ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 08.07.2012
ÎNSCRIS: 08.07.12
JUL-2012
2 AD. + 1 - 1an si 2 luni COPII

Vacanta perfecta

Concediul de anul acesta a fost in primul rand mai frumos pentru ca am fost cu fetita noastra Maria care s-a simtit minunat la Phoenicia.

Ma bucur ca am ales acest Resort ca destinatie de vacanta, ne-am simtit foarte bine. Plaja curata, nu foarte aglomerata cu sezlonguri iar apa era si ea perfecta. Mancarea din restaurant foarte buna (noi am plecat de acasa pregatiti cu manacare pt cea mica, suntem stricti in ceea ce o priveste, dar dimineata si la pranz a mancat cu noi in restaurant, chiar ai ce sa-i dai copilului, au produse de calitate).

Cand am facut rezervarea ne-am luat apartament 2 camere, care este imens, a alergat Maria si a avut unde sa se joace. Apartamentul per total arata bine, acum vii in concediu nu cred ca stai sa cauti toate chichitele pt ca sigur le vei gasi... Am avut la noi gel de dus, burete vase si detergent, in rest tacamuri, vesela gasesti acolo. In ceea ce priveste curatenia chiar a fost ok, veneau cameristele in fiecare zi, aspirau si stergeau pe jos.

Exteriorul Resortului no comment, locuri de joaca de la cei mai mici la cei mai mari, piscine pt copii, pt adulti, baruri, tot ce vrei.

Gata cu povestitul, abia astept vacanta de anul viitor care cu siguranta o vom petrece tot la Phoenicia, este locul ideal pt familii cu copii si il recomand cu toata increderea.

Trimis de cryssa_1987 in 08.07.12 22:32:25
Validat / Publicat: 08.07.12 23:38:04
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în MAMAIA.

VIZUALIZĂRI: 2088 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (cryssa_1987); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

Floryn81
    [08.07.12 23:45:01]

Ne poti spune cat a costat sejurul vostru si cu cat timp inainte ati facut rezervarea? Deasemenea, ti-am fi recunoscatori daca ai putea atasa cateva fotografii (cu interiorul apartamentului, daca ai)... In ultima vreme am tot mers pe la diverse vile din Eforie Nord, dar pentru la anul ne gandim si la Phoenicia ca o posibila destinatie de vacanta, pentru ca parerile pozitive despre acest complex se inmultesc. Multumesc anticipat!

[14.07.12 22:32:10]

@Crazy_Mouse: Buna seara! Pentru sejur am facut rezervarea in martie si a costat 540 euro cu tot cu reducerea de 32%. La anul vrem sa mergem tot acolo si probabil o sa intru pe site-ul lor de prin februarie. O sa postez si cateva poze, chiar recomand aceasta locatie, la fel cum am spus si in comment nu e perfect, poti gasi mici lipsuri dar in concediu mergi sa te relaxezi, nu poate fi chiar ca acasa. La revedere1

kontesa
    [17.07.12 17:17:44]

Buna, te rog sa-mi confirmi daca ap cu 2 camere sunt pe exteriorul complexului si daca au vedere la mare?

La masa de pranz ce bauturi se ofera?

Mersi mult... sa postezi ceva poze...

[18.07.12 22:39:39]

@kontesa: Buna, trebuie sa ceri tu apartament cu vedere la mare, sunt multe apartamente si asezate diferit. Sucuri naturale si apa. Iar in partea unde se servea desertul se gasea si cafea. O sa postez in ccurand si cateva poze, cu cate am mai ramas, sotul meu cand le copia de pe aparat pe calculator le-a sters (o mare parte din ele), se mai intampla... pa pa

PhoeniciaHR
    [24.06.14 10:30:41]

Buna ziua!

Va multumim pentru review! Ne pare rau pentru eventualele neplaceri pe care le-ati intampinat.

Recenziile dumneavoastra, ale tuturor turistilor care ne-au ales sa le fim gazde sunt foarte importante pentru noi. Cu ajutorul dumneavoastra am crescut, ne-ati ajutat sa imbunatatim serviciile si facilitatile resort-ului si sa ne mentinem standardele ridicate, iar acum putem spune ca alaturi de noi veti avea parte de vacanta la care ati visat mereu.

Dorim sa va invitam anul acesta alaturi de noi pentru a va bucura de minunata lume Phoenicia Holiday Resort!

Cu stima,

A. Damian, Referent Marketing Phoenicia Holiday Resort

NB PhoeniciaHR este (sau a fost) reprezentant al unității
    Adnotat ca DREPT REPLICA la review CRT
    [01.07.14 14:43:04]

Buna ziua, multumim de invitatie, vineri plecam spre mare, bineinteles tot la Phoenicia, este al treilea an consecutiv, fetita noastra de 3 ani si 3 luni abia asteapta.

PhoeniciaHR
    [04.07.14 10:08:54]

@cryssa_1987: Va asteptam cu mare drag!

Drum bun sa aveti!

Cu stima,

A. Damian, Referent Marketing Phoenicia Holiday Resort

NB PhoeniciaHR este (sau a fost) reprezentant al unității
    [16.07.14 22:16:09]

@PhoeniciaHR: Gata si cu vacanta de vara 2014. Am venit de la Phoenicia si mai multumiti ca anul trecut.

Apartamente renovate si multe chestii in plus in apartament, numai zis de ideea cu piscinile gonflabile dupa plaja si multe altele.

Singurul lucru care mai trebuie putin gandit: sezlongurile de pe plaja, au cam iesit discutii cu ocuparea lor, trebuie gasita o solutie.

Pentru noi nu era chiar o problema pt ca la ora 5 dim eram pe plaja pt aerosoli, dar pt cei care veneau la ora 9, era cam rau pt ca nu gaseau loc decat foarte departe de apa.

Oricum, per total FELICITARI si abia asteptam sa vizitam Phoenicia si la anul!

[16.07.14 22:41:40]

@cryssa_1987: cred că şti deja ce urmează să scriu, right?

Poţi folosi linkul SCRIE IMPRESII (se deschide într-o fereastră nouă)

cryssa_1987, iulia_iulia, kontesa, PhoeniciaHR
    Alte impresii din această RUBRICĂPhoenicia Holiday Resort [Mamaia Sat]: