ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 14.07.2012
ÎNSCRIS: 14.07.12
JUL-2012

Cel mai oribil hotel din Mamaia !!!!!

Am facut greseala sa ma cazez la aceasta sandrama de hotel si as vrea sa impartasesc si alora aspectele negative de aici:

- in ziua in care m-am cazat am gasit grupul sanitar murdar de excremente desi cameristele "cica" facusera curatenie. A trebuit sa dezinfectez cu clor tot ce era in asa zisa baie. Dusul era de fapt un furtun cuplat la chiuveta, neexistand o cabina de dus sau ceva care sa semene a dus.

- in camera domnea un aer de wc public, nerespirabil.

- mobilierul vechi si plin de praf, frigiderul jegos.

- asa zisele cameriste nu le-am vazut deloc.

- desi in prezentarea lor de pe diverse site-uri se precizeaza ca au ferestre termopan, acestea de fapt sunt niste ferestre de lemn vechi de zeci de ani, usa de la balcon fiind inchisa cu un zavor de cocina si deschizandu-se dupa muuuulte incercari.

- din 3 prize nu functiona decat una (pitipoanca aroganta de la receptie nefiind in stare sa-mi asigure macar un triplu stecher sau ceva care sa-mi permita macar incarcarea unui telefon).

- usa de la intrarea in camera deteriorata, nefiind capabila sa asigure un minim de siguranta pentru lucrurile din camera.

- parcarea de langa hotel desi era dedicata clientilor, reprezenta modalitatea de spaga pentru paznic. Datorita acestui paznic am avut masina blocata 2 zile in parcare, pentru simplu fapt ca pe aleea de acces erau masini parcate (platitoare de spaga!!!), proprietarii nefiind de gasit. Aceeasi paznici percep taxa de parcare dar chiar daca o platesti locul este ocupat in cateva minute dupa ce pleci.

- nici o camera a hotelului nu are aer conditionat, ceea ce nu credeam ca mai e posibil la un hotel de 2 stele in anul 2012.

- Langa aceasta sandrama exista Hotel Pescarus, tot de 2 stele, pretul cu 10 lei mai mare dar care ofera super conditii de cazare, personal calificat si amabil.

Trimis de Gabi444 in 14.07.12 23:39:44
Validat / Publicat: 15.07.12 08:15:47

VIZUALIZĂRI: 2293 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Gabi444); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Asa arata "baia" in sandramaua DELFIN
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 450 PMA (din 1 vot)

[14.07.12 23:59:46]

Cf politicii site-ului, reviews-urile cu evaluari "zero peste tot" sunt publicate FARA NOTE, fiind considerate scrise (prea) la suparare, lipsite (probabil) de minima obiectivitate asteptata.

Daca doreste, autorul poate reveni asupra evaluarilor, fie prin intermediul linkului EDIT IMPRESII, fie scriind un ecou (daca timpul alocat editarii a expirat)

MihaelaMirela
[15.07.12 17:45:44]

Buna! La ce etaj ai stat, ce camera? Pe 22 urmeaza sa ma duc si eu cu prietenul la acest hotel pt 7 nopti.

Gabi444AUTOR REVIEW
[15.07.12 23:34:27]

@MihaelaMirela: Camera 223. Abia astept sa plec din hotelul asta de minus 2 stele.

MihaelaMirela
[02.08.12 00:08:04]

@Gabi444: Am stat cu prietenul meu in camera 127. A avut balcon in care erau 2 fotolii din piele, in camera mobila era noua, pat matrimonial, televizor, frigider, la baie era usa de termopan, apa nu intra in camera asa cum am citit in alte comentarii. Pentru noi totul a fost ok. Raport pret calitate foarte bun. Recomand tuturor acest hotel.

monica74
[21.07.14 15:13:00]

Ce titlu perfect a gasit Domnul... felicitari, asa este CEL MAI ORIBIL HOTEL, nu din Mamaia, de peste tot... nu am intalnit asemenea conditii pe litoralul nostru si nici asemenea personal.

Gabi444, MihaelaMirela, monica74
Alte impresii din această RUBRICĂDelfin Hotel: