ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 27.07.2009
DIN: Bacau
ÎNSCRIS: 27.07.09
JUN-2009

Aqua fantastico-extraordinar

Minunata investitzie nemtzeasca se potriveshte ca o manusha acelor meleaguri. Este o extraordinare desfatare pentru ochi sa vezi cumm nishte simpli oameni pot creea o minune arhitecturala, imbinand atat de bine rusticul cu modernul, sticla cu lemnul, si apa cu minunatzii palmieri, cu imbatatorul miros al trandafirilor si al florilor exotice ce se gasesc din belshug in multele tufe ce impanzesc zona.

Cat despre mare nisipurile aurii ce sclipesc in razele soarelui itzi ofera o minunata senzatzie cand te racoreshti cu un suc sau cu o apa de la barul de pe plaja si itzi scalzi ochii in albastrul nesfarsit al marii caldutze.

Pishcinele si aquaparkul sunt minunate in zilele de canicula si sunt de asemenea si o minunata sursa de distractzie pollo, wateraerobic si the pool games nu sunt ceva nou dar sunt un minunat izvor de amuzament. Sa ii priveshti pe oameni in timp ce sar cu o minge de tenis intre genunchi doar pentru a salva echipa este absolut =)), iar ideea de a sta pe un scaun in apa in timp ce bei Sprite la Flamingo Bar una dintre piscinele mai linishtite ale hotelului ce este situata chiar langa aquapark este o idee total noua pentru mine.

Camerele sunt absolut de vis. Am stat de doua ori in pavilionul 12 (vilutzele de langa Karraibean pool) shi o data in pavilionul 11 (cladirea cu spa) nu va pot spune unde a fost mai bine dar pot afirma cu sigurantza in glas ca m-ar putea caza si pe plaja si tot as fi multzumita.

De trei ani de cand merg cu familia (caci trebuie sa marturisesc ca sunt doar un copil) ma tot intreb daca o fi vis sau o fi realitate. Prima oara cand am ajuns acolo naucirea ce m-a cuprins a fost extraordinara, jumatate din sejur mi l-am petrecut pipaind peretzii si uitandu-ma bine la tot ce ma inconjoara. Acum dupa trei ani pot sa ma mandresc ca nu ma mai pierd prin tunelurile subterane si nicaieri in acel paradis care este dispus la poale muntelui si este asemenea unui orasel, sau mai bine zis fort luxos.

In acest an am fost foarte fericita sa aflu ca seful animatorilor este chiar un ilustru coregraf din Republica Moldova, dar care are originile in Suceava si care a calatorit in toata lumea.

Shi in ultimul rand, dar nu cel din urma aquaparkul este extraordinar. Se potriveshte oricui si nu mai spun despre serviciile medcale care stau la dispozitzia clientzilor non-stop.

In privintza scepticilor imi pare rau sa spun doar oameni cu posibilitatzi imaginative reduse nu vad padurea de ramuri. Le-ashi dori sa se maturizeze shi sa nu mai strambe din nas ca nishte copii prost crecutzi care nu mai shtiu cu ce sa se dea in spectacol spunand ca nu exista prosoape (care apropo pot fi luate de la spa cu ajutorul towel-ard-urilor care pot fi cerute la receptzie), sau spunand ca bucatarul nu le-a zambit destul sau alte lucruri de genul asta, fiindca serios vorbind aceste lucruri sunt de prost gust.

In privintza celor care shtiu sa guste viatza ii felicit spunandu-le ca daca vor mai reveni sa nu uite ca pe pagina hotelului sa completeze la fidelity card.

Trimis de Happy in 27.07.09 13:29:23

VIZUALIZĂRI: 2519 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Happy); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[27.07.09 13:35:08]

happy - am rugamintea ca pe viitor sa judeci doar PARERILE oamenilor si sa te abtii sa-i judeci pe autori!

In rest, ai scris frumos, cu suflet, mi-a placut.

Gilda
    [27.07.09 23:40:15]

Dupa cate stiu eu, acest complex nu este o investitie nemteasca, ci una... americana. Chiar voiam sa fac o paralela intre o vacanta in Bulgaria si una in Turcia, pornind de la sursa investiei. Sper sa si reusesc (in functie de timpul disponibil).

mirelab
    [28.07.09 00:01:03]

Felicitari noii generatii pentru randurile scrise, dar daca ai renunta la scrisul "a la mess" (sh, tz, etc.) ar fi mult mai placut la citit review-ul tau. Este doar un sfat...

rubentz
    [26.10.09 15:58:56]

exact aceeasi senzatie am trait-o si eu cand am fost pentru prima data acolo. a fost totul perfect!! scufundari, pamukkale, efes, au fost ceva de vis!!

si in ceea ce ii priveste pe carcotasi (gen "nu a zambit bucatarul" si "nu erau prosoape") sa-si vada lungul nasului si sa incerce pitoreasca MAMAIA o statiune super lux... poate acolo vor obtine niste zambete largi din partea angajatilor si niste prosoape curate...

[26.10.09 17:37:35]

rubentz - te invit si eu (vad c-ai mai fost deja atentionat de alti moderatori) sa te concentrezi pe descrierea sejurului si a destinatiei si nu pe parerile altora dintre cei care au fost acolo. NU toti suntem la fel sa trebuiasca sa judecam/apreciem la fel.

Judecand dupa alte ecouri scrise de tine azi, intuiesc ca e cazul sa-ti scriu clar: considera cele de mai sus ca avertisment oficial.

HappyAUTOR REVIEW
    [27.10.09 22:56:36]

multumesc voi tine cont de tot

carina10
    [18.03.10 14:37:36]

Buna ziua!

Imi puteti spune si mie care e treaba cu cardul de 300 lire pe care il primesti la chec-in? Intra in costul biletului? sau platesti ce ai consumat de pe el la chec-out? Am inteles ca ce consumi in Aquapark platesti cu el....

carina10, Gilda, Happy, mirelab, rubentz
    Alte impresii din această RUBRICĂAqua Fantasy Hotel & Spa [Pamucak]: