ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 01.08.2012

Către satisfăcător
Nici nemulțumit, nici mulțumit
Nici nemulțumit, nici mulțumit

Aveti grija daca va cazati la Pensiunea Miruna Slanic Prahova

Am petrecut un sejur de 3 zile impreuna cu fiica mea de 4 ani, cu sotul si cu parintii mei.

Mare atentie daca va cazati la aceasta pensiune.

Gazda nu este chiar atat de prietenoasa cum pretinde sau cum pare la telefon.

Nu urmareste interesul clientului, astfel incat acesta sa aiba confortul necesar.

Daca mergeti vara, aici veti gasi foarte multe muste, care efectiv nu da posibilitatea nici sa mananci afara, dar nici sa te odihnesti in camera.

Va recomand sa va cumparati un spray de muste si tintari deoarece gazda este foarte indiferenta la nevoile clientilor. Am cerut sa faca ceva pentru acele muste si a zis ca nu are ce face. A trebuit sa-mi rezolv singura problema.

Ca si locatie este destul de departe de Baia Verde, Baia Rosie si Baia Baciului. Daca mergeti pe jos, faceti cam 20 minute.

Lenjeria nu se calca si nici nu se fierbe. Se spala normal si apoi se asaza pe paturi.

Nu exista sifoniere sau dulapuri in camera. Nu ai unde sa-ti pui bagajele.

Se aud perfect vocile din camerele invecinate.

Ti se cer toti banii inainte. daca te razgandesti si vrei sa pleci, nu ti se mai dau banii inapoi.

Trebuie sa intrebati inainte sa va cazati la ce ora se elibereaza camera, ca sa nu aveti surpriza sa va expedieze la ora 9 dimineata fara sa va anunte din timp.

Marturisesc ca este prima data in viata mea cand cineva imi spune sa eliberez camera (ignorand tonul acid al doamnei) la ora 9 dimineata fara sa spuna nimic pana atunci.

Aveam de gand sa mergem sa mai facem plaja si baie, sa ne intoarcem, sa mai facem un dus si sa plecam. Am ramas cu un gust amar din acel sejur.

Va recomand sa evitati aceasta pensiune sau sa aveti mare grija.

Trimis de Aleunema in 01.08.12 22:22:28
Validat / Publicat: 01.08.12 23:22:49

VIZUALIZĂRI: 3590 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Aleunema); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 450 PMA (din 1 vot)

[01.08.12 22:55:22]

Mutat la rubrica "Casa Miruna" (nou-creata pe site)

[05.04.13 13:55:24]

@Aleunema: Chiar am fost acolo in concediu, in august 2012 si mi-a placut foarte mult. Gazdele sunt niste oameni tineri, primitori si receptivi la orice. Curatenia este de nota 10, iar amabilitatea si serviciile oferite de 10+. Anul acesta o sa revenim cu placere in aceasta unitate. Multa sanatate gazdelor!

AleunemaAUTOR REVIEW
[05.04.13 14:42:40]

@MiticaMitica:

A venit vremea frumoasa, se apropie vacanta si v-ati gandit sa va faceti o reclama mica?

Sa fiti sanatosi!

Sa dea Dumnezeu sa fie asa dar eu nu mai calc pe acolo!

Poate ati invatat ceva din comentariul meu si poate ati mai schimbat lucrurile!

Mult noroc!

[05.04.13 19:39:49]

@Aleunema: Daca d-voastra aveti ceva personal cu propietarii... nu este si treaba noastra a celorlalti turisti. Sunt convins ca sunt si alti care gandesc ca mine si ii rog sa-si scrie impresiile!

[05.04.13 20:20:59]

@Aleunema: Ovidiu este numele meu si am si eu ceva de spus. Am stat si eu in aceasta pensiune in perioada in care sustine doamna de mai sus ca a fost. Am ajuns din nou acolo la o zi dupa ce a plecat dumneaei. Eu nu i-am gasit acolo decat pe parintii doamnei si pe prietenii acestora. Intrebati-i de un Seat negru cu nr de Bucuresti. Aceasta intrebare va este adresata doamna Aleunema. Sa revenim! Am stat timp de o luna impreuna cu sotia la aceasta vila si apoi am plecat la mare pentru doua saptamani, dupa care ne-am intors la Casa Miruna. Credeti ca daca era chiar asa cum spuneti mai reveneam? Ce vina are aceasta locatie ca sunt muste vara??? Asta e chiar absurd! Nici macar ,,Buna ziua ,,Nu au stiut parintii d-voastra sa dea. Locuiam toti acolo si ne intalneam la bucatarie. Ma rog, nu asta e important. Daca sunteti asa de pretentioasa de ce ati ramas? V-a tinut cineva cu forta? Repet: Noi am stat o luna. Bolnav fiind de astm, o data pe an vin pentru tratament la Salina. Am fost si anul acesta de pe 2 martie pana pe 31, tot la Casa Miruna. Mergeti doamna numai la hoteluri, pensiunile nu sunt pentru oameni bogati si mofturosi ca d-voastra!

[05.04.13 21:02:31]

@MiticaMitica: În cazul în care sunteţi turist plătitor, ne-am bucura să putem citi impresiile dvs de acolo scrise ca articol (review) nou.

Procedând astfel, aveţi avea ocazia ca prin notele şi evaluările proprii să contribuţi la o medie mai reprezentativă a acestei destinaţii. Puteţi folosi linkul "ADAUGĂ IMPRESII NOI"

Aleunema, MiticaMitica