ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 20.08.2012
ÎNSCRIS: 20.08.12
AUG-2012

Rezonabil

Incep aceasta povestire prin a mentiona ca am plecat pe ultima suta de metri in vacanta si nu am mai apucat sa cumpar bilete de cazare de la o agentie din tara cu toate ca aveam cateva oferte pe mail. Aceasta graba m-a costat in plus direct la Astera aproape 200 eur / 3 nopti deoarece m-am cazat direct la hotel... este o greseala ce mi-o asum...

Am ajuns la hotel in jurul orei 10:30, am primit bratarile pentru UAI imediat urmand sa primim si camera in maxim 1 h (check-in se mentioneaza peste tot ora 15:00).

Referitor la cazare mentionez ca hotelul arata foarte bine atat in spatiile comune cat si in camere (mai are anumite semne de uzura care se vad doar daca esti carcotas si cauti neaparat partile negative...)

Parcare am gasit in fata hotelului (timp de 4 zile cat am stat acolo am vazut permanent 3-4 locuri de parcare libere).

PLUSURI:

- hotelul arata bine

- mancarea buna (permanent aveai ce sa mananci indiferent la ce ora veneai)

- servirea buna

- parcare inclusa

MINUSURI:

- sucurile erau la dozator si nu erau de cea mai buna calitate

- prajiturile nu le recomand - erau pline de creme si nu aratau deloc natural

- scump daca mergeti direct la hotel: cca 170 eur/ camera / noapte in plin sezon

Mentionez ca nu am nici o legatura cu nici o agentie dar ceea ce am citit la observatiile altor asa zisi clienti ca ramaneau fara mancare sau ca asteptau liftul extraordinar de mult timp sau ca stateau cate 30 minute la coada sa stea la masa sunt pure inventii. La masa tot timpul se inlocuiau tavile de mancare cand se terminau, la lift nu am stat niciodata mai mult de 1.5 min indiferent de intervalul orar, iar la masa permanent gaseai locuri. (tineti cont ca am fost la mijl lunii AUGUST).

Pentru cei care au fost asa de nemultumiti as vrea sa ii intreb daca acasa la dansii liftul ajunge in secunda in care apasa pe buton, sau daca mananca la fel de bine ca atunci cand merg la un hotel cu AI sau UAI... intreb acest lucru deoarece am vazut ceea ce faceau romanii acolo cand mergeau la mese... din pacate se recunosteau dupa ceea ce aveau in farfurie si mai ales dupa cat aveau. Indiferent ca mancau sau nu aproape fiecare conational avea cel putin 2 farfurii de mancare... cu de toate... sa fie ca doar am platit.

Pe plaja vedeam permanent cu aveau scrumiere langa umbrela dar toate tigarile le stingeau in nisip... (trageti fiecare concluzia cu persoanele ce sunt nemultumite).

Aceste mentiuni vin de la o persoana de nivel mediu ce nu traieste in lux dar care din fericire a mai ajuns si in alte hoteluri si poate face o comparatie in cunostinta de cauza.

Un sfat pentru cei care vor sa plece intr-o vacanta sa nu tina intotdeauna cont de parerile tuturor celor ce posteaza pe aceste site-uri deoarece unele sunt intradevar clare si comforme cu realitatea dar unele sunt foarte departe de adevar scrise de niste oameni probabil frustrati care inteleg prin acest sistem de AI ca un chelner sa vina si sa ii stearga la gura dupa ce mananca (scuzati-ma daca am fost prea direct dar ceea ce am fost la conationali mi-a lasat un gust foarte amar).

Statiunea este una dintre cele mai animate de pe litoralul bulgaresc si nu este recomandata oamenilor trecuti de o anumita varsta (cu tot respectul statiunea este una de tineret - asta pentru cei ce se plang de galagia facuta)

Sper sa fiu de ajutor cat de putin pentru cei care nu stiu incotro sa mearga... pentru mai multe informatii va rog nu ezitati sa ma contactati.

Trimis de pushtiu11 in 20.08.12 17:50:08
Validat / Publicat: 20.08.12 18:23:38
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Albena - Hotel Nona

VIZUALIZĂRI: 3440 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (pushtiu11); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[20.08.12 18:22:55]

@pushtiu11: bun-venit pe site si in comunitatea AmFostAcolo.

• Alte impresii din această RUBRICĂAstera Hotel & Spa Hotel: