ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 23.08.2012
2 AD. + 1 COPII -- v: 8 [ani]

Foarte nemulțumit
Sub orice critică

Dezamagit

Am mai citit vreo doua review-uri despre acest hotel si am ramas surprins, de modul pozitiv in care s-a descris acest hotel, eu fiind aproape in total dezacord cu cele scrise.

In primul rand va recomand din start sa nu va duceti in Grecia la hoteluri de 4 sau 5 stele. Probabil la ei se dau stelele dupa numarul de palmieri din gradina.

Deci: - hotelul la prima vedere, adica intrarea principala si zona receptiei, lobby-ul de intrare, arata extrem de simple si neprimitoare, exact ca ale unui hotel din perioada comunista. In fine, asta sa zicem ca nu e neaparat un minus.

- camerele micute, urat mirositoare (am fost 3 familii si asa am vz si alte camere), mobila veche, baia mica si ea.

- renovarea nu s-a mai facut de ani buni, acest lucru fiind confirmat si de ghidul agentiei

- aer conditionat cu plata, in Romania spunandu-ni-se ca e inclus

- internet cu portia si mai mereu disconnected (pe mine personal nu m-a afectat acest aspect)

- mancarea deloc diversificata si absolut nesanatoasa - la mic dejun aveau in fiecare zi aceiasi branza, trei tipuri de salam execrabil d. p. m. d. v, fara rosii, ardei sau castraveti, un singur soi de masline extrem de sarate si in rest oua fierte, gogosi si croissante. Mai era un bucatar care prepara omleta cu bacon, dar toata lumea statea la el, la coada... asa ca te lipseai si de ceva mai gustos cat de cat. La celelalte mese era un pic mai diversificat, dar in schimb aproape aceiasi mancare in fiecare zi.

- la piscina mica a hotelului, trebuia sa te trezesti la 6.00 dim, fiindca sezlongurile erau ocupate in totalitate si in permanenta de englezoi, dar si acest aspect nu ne-a deranjat, fiindca nu eram adeptii piscinei, noi venind pt mare.

Si cam asta a fost in mare la negativ, despre hotel.

Ce ne-a surprins placut la hotel, au fost amabilitatea si felul prietenos al personalului, incepand de la receptie si pana la picoli si barmani. Si mai pot spune si distanta mica fata de plaja sau asa-zisa plaja, caci si plaja era deplorabila.

Si totusi aceste conditii de 1-2 stele ale hotelului, au avut si un efect de revers, facandu-ne sa stam cat mai putin in incinta lui.

Nota 10 pt mancarea de la taverne, pt felul placut cum se comporta toti angajatii si patronii de terase, taverne, baruri, magazine.

Va recomand sa inchiriati o masina si sa explorati plajele si peisajele din apropiere, cam la 5-10 min de statiune (Gerakos, Banana Beach, Daphni) si chiar si cel mai mare oras al insulei, Zante, la fel, f aproape si f frumos...

In concluzie, Grecia e de luat la picior si de miscat in continuu, evitand a se sta in aria hoteliera, fiind deficitari la capitolul accommodation; spre deosebire de Turcia, care iti ofera o lume paradisiaca in zona hotelurilor (4 si 5 stele), dar in schimb cand iesi din aria lor, e parloaga.

Trimis de daddyxtc in 23.08.12 01:38:16
Validat / Publicat: 23.08.12 06:28:50

VIZUALIZĂRI: 4051 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (daddyxtc); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

• Alte impresii din această RUBRICĂDiana Palace Hotel: