ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 03.08.2012

Extrem de nemulțumit
Foarte nemulțumit
Foarte nemulțumit

Nu recomand

Tocmai ce ne-am intors din vacanta petrecuta in Bulgaria, la hotelul Joya Park. Am fost dezamagiti din mai multe aspecte, incerc sa enumar aici cateva.

In primul rand drumul pana in Bulgaria, Nisipurile de Aur. Gropi, fara indicatoare... am facut apx 5 ore pana am ajuns la destinatie. Am plecat la ora 6 din Bucuresti, si am ajuns cam pe la 11.30. Hotelul este chiar la intrarea in statiune. Am intrat la receptie, am prezentat voucherele si ne-au spus sa revenim la ora 14, pt ca atunci ne putem caza. Intrebam de parcare... exista parcare a hotelului, costa 10 leva pe zi. Avand in vedere ca nu aveam bani schimbati, am plecat sa schimbam leva. 100E este echivalentul a 188 leva; 135 ron-50 leva. Ieseam mai bine daca schimbam banii la vama.

S-a facut ora 14, mergem sa ne cazam. Am fost 3 cupluri. Auzisem ca apartamentele sunt ft spatioase, si ne-am gandit ca 4 pers sa luam un ap. de 2 camere. Ni se prezinta apartamentul... am ramas fara cuvinte cand am observat ca intr-un dormitor erau 2 paturi mici pozitionate total separat unul de celalalt, despartite printr-un sifonier. Explicam ca suntem cuplu, si nu vrem sa dormim separat... ne-au spus ca toate ap sunt la fel si nu au ce sa faca. In cele din urma reusim sa unim cele doua paturi si sa mutam dulapul respectiv intr-un alt colt... insa spatiul ramas in camera era inexistent. Dupa respectiva mutare, sub paturi era o mizerie de nedescris... chemam menajera sa faca curat si se rezolva.

Ne-au spus ca putem manca incepand cu ora 15. Mergem in sala de mese. Ce gasim acolo? Niste sand-wishuri saracacioase... intre 2 felii de paine o felie de cascaval. Si mai erau niste fursecuri amarate. Masa de seara incepea la ora 18. Am zis sa asteptam pana atunci. A fost mai bine, mancare variata si acceptabil de buna. In restul zilelor mancarea a fost apx ok, nu mureai de foame, aveai din ce alege. Insa bauturile incluse erau sucuri si cafea de la dozator, bere bulgareasca fara nici un gust... noi am cumparat bautura de la bar, nu am reusit sa ne descurcam cu cele oferite :)).

Piscina: e mare, ingrijita... insa trebuie sa te trezesti fie devreme, in jur de ora 7.30 sa prinzi sezlong, fie sa ii dai spaga faimosului salvamar sa iti pastreze dimineata.

A doua zi dupa cazare, chemam menajera sa faca curat in ap. Nu ne gandim sa ne luam banii cu noi, aveam portofelul in bagaje. In afara faptului ca nu ne-a schimbat decat prosoapele la baie... lenjerie nu, maturat pe jos nu... am ramas si fara aproape toti banii. La un cuplu ne-a furat 60 leva, la celalalt 50 e si 40leva. Vorbim cu managera hotelului, si ne spune ca poate ne-am furat noi banii intre noi. Asa ca, daca mergeti aici, sa va tineti banii dupa voi.

Ce sa va mai povestesc... ca am spart o ceasca de cafea si ne-au cerut 5 leva pe ea.

Plaja este departe de hotel... plaja neamenajata, un sezlong cu umbrela si saltea costa 21 leva.

Dezamagire totala, deci nu recomand!!!

Trimis de Crissstina in 03.08.12 19:03:48
Validat / Publicat: 03.08.12 20:06:07

VIZUALIZĂRI: 3232 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Crissstina); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 450 PMA (din 1 vot)
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 33.00 EUR pe cameră

[03.08.12 19:12:04]

@Crissstina: bun-venit pe site si in comunitatea AmFostAcolo!

ana iram
    [16.08.14 22:01:02]

@Crissstina: O dezamagire si pentru noi. Tot ce a descris Crissstina e adevarat si NU RECOMAND ACEST HOTEL.

[16.08.14 22:19:21]

@ana iram: ne-am bucura să putem citi impresiile tale de acolo scrise ca articol (review) nou.

Poţi folosi linkul SCRIE IMPRESII (se deschide într-o fereastră nouă)

ana iram
    Alte impresii din această RUBRICĂJoya Park Hotel: