ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 28.07.2012

Extrem de nemulțumit
Foarte nemulțumit
Extrem de nemulțumit

Groaznica!

Am fost cazata la aceasta pensiune si a fost groaznic.

In momentul in care am ajuns am fost intampinati de propietara care ne-a anuntat ca din pacate nu au cum sa ne dea camere duble, fiind ocupate de catre altcineva si ne va caza la demisol, intr-un apartament. Am vazut apartamentul si nu mi-a placut. Am mentionat acest lucru prietenilor cu care eram dar au zis ca ei nu mai au chef sa caute alta cazare si sa ramanem pentru acea noapte in apartament. Am acceptat cu inima stransa. In urma negocierilor, am ales sa dormim in dormitorul din apartament care tin sa mentionez ca era groaznic: nu exista geam iar peste noapte m-am trezit pentru ca pur si simplu simteam ca ma sufoc, nemaivand aer!

Pentru acest apartament am platit 300 ron pe noapte, in conditiile in care am aflat ulterior ca era mult mai ieftin. Gresia de pe jos lasa de dorit, este un amestec kitchos intre niste gusturi indoielnice si ceva ce se vrea a fi in stil italienesc. In sufrageria apartamentului existau 2 canapele mici care se desfac, o masa cu marmura, cea mai kitchoasa masa pe care am vazut-o vreodata, inca o masa cu musama si la gemuletele mici care existau, atarnau doua perdelute oribile care semanau tot a musama. Lenjeriile de pe pat efectiv put, sunt vechi si se vede ca nu sunt duse la o firma specializata care sa le curete, ne-au dat niste paturi vechi, prosoapele erau imbacsite si erau mai mult gri decat albe! Nu aveam semnal la telefoanele mobile iar semnalul de la televizor, de asemenea, era foarte slab.

Intrarea in demisol consta intr-o chestie de fier, care practic se cobora si acoperea intrarea, ca sa poti intra cu masina. Daca mergeai pe jos, descult in apartament, te murdareai pe picioare, atat era de jegos. Efectiv, ne puteau inchide acolo, ca si asa telefon nu aveam cum sa dam. Ca sa-si ceara scuze, au zis ca ne lasa micul dejun la 10 ron de persoana, in loc de 15 ron.

A fost cea mai mare greseala posibila: micul dejun este o mare bataie de joc si dovedeste zgarcenia si neprofesionalismul propietarilor cat si bataia de joc cu care sunt tratati turistii! La 4 persoane ne-au facut o omleta din 2 oua, pe care au impartit-o in 4, ne-au pus parizer si un salam uscat ff ieftin si care arata foarte ciudat. De asemenea, cascavalul de la micul dejun este de fapt o felie de branza topita, ieftina, invelita in folie de plastic. Mai puneau putin unt si o cutiuta mica de gem. Asta era micul dejun infect pe care il ofereau! De asemenea, erai intrebat daca doresti sa servesti ceai sau cafea! Daca vroiai ceai, fix 4 pliculete de ceai (desi eu cred ca 2) erau lungite cu apa si ti se facea o posirca infecta din cel mai infect ceai! Daca vroiai cafea, de asemenea, se lungea o cafea si imparteai efectiv 2 cafele la 4 persoane. Daca vroiai si ceai si cafea, nu se putea! Feliile de paine sunt numarate fix pe turist, 3 de caciula si daca nu le mananci, risti sa ajunga in cosul de maine al urmatoarei persoane care ia micul dejun!

A doua zi, dupa o noapte alba petrecuta la beci, ne-au mutat in camere! KITCH SI GROAZNIC! Niste camere oribile, in care pur si simplu predomina amestecul de indoielnic cu italienesc, cu soba, lenjerii vechi care put, prosoape gri iar cireasa de pe tort a fost baia! Italianul, sotul doamnei, cand ne-a bagat acolo ne balmajea ca e LUX, LUX ca avem jacuzzi. O mare teapa, usa de la baie consta in niste perdele oribile, lumina din baie o reglezi in functie de cum iti doresti: rosie, verde, mov :), jacuzzi nu functiona, ba chiar si era spart si apa curgea din el. Mai exista o cabina de dus, care era legata cu o sfoara ca sa nu o folosesti! Niste covoare oribile, iar curatenia lasa de dorit.

Singurul lucru de care au tinut cont au fost sa avem unde parca, in schimb totul este groaznic!

Mare noroc a avut proprietara ca nu a fost acasa cand am plecat. Sunt total dezamagita. Plec foarte des in delegatii si pot spune ca am multa experienta la cazare, dar ca aici, am plecat cu un gust amar. Nu ma voi mai intoarce niciodata acolo si o sa am grija sa le fac reclama pe care o merita! La cati bani luati si nu respectati turistii!

Trimis de unicka in 28.07.12 18:44:06
Validat / Publicat: 28.07.12 19:23:35

VIZUALIZĂRI: 1313 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (unicka); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

• Alte impresii din această RUBRICĂPensiunea Italiană:

• pagină generată în 0.046231985092163 sec