ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 17.07.2012
2 AD. + 2 COPII -- v: 4 ani, 12 ani

Către satisfăcător
Către satisfăcător

Raport calitate pret incorect

Am fost si noi 8 nopti la acest hotel si din start ne-am gandit ca orice ar fi sa nu ne stresam prea mult, in ideea de a nu ne strica concediul.

Hotelul nu este grozav, nici intr-un caz de 4 stele, noi am stat intr-o family room, compusa din 2 camere, avand si un copil de 12 ani nu a fost permis sa stam toti intr-o camera dubla.

Camere fara mocheta, destul de mari (oricum mai mari decat la noi), curatenie zilnica, dar nu cine stie ce, baile, cel putin nu prea erau vizitate, schimbat asternutul odata (ceea ce ni s-a parut suficient). Camera noastra era situata langa locul de depozitare al cameristelor, loc unde se adunau si mai sporovaiau, fix cand culcam copilul mic, usi trantite carucioarele cu prosoape, etc va inchipuiti ce zgomot faceau, direct pe gresia de pe hol. Odata am iesit si le-am rugat sa faca liniste ca doarme copilul, au facut semn ca da, dar au facut galagie ca si cand nici nu le rugasem nimic... Asta m-a enervat la culme... Totusi, copilu nu se trezea, dar eu nu ma puteam odihni... Prosoapele se schimbau zilnic, asta ar fi un punct.

Mancarea slaba de tot, feluri de mancare ce se repetau la greu, unele cu mirosuri greu de suportat. Cu toate astea, per ansamblu am gasit ce sa mancam, iar copiii de asemenea au avut parte de unele lucruri bune, ciorbe sau supe (doar cu vegeta sau Knor, dar destul de gustoase si proaspete). Prajiturile au fost punctul lor forte, foarte foarte bune.

Noi mergem des la club Tismana in Jupiter, unde se practica sistemul all inclusive si va pot spune cu mana pe inima, ca mancarea este muuuuult mai bine gatita si proaspata.

Acum, evident ca nu ne-am dus doar sa mancam, darla pretul platit, de aprox. 2000 euro ar fi trebuit sa fie ceva mai multe feluri de mancare. Bauturile sunt slab alcoolizate, ca peste tot in Bulgaria, dar, trecand peste aceste neajunsuri (noi mai faceam comparatie si cu club evrika din sunny beach), noi ne-am simtit foarte bine in Albena (fiind pentru prima data acolo).

Plaja este foarte faina, apa a fost calda si buna, am stat in apa ca niciodata, copiii s-au distrat, este o statiune vie si asta ne-a placut. Nu stiu daca sa recomand acest hotel, doar pentru nepretentiosi.

Trimis de danadin bacau in 17.07.12 16:18:09
Validat / Publicat: 17.07.12 17:02:37
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Sunny Beach, club riu evrika

VIZUALIZĂRI: 2440 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (danadin bacau); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

alinafulg
[17.07.12 17:20:16]

Costul sejurului a fost 2000 Euro? Mi se pare cam mult pentru Bulgaria.

[17.07.12 18:17:43]

@danadin bacau, despre parcare ce poti sa-mi spui?

[17.07.12 18:24:53]

@hlli: Parcarea a fost ok. Nu este mare, dar am gasit loc imediat ce am ajuns si nici nu am mai scos masina de acolo pana la plecare. La intrarea in statiune se scoate un bon in baza caruia am platit 5 leva la hotel pe tot sejurul. Deci, nu va faceti probleme cu parcarea...

[17.07.12 18:28:28]

@danadin bacau, la ce ora ati ajuns la hotel? In ce perioada a fost sejurul vostru?

[17.07.12 18:33:44]

@hlli: sejurul a fost in per. 8 -16 iulie. Noi am ajuns in jur de ora 13 si ni s-a dat o camera imediat, iar cealalta pe la 17.

[17.07.12 18:44:52]

@danadin bacau, eu voi ajunge luni, 31 iulie. Daca sejururile incep de dumineca sau luni, cred ca in ziua de luni va fi mai greu cu parcarea.

Stiu ca multe hoteluri ofera o data pe sejur, sejur o cina a la carte. Ati beneficiat de o cina a la carte?

fanespoitorul
[17.07.12 18:57:56]

Cred ca pretul este cam exagerat. La banii astia mergeam in Turcia. Club Riu Evrika din Sunny Beach este deasupra Laguna Beach si ca servicii si ca pret. Eu merg cu aceeasi agentie de 4 ani si prin ei fac 3 plecari. Daca rezervam la early booking caci asa le fac pe toate, as fi platit probabil 670 euro. Cred ca ai dat 850 euro si nu 8500 lei.

avoc
[17.07.12 20:31:27]

Sigur 850 euro. In nici un caz nu ai platit suma respectiva!!

[17.07.12 21:29:38]

@avoc, pare exagerat de mare pretul sejurului, dar @danadin bacau spune ca "noi am stat intr-o family room, compusa din 2 camere". Si cam asta-i pretul, catre 2.000 euro in perioada sejurului lor.

[18.07.12 13:21:02]

@hlli: Pretul asta a fost, 8500 lei, dar au fost 2 camere, 3 adulti si 8 nopti, cu rzervare pe ultima suta de metri. Asta e, cred ca in mod normal, la conditiile oferite, mai mult de 5000 lei nu ar fi trebuit sa coste. Noi nu putem face rezervari cu nu stiu cate luni inainte, pentru ca nu stim ce treaba avem si cand avem, asa ca luam in ultimul moment. Nemaivorbind ca a fost si plin sezon. Noi in Turcia nu avem chemare sa mergem, poate cand o fi cel mic mare, sa putem vizita una alta, iar la evrika am fost anul trecut si asa e, sunt cu mult peste Laguna. Totusi, aici ne-a placut mai mult, nu stiu de ce, poate marea a fost mai ok, sau animatia de la hotel, sau piscina foarte buna si pentru cei mici si pentru cei mari...

[18.07.12 13:50:24]

@danadin bacau, da, da, eu am inteles cat ai platit. Ecoul meu ear pentru @avoc.

fanespoitorul
[18.07.12 15:22:40]

@danadin bacau: Daca ai fi luat prin agentia de la care iau de 4 ani, la early booking adica 20% reducere, ai fi platit in jur de 5600 ron sau mai exact in jur de 1300 euro, pentru 2 camere, 3 adulti si opt nopti. Intotdeauna iau din timp si prefer sa le platesc 100% ca sa am reducerile maxime posibile. Preturile au mai crescut si datorita cererii. Cred ca hotelul era full.

[19.07.12 17:43:16]

@fanespoitorul: Nu stiu ce socoteala ai facut, dar 20% din 8500 reprezinta fix 6800 lei, deci, oricum nu merita nici banii astia. Noi nu putem sa luam cu nu stiu cate luni inainte, asa ca, probabil vom fi mai atenti la oferte anul viitor...

Nu mai vorbesc ca am platit si 30% pentru cel mic, de nici 4 ani, ceea ce mi s-a parut cam ciudat, dar, avand in vedere ca am vrut sa mergem la un hotel situat pe malul marii, si toate celelalte erau ocupate, asta a fost pretul, bine ca l-am putut plati!

Intradevar, hotelul era full.

mariutza112011
[05.08.13 10:04:30]

@alinafulg: da... si mie mi se pare mult.

Eu am stat 15 nopti 2 adulti si 2 copii in cam dubla pt 1600 euro...

alinafulg, avoc, danadin bacau, fanespoitorul, hlli, mariutza112011
Alte impresii din această RUBRICĂLaguna Beach Hotel: