ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 10.08.2012
JAN-2012

• Informatii sau rezervări: pe sait sau tel. +39 324 981 3672
  • TIMP CITIRE: 2 MIN

Locatie perfecta!

Un hotel intim, dragut, curat si cu o amplasare excelenta!

Am ajuns la acest hotel in cursul diminetii. Domnul de la receptie a fost foarte amabil si ne-a dat camera imediat ce am ajuns.

Hotel amplasat perfect, langa gara Termini (100m). Aveam legatura directa cu toate punctele turistice de interes din Roma.

Camera a fost foarte spatioasa, curata, Baia mare si impecabila. Asternuturile curate si frumos mirositoare. Singurul lucru care nu m-a incantat la camera a fost balconul care era extrem de mic, incapeau 2 persoane in picioare. Insa am remarcat ca mai toate unitatile din zona aveau balcoane asemanatoare. Camera era pentru nefumatori insa domnul de la receptie mi-a spus ca pot fuma dar foarte aproape de balcon. Mobilierul nu era foarte nou insa nu avea nici o problema. Camera era dotata cu aer conditionat si frigider.

Micu dejun a fost satisfacator. Am avut in fiecare dimineata ceai, cafea, sucuri de fructe la dozator, croisante, oua, trei sau patru tipuri de mezeluri, branza, cascaval si gemuri de doua sau trei tipuri. In zilele calduroase se putea servea micul dejun si pe terasa restaurantului. Trebuie sa specific ca desi am fost in Ianuarie am prins si temperaturi de peste 16 grade C.

In camera s-a facut curat in fiecare zi si staff ul hotelului a fost foarte prietenos pe intreaga durata a sejurului.

Recomandari: Nu mancati pizza, este foarte saracacioasa, gen doar blatul si mozzarela. Nu mancati in centru; portile sunt foarte mici si scumpe. Dadeam pe o masa in centru cam 40 de e doua persoane - un fel de mancare si cate un suc. Pe cand la cateva statii distanta mancam de 20 de e 2 persoane pe saturate + vin. Daca aveti pana in 25 de ani luati buletinul cu voi. Se aplica reduceri la majoritatea obiectivelor turistice. Atentie la tiganii romani! Sunt multi si in cateva situatii deranjanti! Am intalnit si multi romani stabiliti acolo care au fost foarte draguti sa ne indrume.

Din punct de vedere al transportului in comun mi s-au parut foarte organizati. In fiecare statie gaseai panouri cu traseul complet al fiecarei linii: de unde vine si unde se duce.

Una peste alta, hotelul a fost alegerea perfecta. Raportul calitate-pret excelent. As reveni oricand cu placere!

Trimis de cute_alynutzza in 10.08.12 00:02:45
    Validat / Publicat: 10.08.12 00:15:09
    • A fost prima sa vizită/vacanță în ITALIA

VIZUALIZĂRI: 1794 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (cute_alynutzza); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 52.80 EUR pe cameră

• SOCIALs