Pensiunea Naiya (Melba 2)

26.07.2012
Avatar pertache
DIN Braila
înscris/ă în 30.06.12
JUL-2012

Foarte frumos

Cazarea a fost de fapt in Naya 3 stele, care este peste drum de Melba, dar am avut acces nelimitat la toate facilitatile de la Melba intrucat apartine de aceasta. Camerele sunt foarte bune, curatenia in fiecare zi. Micul dejun este problematic fiind acelasi in fiecare zi si saracacios (oua, suc, cafea, ceai, mezeluri, branza si gem/miere).

Personalul de la pensiune OK. Personalul de la restaurant mai trebuie scolarizat. Are minusuri de genul comanzi vin rosu si ti se aduce alb. Totusi politicos personalul. Preturile din restaurant cam ridicate pentru ca cred ca pe raza com. Dubova sunt doar vreo 3 restaurante. De curiozitate m-am utitat si la preturile de la pensiunea Septembrie, tot 4 margarete, si sunt similare. Cred ca se profita de faptul ca zona este destul de indepartata desi infrastructura este buna, dar proximitatea de alte restaurante sau supermarket-uri nu este de fapt.

Facilitatile ca piscina, agrement si loc joaca copii - OK.

Este impresionanta zona si per ansamblu merita vazuta.

Recomand oricand acest loc de basm din Romania (Cazanele-Clisura Dunarii), unic cred si in Europa. Pacat ca nu ne promovam suficient.

Sunt de acord cu ceea ce a scris predecesorul meu, cu doua observatii:

- La Naya nu toate camerele sunt in nuante de mov. Noi am avut in camera verde iar baia era mare. Nu avea insa o vedere frontala ci laterala la Dunare dar avand in vedere faptul ca plecam dimineata si ne intorceam la 1-2 noaptea nu a prea contat. Va recomand sa vedeti peisajele din mers, nu numai din camera.

- Clientii erau cu laptop la piscina intrucat Wi-fi era doar la receptie, in restaurant si la piscina. In camere nu. Si unii dintre clienti au venit chiar de pe alte continente si probabil ca aveau nevoie sa vorbeasca cu familia lor sau sa-si programeze in continuare calatoria.

Impresii încărcate de pertache in 26.07.2012 23:28:43

Validat / Publicat: 27.07.12 06:06:56

VIZUALIZĂRI: 2091

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (pertache); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  3150 PMA (din 6 voturi) nota2

- DanCld
[28.07.12 15:44:42]

Noi am avut wifi in camera la Naiya, poate a fost o problema de acoperire...

• Execrabil, pe bani multi (May.2019) - punctaj satisfactie: 1.00 (scris in 18.05.19 de AlinaZ9 din GHIRODA [TM]) - NU RECOMANDĂ
  • Dezgustator (Sep.2014) - punctaj satisfactie: 0.62 (scris in 04.10.14 de Darcris din BUCURESTI) - NU RECOMANDĂ
  • 5 zile la Naiya (Jul.2012) - punctaj satisfactie: 8.60 (scris in 21.07.12 de DanCld din DUBLIN, IE) - RECOMANDĂ