ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 08.08.2012
JUL-2012

Foarte nemulțumit
Sub orice critică
Nici nemulțumit, nici mulțumit

Furt direct din camera hotelului Diana

Buna, ma uimesc sa vad ca sunt si clienti multumiti la Hotel Diana! Povestea mea pe scurt e: in iulie 2012 am petrecut o vacanta de 9 zile la acest hotel, din prima zi am asteptat de la 5 dupamasa pana la 23 noaptea doar ca sa fim cazati, personalul de la receptie din ziua respectiva 6 iulie, a fost extrem de incompetent si nepoliticos, ni s-a facut o oferta ca daca avem bilet de 18 zile de tratament de la medicul de familie pentru o persoana putem sta trei persoane 5 zile fara sa mai platim nimic, ce chestie... cum sa oferi asa ceva? Dar pentru a primi aceasta oferta trebuia sa asteptam administratorul, am replicat la aceasta oferta cu urmatoarele: doamna nu am venit aici sa stau pe gratis vreau ca mama sa fie cazata cu biletul dansei iar eu si tatal sa fim cazati cu ea in camera dar noi sa ne platim diferenta, ni s-a raspuns de la receptie ca trebuie sa asteptam administratorul ca ne face el o oferta... am asteptat 6 ore sa vina administratorul pe care personalul de la receptie nici macar nu la anuntat sa vina la hotel, si a inceput asteptarea... de 6 ore!

La 23 seara cand vine administratorul... un domn foarte cumsecade... ne ia la bani marunti "Cum cereti voi sa fiti cazati trei persoane pe un singur bilet de tratament? " am explicat d-lui ca noi nu dorim asa ceva ca stam de 6 ore cu banii in buzunar sa ne platim cazarea dar personalul nu ne-a incasat! La confruntarea dintre mine si personal amabilii domni de la receptie au negat vehement ca ei ne-ar fi dat asemenea informatii... cu nervii intinsi la maxim am intrebati "Ne primim cheia de la camera sa ne cazam in alta parte? " Cand s-a ajuns la bani toata lumea a devenit brusc prietenoasa si in sfarsit am putut si noi sa ne odihnim dupa 12 ore de calatorit cu trenul si inca 6 ore pierdute pe holurile hotelului nemancati si obositi!

De aici a inceput aventura: servicii de curatenie groaznice... personal obraznic... pe la orele 14 am decis sa bem ceva in incinta restaurantului hotelului, eu am comandat un pahar de vin alb sec (atentie 0,01 l) in schimb am primit o sticla intreaga de vin (0,75l), iar chelnerita, cu aspect jalnic de altfel... imi spune iritata "Pai daca eu iti dau un pahar de vin eu cu sticla ce fac? Ca vin la pahar nu avem doar varsat si ala nu e bun", Mancarea in regim de pensiune avea un singur meniu, mesele erau pline de miezuri, pahare mai tot timpul murdare, personalul sub orice nivel de calificare, am cerut scobitori, ni s-a spus ca ne aduce dar ca nu le lasa pe masa ca sunt clienti care isi scot ochii cu ele; D,

defectiuni zilnice la lift, de la etajul 5 am coborat doar pe scari, liftul mai tot timpul defect, in camera in spatele noptierei erau coji de paine uscate, fire de par, si o cantitate impresionabila de praf!

Deci pentru tariful care se percepe la Hotel Diana Baile Herculane (400 Euro 2 persoane pe 8 nopti), as fi asteptat conditii cat de cat mai umane... si cireasa de pe tort: am avut asupra mea un portofel cu valuta pe care nu l-am scos din camera pe toata perioada sejurului, acte, documente CHIAR DIN CAMERA MI-A FOST FURAT!!! Conducerea hotelului nu a facut absolut nimic pentru a-mi recupera portofelul, ba chiar domnita blonda cu parul nu prea lung de la receptie mi-a spus trimiteti un email pe adresa receptiei hotelului, acesta fiind singurul mod de a transmite administratorului de hotel cele intamplate!!! Am anuntat in schimb politia si aceasta se ocupa de caz... din surse neoficiale nu am fost singurul caz de furt din incinta hotelului Diana!!

Sfatul meu: NU VA CAZATI IN HOTEL DIANA VETI FI FURATI SI MALTRATATI! Daca totusi aveti bilet de trimitere pentru aceasta unitate... nu vorbiti prea multe cu personalul nu va lasati obiecte de valoare in camera, si verificati in permanenta bagajul!!!

Cu speranta ca veti petrece un concediu mult mai placut decat al meu, va urez toate cele bune!

Carmen B.

Trimis de Carmen b. in 08.08.12 12:39:38
Validat / Publicat: 08.08.12 13:27:48
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în HERCULANE. A mai fost în/la: Felix Romania hotel Vital superb

VIZUALIZĂRI: 3516 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Carmen b.); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 31.16 EUR pe cameră

[08.08.12 12:50:16]

@Carmen b.: bun-venit pe site si in comunitatea AmFostAcolo!

sunflower
    [08.08.12 13:44:29]

Imi pare foarte rau pt. experienta avuta.

In urma cu cca 1 luna, am vizitat si eu Hotelul Diana, care imi fusese recomandat de o familie de la mine din oras. M-am ingrozit - la propriu. Camere mici, semicurate, fara aer conditionat, caldura sufocanta, holul de la intrare, desi foarte generos ca spatiu era cotropit de un miros greu, renovarile facute sunt de mantuiala, iar in piscina acoperita de la subsol sau parter - nu mai retin exact unde era amplasata nu se imbaia absolut nimeni, insa mirosul era oribil.

La restaurant nu exista scaun de masa pentru copii.

Nu m-as caza niciodata aici.

sunflower
    Alte impresii din această RUBRICĂDiana Hotel: