ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 24.07.2012

Extrem de nemulțumit
Sub orice critică
Sub orice critică

Dezastru

Am fost intr-un sejur de trei zile la vila Simona dupa ce am achitat avans ,,fara avans nu rezervam camere ca am fost patiti" spune doamna si am constat de ce:

-cand am ajuns nu aveam locuri de parcare

-camerele au fost ,,gata '' pe la ora 13.00 in conditiile in care cu o jumatate de ora mai devreme isi cereau scuze ca nu s-a eliberat inca aceea camera; oare cine poate face curatenie in 30' intr-o camera de hotel la mare

- cand am intrat in vila am ramas perplex VILA DE *** LA MARE FACUTA DIN LAMBRIURI IEFTINE DE PLASTIC??? auzeam tot ce se intampla in vila

-camera avea geam ca la o toaleta publica ca marime dar avea jaluzea vertivala

-saltele super ortopedice cu lenjerii creponate!!! ce om normal crede ca un client care s-a inrosit la plaja va putea dormii pe o asemenea lenjerie?

-camerele au balcon si aer conditionat doar cateva!! la mare fara AC la o vila de ***

-curatenie!!! noroc ca s-a dus sotia si a cerut o matura si am dus eu gunoiul ca nu cred ca aveau de gand; oricum nu a trect nimeni prin camera timp de patru zile

nu aveai unde sa-ti intinzi prosoapele la uscat -totusi suntem la mare, vrei nu vrei trebuie sa faci baie, sa te stergi cand iesi din apa etc; intaideam tot etajul pe un balcon comun din capatul holului pe frangii improvizate de turisti

Trimis de yoyo1nico in 24.07.12 15:09:51
Validat / Publicat: 24.07.12 16:56:57

VIZUALIZĂRI: 4909 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (yoyo1nico); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 450 PMA (din 1 vot)

prop simona
[19.08.12 15:18:25]

Daca cineva nu vede aparatul de aer pe perete, nu-i problema mea (sa nu mai vorbim de cei care-l folosesc impropriu, dandu-l pe cald in loc de rece - sunt si din acestia).

Faptul ca am pus lambriuri pe pereti (care, de altfel, nu sunt deloc ieftine, nefiind "din cele ieftine", ci sunt din import), face sa se realizeze foarte usor curatenia si sa se si mentina (sau v-ar placea, poate, mai mult, sa vedeti "picturi " pe pereti, rezultate din omorarea mustelor, a tantarilor sau diferite amprente ramasa de la pusul picioarelor incaltate.

Referitor la curatenie, sa fim seriosi! Se face curatenie zilnic si chiar cu simt de raspundere, multa lume apreciind acest lucru si pentru asta venind de ani de zile la noi.

Nu ati gasit loc de parcare, pentru ca ati venit dis de-dimineata, cand nu plecasera din parcare, inca, cei care aveau iesire in ziua respectiva (toata lumea stie {sau nu?} ca ziua de cazare incepe, cel mai devreme, la pranz), de altfel, dupa aceea, ati stat bine-merci in parcare.

Dar, stiti ceva? Pe placul tuturor nu poti fi, indiferent cine esti, cu ce te ocupi sau cat de mult iti doresti sa iasa toate bine! Asa ca...

NB prop simona este (sau a fost) reprezentant al unității
Adnotat ca DREPT REPLICA la review CRT
alexandru_25
[11.08.13 16:45:11]

Cel care este nemultumit, il invit in Statiunea Venus la Hotel Florica. Acolo sa vezi "conditii":

- miros de mucegai acoperit cu lavabil si naftalina sa nu il distingi.

- mizerie pe mobila, in mobila, pe saltea (pipi), in frigider.

Aerul este irespirabil, sistemul de canalizare prost al statiunii.

Ca sa stau in hotel unde am schimbat 2 camere, am facut o vizita la LIDL sa cumpar clor si detergent lichid pt. dezinfectarea camerei.

Televizorul minuscul era fixat pe tavan, nu distingeai aproape nimic si faceai si entorsa la gat.

Nu am putut sa imi recuperez banii si ama fost nevoit sa stau acolo 6 zile*150 lei=900 lei.

La plecare, m-am oprit in Eforie Sud la Vila Simona.

M-am cazat pt. 2 zile, cunosteam vila si am reusit sa ma deconectez.

Vizitez Vila Simona de 3 ani si sunt multumit 100%.

Deci inainte sa carcotiti aiurea, va rog sa faceti comparatie si dupa aceea sa va lansati in "discutii acide".

[11.08.13 16:56:31]

@alexandru_25: ne-am bucura să putem citi impresiile tale de acolo scrise ca articol (review) nou.

Procedând astfel, ai avea ocazia ca prin notele şi evaluările proprii să contribui la o medie mai reprezentativă a acelor destinaţii.

Adăugare impresii noi @ Florica Hotel

Adăugare impresii noi @ Vila Simona