ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 18.06.2012
  • GR. VÂRSTĂ: 30-40 ani
    ÎNSCRIS: 18.06.12
    JUN-2012

Concediu placut

Sincer, desi la inceput am fost cam reticenta vis a vis de locatie, hotelul Cronos era in Paralia Katerini si eu cam fug de aceasta statiune, sejurul a fost mai frumos decat ma asteptam:

- desi nu e nimeni la receptie, nu incomodeaza deloc;

- curatenie in hol si pe scari se facea zilnic, insa in camera fiecare isi facea, ceea ce nu ne-a deranjat deloc si ai la dispozitie mop si matura sa faci curat cum vrei;

- camera e curata si lenjeria la fel;

- camera noastra a fost pe spate iar privelistea a fost ok, spre un spatiu verde, si destul de racoare, chiar prea racoare la pranz, si nu a fost nevoie de aer conditionat (hotelul nu dispune de AC). Mai problematic e pentru cei cazati in camerele din fata unde le bate soarele dupa ora 12 si e destul de cald iar cei de pe lateral au vedere catre zidul unui hotel, cam nepotrivita priveliste de concediu;

- chicinetele din camere au tacamuri, vesela (cate o bucata de persoana) si un castron, oale, ibric... sunt suficiente insa noi nu am gatit decat la micul dejun cate ceva rapid;

- plita si frigiderul sunt functionale iar frigiderul e cu congelator, care ingheata foarte bine;

- baia e curata si primiti doar hartie igienica (nu aveti prosoape, sapun sau sampon);

- singura problema era ghida trimisa de agantia din Grecia (NINA, care pana sa ni se termine sejurul a si plecat) care era total neprofesionista;

- si mai fost o problema de comunicare si organizare la plecare cand autocarul care trebuia sa ne ia la 15.30 a venit la ora 19, datorita unei defectiuni, iar autocarul care a venit nu era de calitatea si comfortul celui cu care ne-a obisnuit agentia ;

- hotelul este bine pozitionat avand 2 supermarketuri marisoare foarte aproape si Lidl care era un pic mai departe insa statiunea fiind destul de mica sa ajungea relativ repede si acolo;

Dar per ansamblu, oferta cu care am mers si ceea ce am primit a fost mai mult decat satisfacator, il recomand!

Trimis de Pada in 18.06.12 23:15:29
    Validat / Publicat: 19.06.12 09:00:26
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: Halkidiki (Hotel Tropical - Hanioti, Blue Dolphin Hotel [Metamorfosi], etc)

VIZUALIZĂRI: 2280 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Pada); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
    P01 Holul hotelului Cronos, Paralia Katerini

[18.06.12 23:31:18]

@Pada: bun-venit pe site si in comunitatea AmFostAcolo!

PadaAUTOR REVIEW
    [18.06.12 23:37:58]

@webmaster28: Buna!

Voi incerca sa fiu activa.

luminita_t5
    [30.07.12 08:27:19]

ma bucur ca te-ai simtit bine, nici nu aveai motive sa fie altfel. am fost si noi acolo in 2009, am mai fost in paralia katerini si in 2010, dar nu a mai fost posibil sa fim tot la cromos deoarece nu mai era la agentia prin care luam noi biletele, anul trecut am fost in zakynthos unde este superb si mai scumpicel si ne-am hotarat ca anul asta sa mergem tot in paralia katerini, doar ca avem o problema, nu gasim la nici o agentie de la noi din oras oferte la cronos, iar de pe net nu prea avem incredere avand in vedere situatiile care au mai fost cu firme fantoma. are cineva un nr de tel de acolo unde putem sa stabilim pt cazare, sau un nr de contact al unei persoane care ne poate ajuta, v-am fii recunoscatori.

PadaAUTOR REVIEW
    [01.08.12 13:09:23]

@luminita_t5: Buna!

Imi pare rau dar nu te pot ajuta in acest sens. La Cronos dupa cum stii nu exista receptie iar ghidele locale care raspundeau de hotel se tot schimbau.

Am ajuns la acest hotel prin agentia X (numele de agentii se pot transmite doar prin mesaje private! - avertisment // nota webmaster) si cu ei merg de ceva timp si-s seriosi. Am o fosta colega care mergea cu masina direct acolo, in Paralia Katerini si gasea destule locatii de unde inchiria direct, dar trebuie sa risti un pic.

Succes!

luminita_t5, Pada