ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 12.08.2012

Sub orice critică
Sub orice critică
Către satisfăcător
Către satisfăcător

Cam asa arata un sejur la Hotel Diana!

Hotel de kakao, clar, poate cel mai de kakao de pe intreg litoralul romanesc! Te astepti ca la aceste hoteluri, nerenovate, macar personalul sa compenseze prin bunavointa, promptitudine, samd, insa... e greu de cerut asa ceva... cel putin personalului de la Diana!

Am platit o camera cu balcon si mi s-a oferit una fara balcon (daca nu va convine, adresati-va agentiei de unde ati cumparat biletul- cam asta este lozinca celor de la receptie), am avut pensiune completa pe biletul de odihna, cand am ajuns la hotel mi s-a spus ca de fapt micul dejun nu prea este inclus in pretul biletului (cu toate ca pe bilet era trecuta pensiunea completa si valoarea bonurilor valorice), mi s-a oferit o camera vai steaua ei... pt un dus trebuia sa astepti cateva minute ca apa sa se scurga din baie (probabil ca scurgerea era infundata), mirosul din camera... nu va mai spun... !

Singurul avantaj al acestui hotel (pentru care de fapt am si cumparat biletul) este ca se afla situat aproape de plaja... si cam atat! In rest... totul este cancan... !

Ganditi-va bine inainte sa va cazati la acest hotel, daca nu vreti sa aveti parte de un concediu compromis din toate punctele de vedere... ! Am uitat sa va spun ca pe un asemenea bilet de odihna, am platit in jur de zece milioane lei vechi... !!! Oare va ajunge vreodata civilizatia si in hotelul acesta?

Vin in Eforie Nord de 16 ani... insa niciodata pana acum nu am intalnit asa ceva! Mizeria, nepasarea, o impertinenta rar intalnita la personalul hotelului care parca te sfideaza , ma fac sa ma intreb oare cati clienti va mai avea hotelul acesta in viitor? Sau... despre ce viitor vorbim... ???!!!

Trimis de dannny in 12.08.12 09:43:34
Validat / Publicat: 12.08.12 10:57:14
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în EFORIE NORD. A mai fost în/la: Eforie Nord

VIZUALIZĂRI: 2647 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (dannny); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[12.08.12 09:54:32]

@dannny: bun-venit pe site si in comunitatea AmFostAcolo!

zoloft
[17.08.12 17:06:35]

Scuza-ma insa si eu stiu acel hotel de circa 20 de ani;

O singura data am fost cazat in el, prin adolescenta, anii 93-95, insanici atunci nu mi-a placut si DE atunci nu as mai merge in el.

Se vede de la o Posta ca hotelul e PRAF.

Or daca stiai acel hotel de 16 ani... DE CE te-ai mai dus la el???

Cat despre ce scria pe voucher si ce au oferit... ar fi trebuit imediat sa contactezi agentia si daca nu se rezolva cu schimbarea camerei si MD, trebuia sa apelezi atunci la Protectia Consumatorilor.

dannnyAUTOR REVIEW
[17.08.12 17:48:58]

@zoloft: Eu hotelul nu il stiam, nici ce conditii ofera, nici ce personal indolent il deserveste.

Dupa cum am spus, statiunea o cunosc de vreo 16 ani, la acest hotel am luat biletul de odihna numai datorita pozitionarii lui fata de mare, de aceea am si platit pentru o camera cu balcon. Dar stii cum este la noi, pe afara-i vopsit gardul, inauntru-i leopardul!

Agentia de la care am luat biletul, am contactat-o si mi-au confirmat ca este greseala lor, si-au cerut scuze pt asta, si cam atat!

Apoi, daca mai apelam si la OPC, pierdeam naibii tot concediul stand de reclamatii!

Asa, am stat doar o noapte, mi-am luat cheia de la receptie si bonurile de masa, si am plecat la o pensiune tot pe-acolo, pe-aproape (i-as da si numele dar probabil ca se va considera reclama), unde existau intr-adevar conditii, patronii foarte draguti si primitori (de altfel, ca sa-si pastreze clientii, patronul face si pe dracul in patru).

Pe la hotel mai treceam doar cat sa mai necajesc receptionerele si sa le mai adresez cateva ''politeturi'' pe care le meritau cu prisosinta!

Norocul a fost ca am avut biletul cu reducere de la sindicat, altfel, sa-l mai fi si platit in intregime, chiar era de tot rahatul!

[17.08.12 17:53:54]

Nici vorba sa se considere reclama! (???)

Ba dimpotriva, ne-am bucura chiar mult sa ne scrii (intr-un reveiw distinct) impresiile si de la acea pensiune.

dannnyAUTOR REVIEW
[17.08.12 18:35:14]

@webmaster: Atunci este ok, daca nu se considera reclama. Este vorba de Vila Arrian, la nea Marin si sotia dumnealui, oameni de nota 20. Curatenia, amabilitatea oamenilor, conditiile din vila te imbie sa revii si in anii urmatori! Bravo dumnealor ca stiu sa isi atraga clientii si sa-i aprecieze! E drept ca nu se vede marea din vila, insa conditiile de cazare si bunavointa oamenilor de aici compenseaza asta. Deci, cu pasi marunti si timizi suntem totusi pe drumul cel bun!

[17.08.12 18:43:21]

@dannny: asteptam impresiile tale de acolo scrise ca review nou. Procedand astfel, ai ocazia ca prin notele si evaluarile proprii sa contribui la o mai buna promovare a locurilor si oamenilor *care merita*. Daca doresti, copiaza textul de mai sus si reincarca-l - cu eventuale ajustari, completari etc - folosind linkul ADAUGA IMPRESII NOI (vezi imediat mai jos)

Ai mai jos linkul catre pagina pensiunii pe AmFostAcolo

amfostacolo.ro/hotel.php? ... rd-sud&id=12384

dannny, zoloft