ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 21.08.2012
ÎNSCRIS: 21.08.12
AUG-2012
2 AD. + 2 COPII -- v: 3 & 7 [ani]

Nu mergeti la Hotel Berlin, nu mergeti la all inclusive

Am avut sejur in perioada 08. aug. -14 aug 2012, all inclusiv, 4 stele.

Ne-am cazat la camera 547 pe colt, vedere partial la mare. Conditiile in camera de 4 stele, camera mare curata. prosoape albe, frumos.

Am coborat la masa pe la ora 13, dupa primul tur prin restaurant am crezut ca mai trebuie sa mai existe si alta sala de mese pt ca nu gaseam ceva comestibil. Aveau (4) patru feluri de mancare: un fel de tochitura cu porc, o alta cu pui, carnati pe plita, un fel de chiftele mai mari prajite si ei spuneau ca e snitzel. Ca si garnitura brocoli fiert, fasole verde fiarta, cartofi rondele la tava si orez. Pana la urma am cules niste cubulete de carne din tochitura de porc pe care nu le-am putut manca, aveau gust necunoscut mie. La salate: varza simpla, varza cu morcov ras, varza rosie, taiate cu toporul. A doua zi la micul dejun am avut o surpriza placuta: aveau destule pt toti, (oua ochi, clatite facute pe loc, un bacon bun) zic hai ca doar prima zi nu am fost pe aceeasi lungime de unda cu bucatarul. La pranz surprizaaaa... acelasi gen de mancare, tocana porc, tocana pui, la fel si la cina. Timp de cateva zile au fost carnati la plita si tocanele astea. Intr-o zi a fost musaca, ce se dezintegra si nu manca nimeni. In toata saptamana asta nu a fost nici urma de gratar de pui sau de porc nici macar o frigaruie, un cartof prajit. Bauturile diluate la maxim, berea apa chioara, laptele de la micul dejun la fel. Bananele verzi, moi si cu pete, pepene cand ok cand zborsit, ca sa zic pe romaneste. Intr-o zi bucurie mare, pizza la beach bar. Dupa ce am mancat si noi si copii am gasit pe una din bucati mucegai.

Managerul imi tot repeta ca e dreptul meu sa fac sesizare si atat.

Colac peste pupaza fetita de trei ani, dupa vreo trei zile a facut febra cu stare de voma si doua zile nu a mancat nimic si a baut un pahar cu apa. Noroc ca eram pregatit cu medicamente si si-a revenit.

Am intalnit si cateva familii de romani, unii din Suceava, altii din Tg Jiu si Galati, oameni care mai veneau de cativa ani la Hotel Berlin si care mi-au spus ca nu li s-a intamplat niciodata asa ceva, la modul negativ, nu-si explicau nici ei.

In concluzie plaja ok, apa curata si calda, conditiile de cazare erau de patru stele, lenjerie schimbata de trei ori in saptamana, personalul zambitor, ok, in schimb masa sub doua stele, in orice caz mult sub cat am platit.

Ca idee de acum incolo o sa-mi preplatesc cel mult mic dejun restul cumpar ce-mi place.

Ca si sfat: nu mergetti in statiuni predominant all inclusiv pt ca sunt locuri putine unde se poate manca, gen terase, restaurante.

Trimis de valentinp in 21.08.12 13:11:23
Validat / Publicat: 21.08.12 14:17:27
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Tot la Nisipuri

VIZUALIZĂRI: 3192 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (valentinp); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[21.08.12 14:17:55]

@valentinp: bun-venit pe site si in comunitatea AmFostAcolo.

Floria CONS. ONORIFIC AFA / BULGARIA
[21.08.12 22:20:38]

Am fost si eu la acest hotel la sfarsitul lunii iunie si regret ca serviciile oferite sunt in continuare la fel de proaste. Pe mine m-au nemultumit si conditiile de cazare, in baie instalatiile sanitare erau defecte si mirosea ingrozitor. Se pare ca micul dejun este ceva mai bun, cand am fost noi nu aveai ce alege nici dimineata, totul era de cea mai slaba calitate sau prost preparat.

Spre norocul nostru, dupa 2 nopti de cazare la Berlin Golden Beach, agentia prin intermediul careia am cumparat biletele ne-a mutat pentru urmatoarele 7 zile ale vacantei noastre la hotelul alaturat Obzor Beach&Izgrev unde am fost pe deplin multumiti.

Floria
Alte impresii din această RUBRICĂBerlin Golden Beach Hotel: