ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 11.07.2012
JUL-2012
2 AD. + 2 COPII -- v: 6/16

Către satisfăcător

Surprinzator!

In ansamblu este un hotel foarte bun. Ca orice hotel are si bune si rele. Voi incerca sa mentionez punctele forte si punctele slabe:

Puncte forte:

- animation team - foarte foarte bun. Echipa de animatie este foarte buna. Nu sunt repetitivi ceea ce conteaza foarte mult in economia unui concediu. Ziua isi fac treaba cu meticulozitate si capteaza atentia. In fiecare seara au organizat spectacole de buna calitate iar cateva aparitii au fost de exceptie (circul de copii Moscova; samba/ capoeira). Daca aveti copii cu varsta pana in 10 ani cu siguranta veti sta linistiti 4-5 ore pe zi. Fetele de acolo sunt dedicate muncii si vor avea grija de ei. Managerul echipei de animatie Mikail (Michael) pare intr-o prima faza antipatic dar cu timpul realizezi ca este omul potrivit pentru ceea ce face si conduce o echipa simpatica.

- restaurantul. Unul dintre cele mai bune restaurante din Turcia. Nu neaparat ca diversitate a produselor unde stau totusi destul de bine ci mai ales din punct de vedere al gustului si spectacolului culinar. Ospatarii sunt foarte atenti iar curatenia pentru tipul de servire din restaurantul mare este mult peste media hotelurilor de 5* din Turcia.

- curatenia in camere este realizata profesionist cu conditia sa se apese butonul "make up room". daca il apasati veti avea curatenie zilnica. daca nu veti avea la 2 zile. daca faceti greseala sa apasati DND si sa il uitati activat nu va intra nimeni in camera pentru curatenie si atunci nu este normal sa le imputati lor lipsa curateniei;

- zona de spa este foarte buna. Personal am avut probleme mari cu coloana pe parcursul sejurului si cu ajutorul unei thailandeze (cred A Y - nu stiu cum se scrie :)) si cu bani desigur am plecat ok de acolo.

- piscina este ok ca si curatenie a apei dar nu ceva spectaculos.

- spatiul cu topogane (cam mult spus aquapark) este normal pentru un hotel de 5 stele dar ocupa din timpul copiilor ceea ce este bine;

- receptia ok; security team - discreti dar fermi;

- ca si ospitalitate si atentie la detalii una dintre cele ai placute experiente.

Puncte slabe:

- s-au bagat foarte multi bani in hotel dar pe alocuri e chicios din pacate.

- camera este foarte mica. baia la fel. pentru o camera tripla in hotel de 5* e cam putin 20 m iar baia nu cred ca depasea 4 m.

- in camera era o usa dubla care dadea in alta camera. noi am dat noaptea nas in nas cu vecinii de camera.

- izolatia fonica este la pamant. am vazut si alte comentarii pe tema aceasta si confirm ca din acest punct de vedere a fost un dezastru. Am avut ghinionul sa avem langa noi cazati 3 albanezi. Cred ca au fost cele mai mari jigodii de albanezi cunoscuti vreodata (se nu se planga de ce istoria le-a rezervat locul pe care il au). 4 nopti din 7 am avut neplacuta supriza de a fi treziti la 4 dimineata in hahaieli, bocnete, vorbit foarte tare, etc. Le-am batut in perete, am dat nas in nas cu ei cand le-am batut la usa laterala si i-am rugat sa inceteze. Nici un rezultat. Intr-una dintre nopti am fost nevoiti sa apelam la receptie security pentru a-i potoli. Atunci au tacut dar si in noptile care au urmat am avut aceeasi experienta neplacuta. In ultima noapte ne-au trezit pe la 4 dimineata si timp de o ora nu s-a putut dormi. Pentru mine ca sofer a fost tare neplacut pentru ca in noaptea respectiva am dormit 5 ore si apoi am parcurs un drum de 1500 de km cu masina inclusiv prin calvarul numit Bulgaria. La celalalt perete am fost vecini cui o familie de rusi si nu s-a auzit musca :). Pentru confortul psihic, pentru a nu-mi distruge concediul si pentru a nu imi esxpune copiii la scene urate am preferat sa suportcu stoicism carpele de albanezi dar pe langa nesimtirea lor slaba izolatie fonica este o reala problema a hotelului.

- dusuri la piscina insuficiente. locuri de asemenea. ca sa prindem langa piscina ne trezeam la 6 dimineata sa marcam locul cu prosoape... am vazut mai multe episoade in care turistii s-au certat intre ei pe sezlog-uri (chezlong). O zona semnificativa de gresie (cea alb-crem) este foarte foarte periculoasa. Zilnic 10-15 persoane cadeau urat din cauza faptului ca aluneca rau de tot. Cei de la hotel s-au spalat pe maini punand 3-4 placute de atentionare dar cred ca intr-o zi daca nu schimba gresia respectiva se va lasa urat de tot.

- Atentie foarte mare daca doriti sa faceti baie in mare. Accesul se face de pe ponton si de pe o laterala direct in mare dar intrarea in mare se face brusc asa ca daca aveti copii sau nu stiti sa inotati este preferabil sa ramaneti la piscina.

- hotelul are foarte multe facilitati dar sunt condensate pe o suprafata cam mica.

- internet-ul in camera este sub orice critica. trebuie sa mergeti in zona apropiata de receptie pentru a avea viteza rezonabila.

- pianistul slab si ratat. Aceleasi teme in fiecare seara. Cand pleaca pune lacatul pe pian. urat!!!

- sucurile naturale constau in suc de portocale... si atat. Daca mai adaugam faptul ca ai acces la portocale doar cateva ore se pot scoate din calcul. restul bauturilor ca si varietate si acces - ok.

Una peste alta pentru animation team si pentru restaurant + facilitati este un hotel ok.

Trimis de macmacmac34 in 11.07.12 13:25:28
Validat / Publicat: 11.07.12 14:28:57
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: PESTE TOT!!!

VIZUALIZĂRI: 4776 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (macmacmac34); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[11.07.12 14:29:14]

@macmacmac34: bun-venit pe site si in comunitatea AmFostAcolo!

• Alte impresii din această RUBRICĂGranada Luxury Resort & Spa [Ocurkalar]:

• pagină generată în 0.036371946334839 sec