ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 18.08.2012
ÎNSCRIS: 02.01.08
AUG-2012
2 AD. + 2 COPII -- v: 2 ani 4luni si 4 ani

Către satisfăcător

Vila Liliana... la pomul laudat sa nu te duci cu sacul...

Vila Liliana...

dupa 15 telefoane date cu doua zile inainte de plecare catre litoral gasesc 4 variante care mai aveau camere libere in perioada dorita si incerc sa ma consult cu sotul asupra celor 4 optiuni... dar sotul meu foarte ocupat in acel moment imi recomanda sa iau singura decizia!

eu ma conformez si aleg Vila Liliana la un pret rezonabil de 130 lei/noapte!

vorbesc la telefon cu administratorul, nu-mi cere avans pt ca este deja vineri dupa pranz dar ma asigura ca voi avea o camera matrimoniala pentru 3 nopti,

domnul pare amabil la telefon si imi comunica ca se poate ocupa camera incepand cu ora 9-10 dimineata ca avem la dispozitie bucatarie pentru a incalzi laptele junioarei etc!...

ajungem si in superba zi a cazarii la Vila Liliana!!!

sotia domnului Dan administratorul ne prezinta 2 camere iar noi alegem una dintre ele. camerele sunt identice doar ca in una din ele batea soarele dupa amiaza iar cealalta era mai racoroasa... am ales-o pe cea din urma.

destul cu introducerea... sa trecem la puncte slabe si puncte forte!!!

puncte slabe >

iz de mucegai in camera, geamuri nespalate de la inaugurarea vilei, telecomanda tv nefunctionala, a. c nefunctional, incuietoarea de la usa mergea foarte foarte greu, praf nesters, jaluzele defecte, cos de gunoi negolit 4 zile!!! , menajera nu a calcat prin camera in cele 4 zile, baia... offf!!! dezastru!!!

scurgere defectuoasa, apa baltea non stop! nu am avut gresia uscata in nicio zi, bateriile de la cada si chiuveta patate de la apa calcaroasa, suportul pentru sapun de la cadita era plin de sapun intarit/ uscat necuratat tot de la inaugurarea vilei.

exista restaurant in incinta vilei dar nu ne-a placut mancarea iar preturile sunt mari! am servit masa acolo o singura data. au zeci de feluri afisate in meniu dar nu prepara decat 2-3 iar in momentul in care am intrebat ce ciorbe servesc ni s-a raspuns sec> de fasole!!

personalul!!! valeu! nu te baga nimeni in seama, nu te intreaba daca ai nevoie de ceva nu te saluta la venire/plecare... au un sictir total, par deranjati de prezenta turistilor si in special a copiilor care uneori stiti si dvs sunt mai zvapaiati dar in limite acceptabile dar atentie! accepta animale de companie care fug de colo colo si latra non stop, singurele momente in care i-am vazut ceva mai amabili au fost in momentul servirii mesei, ,,ca deh! erau interesati sa impuste un banut!

despre liniste nu putea fi vorba! in timpul zilei urcau non stop scarile. tranteau usi, spalau vesela si latrau patrupedele turistilor aviz celor sensibili ca mine de exemplu!

puncte forte >

??? care puncte forte???

in afara de un pret rezonabil... nu stiu ce as putea scrie... 3 stelute clar nu merita dar 2 ar merita!

plaja (Rapana se numeste) este cam la 250 m = 7 minute de mers pe jos agale cu copii mici in dotare este curata, aerisita, sezlonguri 10 lei bucata pe zi cu umbrele de stuf, restaurant pe plaja... serveau preparate din peste,scoici,ciorbe , mici , cartofi prajiti etc... limonada buuuna (10 lei paharul mare) ....liniste...muzica in surdina!

apa curata spatiu separat pentru cearceafuri!

un mic loc de joaca pentru kinderi langa restaurant!

ne-a placut foarte mult!

concluzia?

per total pe o scara de la 1 la 10 acord nota 6,5 pentru pensiune si nota 10 pentru plaja.

nu recomand Vila Liliana.... noi nu vom reveni!

atasez cateva poze !

Trimis de indiralisa_26 in 18.08.12 20:44:56
Validat / Publicat: 18.08.12 21:53:22
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în MAMAIA.

VIZUALIZĂRI: 2957 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (indiralisa_26); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 baia

[12.05.13 10:10:54]

Plecati in Thassos? Aveti rezervarea? Daca da -unde ca si pe mine ma intereseaza tot in aceeasi perioada.

[15.05.13 11:04:06]

Buna ziua. Tot atunci plec si eu in Grecia si inca nu mi-am rezervat. De fiecare data am plecat asa si am gasit cazare super. Puteti sa-mi spuneti ceva despre locul unde va cazati. Adresa de mail - [...]. Va multumesc.

[15.05.13 11:05:57]

@iulianmecla: Pe AmFosAcolo nu acceptăm postarea în clar a informaţiilor cu caracter personal (nume, numere de telefon, adrese de mail, etc). Asemenea date se pot trimite/primi însă prin mesaje private, destinatarul primind aceste mesaje în aceeaşi căsuţă de mail în care primeşte şi înştinţările despre ecouri.

indiralisa_26AUTOR REVIEW
[15.05.13 13:12:57]

@iulianmecla: buna, am incercat sa-ti trimit mesaj dar nu am reusit... posibil ca nu ti-ai dat acordul pentru mesaje...

[15.05.13 14:48:31]

Asa este. Pe mail se poate?

[15.05.13 15:07:30]

@iulianmecla: pe mail nu se poate, pentru că pe saitul AmFosAcolo nu acceptăm postarea în clar a informațiilor cu caracter personal (nume, numere de telefon, adrese de mail, etc). Asemenea date se pot trimite/primi însă prin mesaje private, destinatarul primind aceste mesaje în aceeași căsuță de mail în care primește și înștiințările despre ecouri.

Notă: Este necesar ca destinatarul să aibă opțiunea ACCEPT PRIMIRE MESAJE DE LA CEILALȚI UTILIZATORI bifată. Opțiunea respectivă se poate seta/deseta din secțiunea CONTUL MEU.

indiralisa_26, iulianmecla
Alte impresii din această RUBRICĂVilele Liliana [Mamaia Sat]: