ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 30.06.2012
DIN: rm valcea
ÎNSCRIS: 09.08.09
JUN-2012

Golden Rock, o surpriza placuta!

Am ales Golden Rock pentru sejurul nostru in Marmaris, riscandu-ma putin sa zic asa, intrucat tot ceea ce stiam despre hotel era faptul ca este nou deschis (mai 2012) si ca face parte din lantul hotelier Pasa. In rest, nimeni, nici macar agentia de unde am achizitionat voucherele nu a putut sa-mi ofere mai multe detalii. Cei de la agentie ma sfatuiau chiar sa optez pentru alte hoteluri, comparabile ca pret cu Golden Rock dar care aveau deja o oarecare notorietate. M-am incapatanat sa raman pe acesta si nu regret deloc ca flerul m-a ajutat din nou sa aleg intelept.

Golden Rock este situat la aproximativ 2 km de centrul Marmarisului si tot cam atat de Icmeler. Hotelul este situat direct pe plaja, dar are o fatada si spre bulevardul principal al orasului. Camerele sea view au vedere spre piscina si mare iar cele land view au vedere spre strada principala care este destul de animata pana la ore tarzii din noapte.

Serviciile generale ale hotelului sunt destul de bune tinand cont de faptul ca orice hotel in primul lui an de viata mai are unele scapari. Camerele sunt mari, mobilate frumos si cu bun gust, totul fiind nou si impecabil de curat. Baile deasemenea sunt mari, cabina de dus fiind una de dimensiuni considerabile. In mini bar gasesti doar la sosire 2 ape minerale si 2 ape plate. Consumabilele din baie precum si prosoapele sunt schimbate zilnic.

Piscina nu este una olimpica dar este suficient de incapatoare pentru capacitatea hotelului. Singurul mic inconvenient a fost acela ca toboganele aveau iesire intr-unul din capetele acesteia. Programul de functionare al acestora era de 2 ore dimineata si 2 ore dupa-amiaza. La barul de la piscina se serveau pe intreg parcursul zilei bauturi alcoolice si racoritoare, toate de provenienta locala... La plaja nu exista inca bar sau ponton, dar distanta fata de pool bar fiind una foarte mica, acest aspect nu a constituit un impediment. Plaja este cu nisip iar pentru intrarea in mare as recomanada incaltari speciale deoarece exista pietre. Regimul de masa al hotelului este AI, mancare multa, gustoasa, asa cum ne-au obisnuit prietenii turci, pentru toate gusturile as putea spune.

Spa-ul hotelului este foarte bun. Sauna este free pana la ora 17. Pachetele de masaj sunt destul de piperate dar cum suntem in Turcia si totul se negociaza acestea pot fi scoase la preturi chiar pana la jumatate.

Punctul slab al hotelului nu tine de servicii, amplasare, etc ci pur si simplu de faptul ca hotelul este populat in proportie de 90 % de rusi restul de 10 % fiind englezi si olandezi. Noi eram singura familie de romani din hotel la momentul respectiv. Nu am mai fost pana acum in nici un alt loc cu atat de multi rusi la un loc si chiar nu am nici o problema cu aceasta natie, doar ca atunci cand sunt in ,,turma ,,sunt extrem de galagiosi si necivilizati. Vodka era la loc de cinste pe tot parcursul zilei pana tarziu in noapte, femeile fiind fruntase la consumul de vodka fara gheata :))

Exista si o echipa tanara de animatori care pe tot parcursul zilei incearca sa delecteze turistii cu darts, aqua-gym si dansuri iar seara cu mici spectacole pentru cei mici si seri tematice pentru adulti. Dupa ora 11 tot acesti animatori insotesc turistii din lantul hotelier Pasa la cluburile din zona Bar Street a Marmarisului. Transportul este asigurat gratuit cu autocarul hotelui, ora de intoarcere la hotel fiind in jur de 3-3.30

Hotelul are si un restaurant ,,a la carte ,,amplasat in zona falezei. O data pe sejur rezervarea la acesta este gratuita. Acesta nu are un anumit specific, exista o lista cu un amalgam de mancaruri cu diferite teme din care iti alegi in momentul rezervarii ceea ce doresti sa servesti. Servirea este una foarte buna, ireprosabila.

Ca si o concluzie, Golden Rock este un hotel modern, frumos cu servicii bune la preturi extrem de rezonabile fiind locul ideal de unde poti descoperi zilnic toate frumusetile Marmarisului.

Trimis de marcy74 in 30.06.12 18:11:00
Validat / Publicat: 30.06.12 22:11:26
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA.

VIZUALIZĂRI: 3287 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (marcy74); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Intrarea principala in hotel.

balasa violeta
[30.06.12 22:48:26]

Frumos! Marmarisul cum vi s-a parut!

eug
[01.07.12 10:13:04]

daca erati singurii romani, inseamna ca opelul alb de b era a d-voastra?

tocmai am ajuns si eu azi noapte acasa

am stat la casa de maris, putin mai sus, si fiica-mea admira piscina cu tobogane in fiecare seara, reprosandu-mi ca nu am luat bilet aici

as fi vrut si eu la acest hotel dar pretul depasea bugetul

sper sa fi avu o vacanta la fel de reusita!

marcy74AUTOR REVIEW
[01.07.12 15:43:07]

@eug,

Da, noi eram cu opelul alb Am avut o vacanta super reusita si ne revenim cu greu din feerie. Chiar daca am ajuns acasa de 3 zile, inca suntem acolo cu sufletul si gandul.

Casa de maris este inspre Icmeler? In imediata vecinatate a Golden Rock inspre centru se afla Ideal Prime Beach care deasemenea privit din exterior parea extraordinar.

Vacante frumoase si sa auzim numai de bine! : *

marcy74AUTOR REVIEW
[01.07.12 15:50:59]

@balasa violeta, zona Marmarisului este una extrem de frumoasa... As reveni oricand cu placere acolo pentru ca in 6 zile cat ne-am alocat Marmarisului consider ca nu am reusit sa vedem tot. Oludenizul deasemenea ne-a fascinat!!!

eug
[02.07.12 21:56:38]

casa de maris este spre icmeler, la 500 m de golden rock

ideal prime beach, mares si marmaris palace i-au fact cu ochiul si nevesti-mii, dar pe primul loc cred ca ramane ideal

sper ca ati traversat bulgaria fara surprize

... si acum spor la treaba, ca o parte din concediu s-a dus...

balasa violeta, eug, marcy74
Alte impresii din această RUBRICĂGolden Rock Beach Hotel: