare masa am gasit ceva de mancat.

In concluzie raportul pret/calitate este foarte bun. Consider ca hotelul merita 3 stele cu plus iar complexul 4 stele, statiunea nu merita mai mult de o stea.

Nota finala 8.

Trimis de constantindn in 25.08.12 19:29:06
Validat / Publicat: 25.08.12 23:57:40

VIZUALIZĂRI: 2188 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (constantindn); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[25.08.12 20:13:41]

@constantindn: bun-venit pe site si in comunitatea AmFostAcolo.

fanespoitorul
[27.08.12 09:37:08]

Salut, pret/calitate este un raport corect, dare care este pretul?? sau mai bine zis cat v-a costat cu transport sau fara transport de familie. Multumesc

fanespoitorul
Alte impresii din această RUBRICĂRubin (Roubin) Hotel: