ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 23.08.2012

Extrem de nemulțumit
Sub orice critică
Extrem de nemulțumit

Apartamentul 'de lux' oribil

Am fost acolo si nu pot sa nu spun si altora ce am patit:

Am ajuns dimineata si am fost asteptati la intrarea in Eforie si condusi la vila Dobrusa la parterul careia era apartamentul de lux de 3 camere si living. Administratorul ne-a lasat cu camerista si a plecat. Ni s-a spus sa mergem la plimbare si sa venim inapoi la ora de predare, 12.

Am venit la ora 13 si era doar o camerista care se ocupa de igiena apartamentului si a camerelor de pe cele 2 etaje unde accesul se facea pe o scara exterioara. Totul era mizerabil; am solicitat inca o camerista pentru ca toata lumea venea sa ia cazare rezervata si d-na zicea ca nu stie cand termina curatenia. A mai venit una si nu stiu ce au tot facut ca tot nu au terminat de facut ca lumea; o sa va povestesc pe fiecare segment ce probleme sunt acolo:

-o camera e cu vedere la strada, mare, ok, fara tv, dar sifonierul din camerea duhnea a mucegai si era plin de praf; oricum praful era peste tot, gros de tot;

-o camera are geam fix si nu poti aerisi, aia are 2 paturi de 1 persoana; acolo miroase ingrozitor a mucegai; nici aici nu e tv; pe site zice ca e tv in fiecare camera si in living; la tocul usii era o parte sarita;

-ultima din cele 3 camere are geamul catre scara exterioara, unde se depoziteaza gunoiul care se ridica doar de 2 ori pe saptamana; erau munti de gunoi acolo, cand am deschis geamul am crezut ca mor.

-living mare, spatios, cu parti din parchet sarit, cu covoare mizere la care am renuntat in final.

-una din bai avea sarit capacul de la rezervor si intrerupatorul fara protectie

-cealalta baie avea infundat si crapat sifonul de la chiuveta si nu o puteam folosi; scurgerea din pardoseala era infundata si dupa fiecare dus inotam pe acolo; cada instabila poti sa cazi cu tot cu ea;

-bucataria "complet utilata" a fost cireasa de pe tort: totul de un jeg absolut de ne era greata de tot; compet utilata inseamna: 2 cratite cu smaltul sarit, o tigaie cu un start gros de arsura si jeg, 3 canite, 5 farfurii, 6 boluri si cateva pahare; noi eram 4 adulti si 2 copilasi... cuptor cu microunde ars tot, negru, of, ceva cum nu am mai vazut vreodata. In dulapuri mizerie peste tot, in sertarul cu linguri muste si mizerie si un miros pestilential peste tot.

Am sunat in prima zi si am spus: sunt probleme, va rog sa le remediati, venim acum, venim in 5 minute, suntem in selgros, spuneti ca mai trebuie sa cumparam, venim peste o ora, etc... inutil, nu a venit nimeni... catre seara, epuizati, nervosi, (eram treji de la ora 1 noaptea trecuta, cu copiii mirlaiti pe care i-am hranit prin statiune ca bucataria nu am putut-o folosi, am sunat din nou, era ora 21.30, nu mai puteam si domnul respectiv a inceput iar cu zaharelul, moment in care sotul meu a izbucnit si s-a apucat de injurat si amenintat, etc; a venit la ora 22 foarte ofuscat ca de ce suntem nervosi si urlam si a pus doar ceva la intrarupatorul ala si a acoperit capacul la rezervorul de la wc baia mica. Ne-a promis ca a doua zi vine la ora 8 dimineta si rezolva restul; evident ca nu a venit, iar a inceput povestea cu acum si in jumate de ora. Catre seara, baiatul cel mic a inceput sa verse, ceva nu a fost ok pe unde a mancat bietul de el; si a tot varsat si febra si a trebuit sa il urc cu totul in cada ca am dat drumul la chiuveta (uitasem ca nu are sifon de scurgere), si iar ne-am umplut de apa pe jos; copilul varsa peste tot, eu nu faceam fata sa strang apa de pe jos; era a doua seara ora 21; baietii faceau gratar, au lasat tot balta, s-au apucat de injurat si efectiv am crezut ca il linseaza pe ala care ne lua de prosti.

A venit iar la ora 22 sa repare si nu l-am mai lasat, a avut timp destul 2 zile; am scos poze peste tot, am anuntat OPC si tot ce am potut sa anuntam; dimineata am cerut banii inapoi, ni i-au dat intr-un final si am plecat in alta parte, la alta cazare satui de nesimtirea si dezastrul de acolo.

Peste tot era aer inchis, de mucegai, mizerie, praf, tupeu, toate justificate ca ce vrem la 300 lei pe noapte? Poate un pic de respect ca la inceput am spus frumos si amiabil ca doleante avem, tensiunea si nervii au crescut cu fiecare ora in care eram amanati si prostiti.

Cu acest scandal am deranjat sigur pe cei cazati in camerele de sus, fata de care imi cer scuze pe aceasta cale, ca ei nu aveau nici o vina ca noi eram obositi si nervosi iar ceilalti nesimtiti si suparati ca de ce le vorbim asa. Pai dupa ce te-am rugat frumos 2 zile si tu esti nesimtit, logic ca dupa aia schimbam foaia, ce te mai miri si te simti asa jignit? Tot ei cu coada sus...

Specific ca am facut rezervarea de pe 1 iunie, deci cu mult timp inainte; au mai plecat si unii de sus inaintea noastra, dar aia nu au asteptat 2 zile, au plecat imediat ce au venit, ingroziti...

Ca sa stiti la ce sa va asteptati... daca va luati cazare la acest apartament "de lux", cum este descris pe site.

Am uitat sa spun ca au o curte ffff mica, in fata au o scara ce duce la demisol, periculoasa pt copii, murdara, pavata, nici vorba de loc de joaca pt copii sau altceva; asta pt noi nu prea a contat ca aveam livingul, dar restul e jale.

Trimis de davidana in 23.08.12 15:22:47
Validat / Publicat: 23.08.12 16:20:40

VIZUALIZĂRI: 2190 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (davidana); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[23.08.12 15:29:31]

imi cer scuze pt greseli, sunt foarte obosita, abia ce ne-am cazat in alta parte si incercam sa ne revenim.

[23.08.12 15:37:52]

@davidana: poti folosi linkul EDIT IMPRESII pentru corecturi, este disponibil permanent pana al publicare.

[23.08.12 15:50:16]

@davidana:

am scos poze peste tot

Poate atasezi si aici cateva mai reprezentative, cu siguranta vor fi foarte utile altor 'amatori'.

[23.08.12 15:53:41]

momentan nu pot pune poze, aparatul cu care am fotografiat nu este compatibil cu laptopul meu, nu se descarca pozele, dupa ce voi ajunge la Iasi voi pune si poze.

[23.08.12 16:29:15]

am modificat pretul indicat la rubrica aferenta (300 lei / noapte); vechea valoare (2100 lei) se referea la cele 7 nopti probabil "contractate", iar acolo, in caseta tehnica e scris valoarea efectiva a "sejurului" - 2 nopti.

[24.08.12 14:06:40]

da, a fost 300 ron pe noapte si initial contractasem 7 nopti, dar am rezistat doar 2

multumesc de corectie

[24.08.12 14:17:11]

ideea e ca pretul apartamentului era foarte corect daca ar fi fost pus la punct; daca gunoiul nu il depozitau sub geam, nu ma deranja ca se deschidea geamul sub scara aia exterioara.

toate chestiile urgente si curatenia, mai ales a bucatariei se puteau rezolva in prima zi, noi am fost toleranti, bine, nu le-ati facut pana sa venim, macar sa le faceti acum. Mai aduceam de acasa vesela daca ne spuneau ca nu e suficienta, nu era nici o problema; m-a deranjat extrem de mult ca am fost mintiti pe fata si cu un tupeu teribil. Puteau sa spuna: rezovam repede cu canalizarea, chiuveta, izolam rapid prizele, ducem gunoiul de sub geam, aerisim, facem bec bucataria si restul cat de cat si aduceti de acasa vesela si tacamuri ca nu avem, asta e, in conditiile astea, da, era un pret corect si apartamentul are potential, e foarte mare, dar nu e manageriat ca lumea, mai bine il pui la punct si mai pui 100 lei la pret ca tot il dai, dar asa jegos nu stai nici degeaba.

davidana
Alte impresii din această RUBRICĂPensiunea / Vila Dobrușa: