ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 18.07.2012
ÎNSCRIS: 21.06.10
JUL-2012
2 AD. + 2 COPII -- v: 2 si 5 ani

Totul OK !

Tocmai ne-am intors din Thassos unde am fost cazati la vila Lena din statiunea Potos. Conditiile de cazare sunt bune, camerele destul de mari. Pozitia vilei e buna. E aproape de zona comerciala dar si de plaja. Proprietarii locuiesc la parter iar agentia locala e tot la parterul vilei. Acolo lucreaza o romanca foarte amabila care te ajuta daca ai nevoie de informatii suplimentare despre statiune, insula sau orice altceva.

Camerele au pat suplimentar cu toate ca in Romania ni s-a spus ca nu vom beneficia si bucataria e foarte mare. spre deosebire de alte vile din Grecia unde bucataria e gen chicineta in camera aici e o camera separata, ceea ce e foarte bine. Statiunea e destul de mica si e recomandata familiilor cu copii. pentru cei care cauta cluburi si discoteci... nu am vazut nimic in zona.

Trimis de apetroaie in 18.07.12 09:13:02
Validat / Publicat: 18.07.12 09:56:40
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA.

VIZUALIZĂRI: 7339 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (apetroaie); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[18.07.12 10:46:15]

Sti cumva daca exista o terasa IRENE? Si ce traseu ai ales pana in thassos?

[18.07.12 11:33:21]

@tyty1923: terasa Irene este la intrarea pe plaja in zona portului, la stanga, si o gasesti foarte usor.

sa nu o incurci cu pizzeria Irene.

la terasa o gasesti pe Otilia, din Romania, care poate sa-ti recomande si altceva decat este in meniu. atentie ca portiile sunt mari.

despre traseu, sunt 2 mai accesibile, despre care gasesti pe site destule infiormatii, pro si contra, dar cel ales de tine va fi cel mai bun.

unul este prin Byala-Stara Zagora-Svilengrad-Komotini-Keramoti-Thassos si altul este prin Ruse-Sofia-Kulata-Keramoti-Thassos.

fiecare are avantaje si dezavantaje.

[18.07.12 11:40:25]

@cosminp: multumesc frumos. am auzit ca se mananca bine si civilizat la acea terasa deacea am intrebat. anul asta merg iarasi in thassos si nu vreau sa ocolesc terasa.

amero
[18.07.12 11:49:04]

@tyty1923: ptr. a avea o imagine despre terasa Irene vezi rew. meu din luna aprilie 2012. iar despre drum cauta rew despre drumul spre thassos tot din luna aprilie, si in mod special tot ceea ce a scris ionescunic, colegul nostru despre modalitatile de a ajunge in Thassos. el chiar stie ce spune cu adevarat

[18.07.12 11:49:56]

@tyty1923: incearca si la Akrogiali. este la vreo 2 terase distanta, foarte aproape. noi nu am fost, dar am auzit ca se mananca foarte bine.

data viitoare pe Thassos nu o mai scapam.

[18.07.12 12:10:11]

@cosminp: multumesc frumos. terasa este in POTOS?

[18.07.12 12:17:19]

@tyty1923: da. este cam la 2 terase distanta de Irene. O gasesti usor, are prezentare de produse in limba romana.

[18.07.12 12:34:20]

@tyty1923: o sa trec si pe acolo. Mersi.

[18.07.12 12:37:19]

@amero: multumesc anul trecut m-am cam ratacit dar am ajuns intrun tarziu deacea am intrebat de traseu...

mirelamihaela
[18.07.12 19:32:16]

O sa merg si eu peste o luna tot la vila Lena si sunt curioasa cum sunt preturile acolo si cum e plaja. : D

apetroaieAUTOR REVIEW
[19.07.12 08:01:58]

@mirelamihaela: preturile la mancare la taverne sunt cam la fel cu restul Greciei. Eu ma asteptam ca fiind insula sa fie mai scump, dar nu e. adica o portie e de la 6 la 10 euro... depinde de meniu. Noi am preferat in fiecare zi taverna Irene unde lucreaza o romanca si unde sunt mereu amabili si primesti un desert din partea casei. Plaja cu sezlonguri din dreptul tavernelor e destul de aglomerata, noi am preferat zona de langa debarcader, fara sezlonguri und copiii s-au putut juca linistiti.

pati
[10.08.12 18:15:51]

Buna ziua.

Tot cautand pe internet cea mai buna oferta pentru insula Thassos am gasit la o oferta destul de avantajoasa la Hotel Lena dar as avea si eu cateva intrebari legate de acest hotel:

1) Daca stiti cumva care este restaurantul la care iau masa cei care se cazeaza la hotel si opteaza pentru demipensiune

2) Are vreun fel de priveliste sau se vad doar cladirile din fata?

3) Hotelul are piscina?

4) Aerul conditionat se plateste?

5) Am auzit ca mobila este destul de veche, dotarile sanitare la fel iar seara ca e cam galagie si vroiam sa stiu daca e adevarat.

Va multumesc anticipat pentru raspunsuri.

amero, apetroaie, cosminp, mirelamihaela, pati, tyty1923
Alte impresii din această RUBRICĂVilla Lena: