ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 13.08.2012
DIN: timisoara
ÎNSCRIS: 05.09.10
AUG-2012

Special

Intamplator am locuit o zi la hotelul Economat. Eu nu pricep de ce un loc atat de minunat are un nume asa de lipsit de inspiratie... :)) dar asta nu-i treaba mea.

ceea ce doresc sa spun e ca as da oricand orice oferta de 5 stele pentru o vacanta mai lunga in acest loc deosebit.

Nu cred ca avand aceasta oportunitate de a te caza aici mai incape loc de "mofturi" gen internet, parfum de roze, pat pufos si jacuzzi... Intorc spatele acestor mofturi si aleg oricand Economat, doar pentru atmosfera deosebita si sentimentul de descatusare pe care l-am incercat in acea singura zi de cazare.

Mancare gustoasa, personal amabil si politicos.

Multa sanatate oamenilor care intretin acest loc exceptional!!

Trimis de egyptianmau in 13.08.12 18:05:37
Validat / Publicat: 13.08.12 18:37:20
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în SINAIA.

VIZUALIZĂRI: 2887 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (egyptianmau); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

zoloft
[17.08.12 17:02:49]

Eu tocmai m-am intors din Sinaia si in spatele sau fata Economatului de care zici tu, pe acel platou de dinainte de a intra pe aleaa catre castelul Peles (toata luema stie ca s-a oprit macar odata), este o Cofetarie.

Am dat pe 2 cappy mici si o prajitura normala: 21 lei!!

Daca aceste preturi se regasesc si la Hotel... le urez succes in cautare de fraieri... Mai ales ca nu ofera " internet, parfum de roze, pat pufos si jacuzzi... " dupa cum spui tu.

Si atunci ma intreb... PE CE vor ei stelele??? Pe o cabana???

egyptianmauAUTOR REVIEW
[18.08.12 18:27:14]

@zoloft: inclin sa cred ca involuntar m-ai facut "fraier". nu intelegi ca venind aici nu ma uit la bani. acest loc implica altceva decat bani, pe care daca nu-i ai, n-are rost sa te lamentezi. by the way, am platit pentru 3 persoane 180 lei camera, cu mic dejun. as fi platit si dublu si nu as fi regretat multa sanatate iti doresc.

Michaell
[18.08.12 18:42:24]

@egyptianmau: multi vad, putini pricep... deci nu baga de seama asemenea comentarii. si eu m-am intors de citeva zile din sinaia si am vizitata acea cofetarie. defapt fac acest lucru de fiecare data cand ma aflu in sinaia.

la hotel economat inca nu am stat, cu toate ca am de gand de mult acest lucru.

in principiu pe mine in sinaia ma intereseaza doar aceste cladiri vechi precum complexul peles, caraimanul, hotel palace. restul pentru mine sunt doar lipituri comuniste. iar ce sa ,,construit" dupa revolutie nu merita nici macar motorina buldozerului...

zoloft
[18.08.12 21:36:21]

@Michaell: si ce vrei sa spui despre cofetaria minunata??? Ca nu e adevarat ce am scris?? Ca nu e japca la drumul mare sa ceri 21 lei pe o amarata de amandina si 2 sucuri la 0,33???

"Multi va, putini pricep"?? Imi dau seama din bruma ta de exprimare ca esti pe alta planeta... Probabil un pic inadaptat la noua epoca a democratiei pe care o iei asa cum ti se serveste. cat despre iubitor ""cladiri vechi"", dictonul e la moda si vrei sa fi in trend...

@egyptianmau: departe de mine sa te fac ""fraier"" pt simplul motiv ca te-ai cazat la Economat. Am intrebat pe ecou daca si preturile sunt pe masura cofetariei. Pt ca daca era, mi s-ar fi parut un pic anormal sa ridici in slavi un hotel scump care iti ofera conditii de cabana.

Spunand acuma ca pretul tau a fost de 180 lei, te felicit pt alegere si-ti doresc ca si data viitoare sa te simti bine acolo daca iti place acel tip de confort.

Eu prefer sa stau insa in alte locatii...

dinţosul
[18.08.12 22:16:05]

Fiecare persoana are etalonul său in privinta gradului de confort pe care îl aşteapta de la o locatie turistica indiferent daca este de 5 stele sau 1 stea. Daca te simti bine si multumit de alegerea facuta înseamna ca ti-ai atins gradul de satisfactie propiu si asta este tot ce conteaza.

"Fraier" poti să fi si cazat la 7 stele!!!

dinţosul, egyptianmau, Michaell, zoloft
Alte impresii din această RUBRICĂEconomat Hotel: