ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 12.07.2012
ÎNSCRIS: 12.07.12
AUG-2010

Nici nemulțumit, nici mulțumit

Nu ma mai intorc de-ar fi ultima vila de pe litoral

Cand am facut rezervarea ni s-au promis doua camere cu baie comuna (mergeam cu sora sotului si nu ne deranja), dar la fata locului am constatat ca foloseau si altii de la parter baia noastra si lasau dezastru. Cand am intrebat ce se intampla ni s-a spus ca e o ruda de-a lor si nu se va mai intampla dar asa am dus-o tot sejurul.

De cateva ori cand am stat cu aerul conditionat intr-un living comun am fost certati, "doamna" proprietareasa avea o atitudine ostila, la orice iti raspundea in doi peri etc.

Daca nu se repezea sotul proprietaresei sa ne ia banii in secunda 2 cum am dus bagajele sus, nu am fi stat mai mult de prima noapte pe care o platisem anticipat prin banca.

Am sesizat protectia consumatorului (pt servicii necorespunzatoare ofertei) si n-am primit niciun raspuns.

Trimis de Ralyk in 12.07.12 14:10:36
Validat / Publicat: 12.07.12 15:17:30
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în MANGALIA. A mai fost în/la: Mamaia-H. Delta, Neptun-Olimp- Miorita, Apollo etc., Venus-H. Dana, Saturn, Eforie Nord, Vama Veche-particular

VIZUALIZĂRI: 2997 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Ralyk); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)

[12.07.12 15:11:05]

Am introdus coordonatele GPS ale pensiunii, rezultand urmatoarea pozitionare pe harta click aici. Ne poti spune daca-i ok?

Multumesc.

[13.07.12 23:39:42]

Pe "căi oculte" aflăm că:

Vila Endis NU are camere cu baie comuna, NU are living la etajul 1, NU are aer conditionat in living, fiecare camera are balcon si baie cu acces din camera. Doamnele au locuit intr-o casa particulara, alta decat Vila Endis.

Am dori o explicaţie cu privire la aceste fapte.

Până la primirea lor, articolul este 'suspendat'.

[14.07.12 00:36:14]

Vila Endis are toate camerele cu baia in camera.

La etajul 1 sunt trei camere cu cada in baie si un hol, atat.

Nu avem living la etajul 1.

Aerul conditionat a fost achizitionat si montat in intreaga vila in luna mai 2012.

Faceti confuzie, utilizati numele nostru pentru o alta locatie.

[14.07.12 00:42:15]

@webmaster: coordonatele Vilei Endis sunt corecte, in jurul nostru sunt mai multe vile.

[14.07.12 09:45:21]

@ghiursel: din cate inteleg reprezinti vila in calitate de proprietar/administrator sau angajat acolo, motiv pentru care am definit contul tau ca 'operator' al acestei destinatii.

Nu avem living la etajul 1.

Autoarea nu plaseaza livingul la etajul 1, lucru care poate indica ca stii destul de multe despre locul unde a fost cazata. Stii cumva si cum au ajuns acolo? Personal intuiesc ca au fost redirectionate acolo pentru ca vila Endis era plina.

Daca ipoteza se confirma, e greu de crezut ca au fost redirectionate de altcineva decat proprietarul/administratorul vilei de fata...

RalykAUTOR REVIEW
[15.07.12 12:34:24]

@Admin:

Eu am fost aici [site comercial turistic] si nr de tel pe care l-am folosit era [****].

Cand am virat avansul in cont, am facut plata pe un nume turcesc sau tatarasc, nu mi-l amintesc. Proprietarii vilei aveau si un magazin in oras, pe o strada in apropiere.

Noi am stat in partea din spate a vilei. In curte, in spate era o piscina acoperita la care nu aveam acces. De la una din camerele noastre se vedea marea, iar plaja era f. aproape, se trecea printr-un parculet.

Voi cauta poze sa va arat.

[15.07.12 19:18:46]

@Ralyk: Mulţumim pentru precizări. Aşteptăm şi pozele. O opinie în privinţa localizării folosind această hartă interactivă, se poate?

RalykAUTOR REVIEW
[16.07.12 12:23:40]

Da, aceasta este locatia.

Inca ceva: este interesant de vazut daca mai exista in baza celor de la turistinfo cum era prezentarea in 2010. Erau mai multe fotografii, aparea si camera in care am stat eu iar la camere si preturi apareau si cele care nu aveau baie proprie. Acum probabil au mai facut ceva modificari.

Apropo de aerul conditionat pe care spun ei ca l-au montat in 2012, am vazut ca mai exista un review din 2011 care spune de aer conditionat.

[16.07.12 12:32:29]

@Ralyk: e destul de mare probabilitatea ca proprietarul sa te fi 'redirectat' spre o alta vila (din imprejurimi) - pentru ca nu avea disponibil in perioada dorita de tine. Sunt destule cazuri in care se procedeaza astfel si, la urma urmei, nu ar fi nimic in neregula cu aceste practici - cu conditia ca acest lucru sa fie adus CLAR si fara echivoc la cunostinta turistului (si, bineinteles, daca clientul accepta).

Avand in vedere si lipsa de reactie din partea lui ghiursel la intrebarea mea de mai sus, inclin sa cred ca acesta 'opereaza' = trimite clienti mai multor vile din zona, lasandu-i pe clienti sa creada ca sunt cazati la una singura - Vila Endis (cea prezentata in reclama).

Daca asa sta situatia, atunci trebuie sa-si asume si calificative diferite pentru *aceeasi vila* (Endis) -- chiar daca ele se refera la o alta!

Motiv pentru care atat review-ul tau cat si celalalt aflat in aceeasi situatie vor fi repuse in drepturi depline.

[21.07.12 14:30:13]

Doamna Ralyk povesteste ca fost la mare in anul 2010 scrie din amintiri in anul 2012.

[21.07.12 14:45:45]

Am aproape 50 de ani, urasc oamenii mincinosi, profitori, hoti, unii se cred mai destepti si te iau de fraier, spun adevarul in fata, presupunerile dvs sunt false, am plecat in concediu pentru ca simt nevoia si nu mi-a platit altcineva cheltuielile.

ghiursel, Ralyk
Alte impresii din această RUBRICĂVila Evim și Vila Endis: