ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 04.08.2009
JUL-2009

Sub orice critică
Extrem de nemulțumit

Dezamagirea Mirage

Timp si bani pierduti pe servicii slabute.

La receptie nu ti se zambeste, te lovesti de un zid, nu ti se ofera nici un fel de informatii decat daca insisti.

Camera de hotel mai mare decat alte camere de la hoteluri de 3 stele, dar murdara - toaleta era infecta, cioburi intr-un colt al camerei, nu era aspirat, prosoapele desi curate aveau un miros ciudat (cred ca le depozitau in bucatarie).

Curatenie s-a facut cica zilnic, dar... de ochii soacrei, lenjeria nu s-a schimbat pe toata perioada sejurului, balconul o singura data a fost curatat, paharele nu s-au spalat/schimbat in nici o zi.

Masa in regim fisa cont - cumplita, timp pierdut in asteptarea mesei, mancarea a fost servita fie rece, fie fierbinte, am mancat un salau care era pangasus (desi comandasem salau). Ciorba de legume si ciorba de vacuta era aceeasi doar ca la vacuta erau si cateva bucatele de carne. In mod cert chelnerii nu au dat 2 bani pe cei care aveam aceasta fisa cont (nu le iesea bacsis). Un cuplu tanar de la etaj cu noi, a fost ridicat de la masa in detrimentul unor clienti care urmau sa dea bacsis (Sper ca au facut reclamatie!!! ). Jalnic chelner, jalnica conducere, dar eu in locul celor 2 tineri nu ma ridicam pentru ca platisem deja pentru serviciile respective.

Micul dejun in regim bufet acelasi in fiecare zi - 6 zile si putin variat.

In anuntul de la firma de turism scria plaja proprie. N-am vazut asa ceva.

La plecare cica trebuia sa predau camera cameristei? ! Ce legatura am eu cu camerista intr-un hotel de 3 stele?

Am fost in Neptun anul trecut si acum 2 ani in Mamaia - alea da statiuni.

Nu recomand acest hotel celor ce doresc un hotel de 3 stele. Cine le-a dat oare stelele?

Trimis de amisa in 04.08.09 14:08:30
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în EFORIE NORD.

VIZUALIZĂRI: 3032 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (amisa); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 900 PMA (din 1 vot)
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 29.00 EUR pe cameră

TravelerTime
    [04.08.09 18:51:43]

Asta este Romania!

Imi iubesc tara, insa imi pare bine ca din ce in ce mai multi romani isi dau seama de conditiile jalnice care se ofera la noi.

Nu cred ca exista tara cu niste preturi asa de mari pentru o calitate asa de proasta.

roxanik
    [06.08.09 21:44:24]

Si eu am fost la hotel Mirage si am fost oarecum multumit de serviciile oferite,desi am fost deseori in concediu in strainatate.

Probabil din motive subiective ati evidentiat obiectiuni cu caracter general ce se potrivesc tuturor unitatilor hoteliere din Romania.

De obicei ceea ce semeni aia culegi......

eelena*
    [26.01.16 07:10:48]

Spatiul alocat piscinei este foarte mic, sezlonguri putintele, nu stiu cum o fi vara dar aceea este piscina de maxim 12 persoane altfel nu poti inota (sa inoti este o gluma in piscina aia) sau atingi pe celalalt de langa tine , la felul doi ne-am fentat si noi cu pangasus in loc de salau. Chifle de la mese oficiale servite doua zile, garnitura, morcovi nefierti . Halate rupte si prosoape, hotelul Mirage nu are frigidere! Pana de curent , bezna 1 ora, pana de cablu fara tv 1 ora in alta zi.

Cartela cupleaza caldura, daca parasesti camera decuplezi caldura consecinta dupa o procedura cu namol cald o camera gheata. La masa o doamna in varsta a pus bucatica de carne intrun servetel, chelnerul nu i-a permis sa o duca in camera.

Cert este ca am mancat la ardei la gratar cat n-o sa mai mananc toata viata, neinspirata leguma pentru garnitura. Bufetul neschimbat, carnati la ora 7, cafea de un singur fel nedecofeinizata, ceai doar de doua feluri, intro zi am avut doar un fel. Lipseste inspiratia, un snitel, un dovlecel pane... Daca tineti regim fara sare sau fara grasimi, dimineata ramaneti flamand pentru ca nu aveti ce manca.

Nu va puteti aproviziona pentru ca hotelul este departe de centru (magazine deschise pe plaja doar 3 luni pe an dar nu gasiti decat apa si bere si ceva dulciuri) pentru o pasta de dinti am mers pana in centru la 20 minute mers pe jos. In perioadele extrasezon nu gasiti pe nimeni pe strada sa intrebati unde-i centrul, ba mai sunt si caini asa ca seara nu va plimbati pentru ca si iluminatul exista doar din loc in loc.

La toaleta mirosea a canal. Pasari grauri nu stiu ce erau s-au gainatat pe toate balcoanele, si se aruncau in geamuri ca bombele nu stiu ce vedeau ele in geamurile alea, ne culcam la pranz si deodata bummm!!!

Ne-au pacalit ca apa are 32 de grade in piscina, dar n-a avut nici 28 foarte rece, n-am facut baie pentru ca a fost imposibil, toata lemea a vociferat dar n-a reclamat nimeni.

Vin oameni bolnavi fac proceduri cu namol, electrice pentru reumatism artroza spondiloza, aceste boli cer caldura, si mergi la piscina ca sa te imbolnavesti la loc, saunele sunt zile cand la ora 10 nu sunt pornite personal am vazut la ora 11 sauna umeda nu functiona si sunt doar doua. Pachetele costa foarte mult pentru tratament 2600 de persoana iar cele mai mari 4600 ,la atatia bani s-a nu ai apa calda in piscina? Sa faci gimnastica in apa rece cand ai artroza anchilozanta? Doamna are dreptate intru totul.

Camera nu a fost aspirata pe perioada sejurului lung. Fire de par in baie si la scurgerea de la vana.

Altfel toate bune si frumoase. La sala fitness o singura banda, coada la ea, erau o gramada de aparate inutile.

maria55 †
    [26.01.16 08:54:02]

@eelena - nu te contrazic... asa o fi... desi cunosc bine locatia... a nu se intelege ca vreun interes... pur si simplu vara haladuiesc pe acolo, copiii mei locuind in zona...

Un singur lucru nu ai descoperit... in zona la nici 5 minute de mers pe jos sunt 3 magazine cu de/toate... ca sa nu le zic super-market-uri...

Zona fiind cea turistica este normal sa fie "pustietate" iarna... cum de fapt este o intreaga pustietate toata statiune... insa Zona Steaua de Mare, asa o numim noi, este una dintre cele mai bune... vara!

eelena*
    [26.01.16 12:48:00]

Credeti ca daca stiam unde sunt market-urile, altele decat cele din centru (curios receptia nu stia de cele 3 marketuri?) iar eu am luat strada cu strada si n-am gasit niciun market, scrieti va rog unde sunt, desi este inutil pentru ca nu gasesti pe nimeni pe strada sa intrebi. Va rog sa ma credeti ca am intalnit un singur localnic si m-a indrumat spre centru, sa nu uit si o farmacie bajbaind pe strazi.

Sunt convinsa ca vara este minunat am si scris asta, dar vara la mare dureaza 3 luni, 9 luni situatia este asa cum am intalnit-o. Am scris mai mult daca se poate si exista bunavointa sa se mai schimbe cate ceva pe ici pe colo, de exemplu: eu sunt femeie , ca si manager pentru ca halatele sunt din bumbacul cel mai bun si sunt scumpe si prosoapele lafel , pe rand cate o persoana din personal trage la masina tivuri si halatele descusute, cusute. La micul dejun cum am scris dovlecei pane, vinete pane nu costa mult, bulete din cartofi cu chimen cu iaurt budinci de legume, sunt foarte multe ieftine si bune pot fi facute oricand tinute la rece si incalzite. Racitoarele nu se pot schimba cu frigidere deodata dar luna asta unul luna cealalta unul intrun an ...

Putina muzica macar sambata duminica intrebam ce ar placea clientului. Un ventilator ceva in sala de mese, doua zile ,cum s-a racit am mancat cu 3 pulovere pe mine. Managerul este un bonom dar se pare ca nu acopera toate problemele, cu timpul o sa capete experienta dar noi avem nevoie de experienta aceea acum. Cred ca, consilierea cu un alt manager de la un hotwl de succes ar fi benefica.

Daca vezi ca 1 saptamana pasari fac pe toate balcoanele mizerie, incat nu poti iesi pe balcon, fa ceva, pune sperietori , pune angajati sa le sperie da cu artificii , da cu var ce stiu eu, fa ceva, pai stiti cum este cladirea si balcoanele,ca dupa bombardament, gainat peste tot pe pereti pe geamuri in balcoane, pe balustradele de la balcoane sunt strop langa strop, sute de pasari daca va puteti imagina. Cladirea este in stil modern reusit, arhitectura deosebita.

Ar fi minunat daca cei de la conducerea acestui hotel ar citi impresiile de pe acest site de altfel cel mai mare site de comentarii despre turismul romanesc. Eu le doreac reusita pentru ca este un hotel cu potential, si este pacat, eu sunt nationalista tin cu ai mei , nu vreau sa citesc mereu in presa internationala ca in Romania nu poti veni ca si turist pentru ca aia adica noi nu stim sa facem turism, nu vreau sa mai fie elogiati turcii si grecii, sa oferim conditii ca sa facem turism international de calitate.

amisa, eelena*, maria55, roxanik, TravelerTime
    Alte impresii din această RUBRICĂMirage MedSPA Hotel: