ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 07.07.2012
ÎNSCRIS: 30.06.12
JUL-2012
2 AD. + 1 COPII -- v: 1,6 ani

Mi-a placut foarte mult comparativ cu ce spicuisem despre hotel si locatie!

Un loc minunat si deloc cum fusese expus de catre ceilalti!

Am fost sunata sa mi se confirme rezervarea si faptul ca deja camera este eliberata si curata, inca de la ora 14, desi check-in era la ora 18! Am stat in camera 1, o camera extrem de frumoasa si curata, fara repros! Prosoapele albe toate, nu gri, cum citisem pe aici, multe la numar, cabina de dus dotata cu radio, ventilatie, contrar asteptarilor, cos schimbat zilnic, pat aranjat, lenjerie schimbata dupa doar 2 nopti, parchet tot timpul lustruit... am ramas fara cuvinte!

Masa la restaurant, mic dejun: foarte ok si destul de variat, acelasi in fiecare dimineata, dar ce-i drept, asa este si in afara, n-o sa mananci tot aceleasi chestii in fiecare dimineata, eu una n-am avut placerea asta, mi-am schimbat in fiecare dimineata produsele de pe farfurie! Cat despre mesele de la restaurant a la carte... fara cusur... platou imens, cat pentru 2 persoane, produse proaspete si rapid pot spune pregatite, nu cum citisem pe aici ca dureaza undeva la 1 ora, poate chiar 1 ora si jumatate pana primesti ce ai cerut! FALS, fapt ce m-a convins sa mananc in fiecare seara doar la ei! Prima seara mi-a fost teama si am mers la o autoservire ca eram flamanzi si n-aveam timp sa asteptam cum auzisem! Chiar inainte sa plec spre mare, am sunat la hotel si am folosit un ton foarte grav vis-a-vis de inconvenientele pe care le citisem si am si atentionat ca daca ceva este in neregula voi da hotelul in judecata! GRESIT! Totul a fost minunat!!! Am sa recomand si celor din jur si oricui doreste aceasta locatie! Este de incredere! Infirm/contest ceea ce s-a scris pana acum de rau!!!

P. S. : Gradina este intradevar superba, iar piscina am vazut-o foarte curata, limpede, nu cum am citit inainte sa ajung, doar ca eu n-am folosit deloc piscina, pentru ca nu stiu sa inot! : -D

Aaaaa si loc de parcare am avut, desi citisem ca e chin cu parcarea... am fost extrem de suparata dupa ce am citit toate acele rautati si eu deja urma sa plec a 2-a zi catre aceasta locatie... ma gandeam ca am ales aiurea ca uite ce de lucruri rele se scrie... noroc cu sotul care m-a incurajat sa ma conving singura...

FELICITARI CELOR CARE DETIN ACEST HOTEL SI URMARESC SA ARATA IMPECABIL!!!! BRAVO!!!! SI LA NOI SE POATE!!!!

Trimis de danuta_mateescu in 07.07.12 00:14:34
Validat / Publicat: 07.07.12 06:21:10
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în VENUS. A mai fost în/la: Mai peste tot!

VIZUALIZĂRI: 2349 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (danuta_mateescu); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Am cheia de la camera nr. 1 si sunt extrem de multumita ca am loc sa-mi plimb albinuta si sa alerg pe unde vreau! Gradina este o oaza de relaxare si deci, o gura de oxigen dupa o zi de plaja!

[07.07.12 05:44:59]

@danuta_mateescu: bun-venit pe site si in comunitatea AmFostAcolo!

roonie*
[17.07.12 10:33:35]

Buna ziua, Danuta!

Fiind dezamagita de preturi-calitate in Mamaia, as vrea sa fac o incercare si cu Venus, spui ca hotelul e ok; dar statiunea cum e, distanta fata de plaja e mare?

si pt. ca venim la mare pt plaja cum e plaja si marea?

Multumesc.

danuta_mateescuAUTOR REVIEW
[17.07.12 10:41:14]

@roonie: Buna! Eu am fost extrem de multumita de data aceasta! As reveni cu mare placere acolo, doar ca avand un copil si drum de facut e mai greu! Conditiile pentru plaja si mare sunt foarte ok, totul curat si organizat, distanta era una relativ mica, cam 5 minutele pana la asezatul pe sezlong! Statiunea nu este una de petrecut, oricum eu nu as fi putut sa merg sa umblu cum o faceam cand n-aveam copil oriunde calatoream, dar din cate stiu e pustie, poti insa sa mergi sa mananci la hotel sau la un alt restaurant sau terasa, insa recomand mancarea si siesta tot acolo! Dar din cate stiu abia dupa 20 august mai au liber la cateva camere, insa poti suna si poate... Daca vrei si alte detalii nu ezita sa ma intrebi!

cristinaff
[27.07.12 00:19:17]

Cam cate minute de mers sunt pana la plaja?

roonie*
[27.07.12 08:42:24]

"Conditiile pentru plaja si mare sunt foarte ok, totul curat si organizat, distanta era una relativ mica, cam 5 minutele pana la asezatul pe sezlong! "

-Din ce povesteste Danuta mai sus.

danuta_mateescuAUTOR REVIEW
[27.07.12 14:29:22]