ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 24.07.2012
DIN: Bârlad [VS]
ÎNSCRIS: 11.07.12
NOV-2011

O sa revenim cu drag...

mergand de cateva ori pe an la sinaia cu aceeasi gasca aproape, am hotarat impreuna cu prietenii nostri sa schimbam locatia, sa incercam ceva nou si asa am si facut.

anul trecut prin noiembrie am ajuns iar la sinaia si tot cautand cazare un domn ne-a vazut ca nu eram hotarati si ne-a intrebat daca cautam cazare am raspuns afirmativ, i-am spus ce ne dorim noi si a zis ca ne duce el la o pensiune draguta dar acum depinde si de bugetul pe care vrem sa il cheltuim pt cazare.

ne-am zis ca nu avem ce pierde daca mergem si vedem la urma urmei nu ne baga nimeni mana in buzunar si nici nu ne obliga sa ne cazam acolo...

pensiunea este cam la 5min de mers pe jos din centrul statiunii, este cumva intr-o zona putin mai retrasa a orasului pe strada M. Eminescu daca tin bine minte... oricum este usor de ajuns...

cum am ajuns in fata vilei ne-a placut ce am vazut doar pe exterior, am intrat la receptie si acolo era un domn dragut cu sotia lui, care mai intai a mers si ne-a aratat camerele si apoi am coborat la receptie sa vedem ce pret ne spune sotul...

am ales sa stam la apartament tinand cont ca eram 2 cupluri care ne cunosteam de mult timp si ne intelegeam foarte bine si spre surprinderea noastra am platit mai putin decat plateam de obicei unde stateam.

apartamentul este la et 3 al vilei, aveam o priveliste minunata, camerele au ferestrele pe partea din spate a vilei unde este curte cu copaci, gratar, foisor, foarte frumos, intr-una din dimineti am vazut veverite in copaci.

camerele erau mari, una dintre ele avea balcon, curate, aveam tv, frigider, paturi mari, caldura tinand cont ca am fost in noiembrie afara era frig, hol, baie mare, curata si ea deasemenea, in fiecare zi ne facea doamna curat.

jos la receptie era livingul care era destul de mare, bucataria unde aveam acces, personalul foarte amabil, seara mai stateam de vorba la un paharel.

in curte v-am mai spus ca era foisor si gratar, pe care le-am folosit in fiecare zi, la gratar ne-au oferit cei de la pensiune lemne si carbuni.

pe scurt ne-am simtit foarte bine, este o pensiune draguta intr-o zona foarte frumoasa a orasului, este liniste si cu siguranta cand o sa mergem la sinaia o sa revenim aici asta daca o sa gasim camere libere.

Trimis de cristina85 in 24.07.12 17:12:58
Validat / Publicat: 24.07.12 18:43:39
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în SINAIA.

VIZUALIZĂRI: 2461 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (cristina85); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 privelistea din camera

emmma
[10.09.13 14:41:37]

Nu mi-am inchipuit ca in Romania in anul 2013 se poate intampla asa ceva. Am crezut ca in aceasta pensiune sunt oameni civilizati, dar se pare ca ne-am inselat din moment ce din cauza unui accident am fost nevoiti sa anulam rezervarea la ''superba'' vila Camy.

Am primit telefoane de amenintari toata noaptea, ne-au hartuit spunand ca ne-am batut joc de ei si ni s-a spus ca ne-au fost inregistrate telefoanele cand am sunat pentru a anula rezervarea. In mod sigur cel care a facut asta era mort de beat si ma intreb daca patroana/patronul acestei pensiuni stie ca angajatii de la receptie hartuiesc clientii toata noaptea.

Am sa sriu pe toate siteurile de profil ce ni s-a intamplat si ca un sfat: FUGITI DE ACEASTA PENSIUNE!!!

• Alte impresii din această RUBRICĂVila Camy: