ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 24.08.2012
ÎNSCRIS: 24.08.12
AUG-2012

O alegere inspirata

Buna ziua,

Acum 2 saptamani m-am intors din Thassos si am tot zis sa nu uit sa fac un review al hotelului si a statiunii Skala Potamia.

Voi face aici un review al Hotelului. Avand in vedere ca e primu review pe site sper sa ajute cat de cat.

Am inceput cautarile pentru Thassos cu 3 luni inainte, pe la inceputul lui mai. Am vorbit cu grupul cu care urma sa ma duc si am hotarat sa nu mai apelam la agentii de turism si sa ne cautam singuri cazare.

Dupa ce am vizualizat zeci de review-uri despre hoteluri si statiuni din Thassos ne-am hotarat ca o sa fie in Skala Potamia (Golden Beach). Acum mai era de ales hotelul. Am gasit multe site-uri pe care erau foarte multe hoteluri si am inceput sa dau mail-uri. Hotel Hera mi-a atras atentia de prima oara datorita pozelor frumoase de pe site, dar cum stiu ca nu tot ce e pe site e si in realitate am zis sa ma mai gandesc. Pana la urma dupa alte cateva review-uri citite legate de hotel ne-am hotarat ca asta este. Camera de pe 30 iulie pana pe 6 august (adica 7 nopti) a fost 350 de euro. Pretul mi s-a parut foarte bun asa ca am trimis un avans si am plecat :).

Vreau sa va spun ca site-ul hotelului nu ii face dreptate pe deplin. Hotelul este cel mai frumos din toata statiunea (cel putin la exterior). Este impunator si extrem de aproape de plaja. Pe site scrie ca sunt 200 de metrii dar eu cred ca e mai aproape.

Camerele sunt foarte mari si spatioase, mobilierul este unul de calitate si chicineta este foarte bine dotata (nu am folosit-o deloc dar era ok ca exista acolo).

Baia este oarecum mai micuta dar nu este deranjant acest lucru. Compenseaza camerele mari si mobilierul. Balcoanele sunt mari, cu masa si scaune si umbrela si absolut toate au vedere la mare si munte (este foarte frumos dimineata la cafea si tigare).

Gazda este o domnisoara foarte draguta care nu deranjeaza absolut deloc, dealtfel e mai bine sa luati numarul ei de telefon ca sa il aveti in caz ca doriti sa o gasiti deoarece nu prea sta in hotel.

La etajul 2 al hotelului se afla un bar foarte frumos cu o terasa maricica (mai mult pe lung decat pe lat) unde se pot servi diverse bauturi.

Eu personal am nimerit intr-o camera cu pat cu baldachin. Foarte frumos. Camera are si frigider si aer conditionat (se activeaza aeru cand usile balconuliui sunt inchise) si un seif in caz ca aveti ceva mai valoros.

Sper ca a fost util review-ul.

O sa incerc sa fac unul si despre statiune.

Zi frumoasa!

Trimis de adypetzu in 24.08.12 14:08:58
Validat / Publicat: 24.08.12 16:11:31
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: Paralia de 2 ori, Kriopigi

VIZUALIZĂRI: 9756 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (adypetzu); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[24.08.12 18:37:44]

@adypetzu: bun-venit pe site si in comunitatea AmFostAcolo.

chichirichi*
[06.02.13 12:53:36]

Salutare!

Cu sinceritate, imi poti spune daca plaja e OK pentru copii... si daca sunt multe albine sau tantari?

Multumesc.

chichirichi*