ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 16.06.2012
DIN: Ploiesti
ÎNSCRIS: 28.05.09
JUN-2012

Aparthotel Alexandra-la pomul laudat...sa nu crezi!

In perioada 28 mai-12 iunie am avut ocazia sa fac o vacanta in Spania, mai precis, am fost cazata impreuna cu cativa prieteni, in Tarragona, la Aparthotel Alexandra. Rezervarea amfacut-o din ianuarie platind 55 euro/camera fara mic dejun.

Din ce am vazut pe site am fost foarte incantati de camere si dotari si, mai ales, ca este situat pe Rambla Nova, in centrul vietii catalane. Surpriza am avut-o cand am intrat in camera, iesind dintr-un lift foarte mic si intrand pe un culoar extrem de stramt. Nici macar nu se asemana camera in care intrasem cu cea de pe site. Am vrut sa schimb camera spunandu-i receptionerului ca nu asta am rezervat dar nu s-a putut face nimic. Plus ca privelistea o aveam spre o curte interioara care dadea spre niste case si un bloc de locuinte, dintre care un apartament era in renovare, deci aveam liniste mare!! Noroc cu o pisica frumoasa pe care o tot o admiram si o pisaiam. A, uitasem de piscina, cat o cada mai generoasa, dar gestul conteaza, nu?

La capitolul "de rau" a mai fost si faptul ca, hotelul fiind foarte vechi si mic si holurile erau extrem de stramte, asa incat, camerista care se tot plimba cu un carucior cu lenjerii, solutii de curatat lovea cu el usa liftului, peretii, usa noastra pana intra intr-un oficiu al carui usa, evident, scartaia. Asa ca, dragii mei, dimineata nu mai aveam nevoie de ceas desteptator, aveam muncitorii din apartamentul de vis-a-vis si camerista. Plus ca peretii sunt foarte subtiri asa ca am auzit toti pasii celui de deasupra, baia folosita si... altele.

Cu mobila nu am avut probleme dar peretii erau cam murdari (sa fiu ingaduitoare) si foarte ciobiti.

La capitolul "de bine" mobila era noua (sau aproape), chicineta utilata cu tot ce e nevoie pentru o bucatareala rapida, cuptor cu microunde, frigider. Ni se facea curat in fiecare zi, se schimbau fetele de perna, prosoapele iar patul era atat de bine impachetat ca abia reuseam sa ne strecuram sub cearceafuri. Baia este spatioasa, cu bideu. Deci in privinta curateniei nu am a ma plange.

Am pus capitolul "de rau" nu pentru ca sunt carcotasa si am stat sa notez fiecare defect, mai ales ca toata ziua colindam si abia seara mai veneam in camera, ci pentru diferenta dintre poza de pe site si ce am gasit la fata locului, aviz celor ce doresc cazare aici. Hotelul este foarte bine amplasat, in centru, are un personal foarte amabil, nu am ce reprosa. Oricum, recomand hotelul pentru amplasarea lui, macar.

Trimis de musette2008 in 16.06.12 23:58:15
Validat / Publicat: 17.06.12 07:54:47
  • A fost prima sa vizită/vacanță în SPANIA

VIZUALIZĂRI: 2066 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (musette2008); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Peretele foarte murdar si ciobit,imi pare rau de poza,probleme cu blitz-ul.

• SOCIALs

• pagină generată în 0.045352220535278 sec