ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 04.06.2012
ÎNSCRIS: 03.06.12
JUN-2012

Sub orice critică

Cea mai oribila experienta - nu mergeti

Hotelul este horror... mai ales camera. Nu pot sa cred cum a primit review-uri bune in alti ani - sigur sunt unele fake (ori s-au schimbat intr-un an.)

Camera - gandaci (pe bune nu mint), paienjeni in camera, un miros urat in camera (probabil mucegai), la baie mirosea teava de scurgere cand trageau apa cei de deasupra - nu puteai sa stai in baie de cum putea, camera f mica, nu ai loc sa pui gentile in camera, nu au covoare/mocheta pe jos, pilota f uzata, probabil din vremea lui Ceasca, lenjerie uzata, atarnau zdrentele din ea...

Masa - desi era all inclusive fac mancare in stil aproape romanesc - foarte putin variata, nu ai ce sa alegi pt copii, niste prajituri in care puneau mai mult coca decat altceva, lapte pentru copii facut din lapte praf

Nu stiu altii cum sunt dar eu nu pot sa merg in concediu cu asemenea conditii, mai bine stau acasa decat sa dau banii pe un astfel de serviciu.

Asadar atentie, mergeti pe riscul vostru!

Sper sa dea faliment cat mai repede acesti smecherasi de Bulgaria.

Trimis de maris in 04.06.12 00:12:00
Validat / Publicat: 04.06.12 06:34:47
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Albena

VIZUALIZĂRI: 3913 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (maris); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS -5 PMA (din 5 voturi)

[04.06.12 06:35:04]

@maris: bun-venit pe site si in comunitatea AmFostAcolo!

bogdan 75
    [04.06.12 08:13:51]

Parca nu imi vine sa cred ce ai gasit in hotel pt ca eu am fost anul trecut in iunie la fel pt 3 noptii si nu m-i sa intamplat nimic din ce povestesti tu. Dar de la an la an lucrurile se pot schimba si chiar am recomandat hotelul anul trecut si cei care au fost acolo in septembrie au fost multumiti. Din cate cunosc eu, managementul multor hoteluri din Bulgaria este nemtesc iar anul trecut s-a terminat contractul care a durat 10 ani. Fiecare unitate hoteliera probabil a optat sau nu la prelungire. Dobrotista se pare ca face sau facea parte din club Francez iar singurele mici nemultumiri pt acest hotel erau (multe produse pescaresti) pt care poate pe unii romani nu ii tentau in rest totul arata ca la un hotel de 3 stele iar animatia, piscina, plaja erau de 4-5 stele. Chiar m-ai speriat mai ales ca am rude si prieteni pt care agentul meu de turism a facut eforturi sa gaseasca cazare la acest hotel pt luna iulie si septembrie. Sper sa se rezolve problemele din acest hotel, si chiar imi pare rau ca ai avut probleme in concediul tau pt ca nimeni nu isi doreste asa ceva.

camybugnariu
    [04.06.12 14:47:26]

Sincera sa fiu nu prea pot sa-ti dau crezare. De ce? Pai, foarte multe pareri pozitive de la turistii anteriori si recomandarea care mie mi-a facuto

o familie, de incredere. La sfarsitul lui iunie vom merge si noi, la intoarcere va voi spune parea mea despre acest hotel. Cine mi la recomandat mie a descris hotelul in termeni pozitivi, chiar cu cuvinte de lauda. Un hotel pe plaja cu atatea minusuri? Sa se fi degradat asa mult de anul trecut? Poate esti f, f, f pretentios, dar atunci de ce ai mers la 3 stele si in Bulgaria?

matrix74
    [04.06.12 17:16:59]

sincer nu-mi vine sa cred... chiar nu vreau sa cred avand in vedere review-urile anterioare

nu mai spun ca am deja biletele luate pt septembrie...

te rog sa incarci cateva poze ca sa-ti justifici afirmatiile, in caz contrar rog adminii sa stearga acest reiew... pt ca este o minciuna.

consider ca acest site este pt ai ajuta pe turistii si nu pentru ai duce in eroare de catre personaje ce nu au altceva de lucru decat sa faca glume proaste!

crisnitu
    [06.06.12 13:27:58]

noi suntem 3 familii cu cate 2 copii si vom merge acolo incepand cu 25 iunie; sunt deja ingrijorata de ceea ce voi gasi, asa ca daca ai poze sau alte amanunte, te rog sa ni le faci cunoscute!

nu ai incercat sa vorbesti cu nimeni din managementul hotelului? sa iti schimbe camera sau sa remedieze partea cu curatenia?

camybugnariu
    [06.06.12 14:31:36]

@crisnitu: Si noi mergem pe 25 iunie la acest hotel, suntem 2 familii, una cu un copil de 11 ani. Nu prea cred ca e adevarat ce a scris Maris, am referinte bune de la agentie si de la turisti care au fost cazati acolo. Ma ingrijoreaza doar vremea-in 25,26 sunt ploi, apoi zile cu nori si putin soare. Sper ca nu e adevarat.

marisAUTOR REVIEW
    [06.06.12 14:41:37]

@all:

Nu pot sa raspund la toata lumea - asta am fost ce am gasit... poate voi veti avea noroc de camere mai bune sau poate isi vor reveni. Eu am zis sa scriu ce am gasit pt ca astfel de servicii trebuie penalizate - si noua ne-a fost recomandat hotelul de agent, si eu m-am uitat aici pe site si am vazut ca are review-uri bune si acolo era cu totul altceva ca si conditii. Probabil ca s-au schimbat mult intr-un an.

Asta e tot, imi pare rau ca nu pot raspunde la fiecare.

Sper sa-si remedieze problemele si sa aveti un concediu bun.

ciprianion
    [16.06.12 16:50:36]

Si eu am fost in acest hotel si nu cred ceea ce spune acest Maris. Este foarte usor sa faci rau. Eu cred ca acerr review ar trebui sters. Hotelul nu este de lux dar nici de nota. Mergeti cu incredere la Dobritisa (it OK) - prieteni stiu de ce .

steficri*
    [25.06.12 20:04:06]

Atunci cand am scris despre Dobrotitsa anul trecut (Groaznic) toata lumea a sarit pe mine si a spus ca sunt fitzoasa. exact aceleasi lucruri (camera Infecta si mancare proasta +bauturi"fine") mi s-au intamplat si mie. Macar daca suntem mai multi fitzosi nu-si mai iau altii tzeapa cu bulgarii...

fanespoitorul
    [26.06.12 22:10:39]

Cat a costat sejurul?? poate pui niste poze sa ne dumirim si noi cat de "naspa" a fost. Spunea-i ca ai avut o camera f mica. Totusi este de 3 stele. Pe vremea odiosului am stat in Bran Brad Bega din Eforie Nord. Erau inchiriate pentru nemti dar camerele erau cutiute de chibrituri. La 3 stelute si mancarea este mai subtire. A fost si o stire ca bulgarii vor ca hotelurile de 3 stele sa nu mai ofere all inclusive caci mancarea nu este de calitate.

dfd
    [27.06.12 14:50:41]

Nu pot sa cred ce ai scris aici. Eu am fost in 2010 si a fost super totul... mai ales mancarea... nu am nici cel mai mic repros de facut! Stima!

bigpostman
    [04.07.12 20:43:10]

@maris: Nimic din ce ai patit tu acolo nu s-a intamplat in perioada 24 06 2012-01 07 2012... atunci cand AM FOST EU ACOLO.

bigpostman, bogdan 75, camybugnariu, ciprianion, crisnitu, dfd, fanespoitorul, maris, matrix74, steficri*
    Alte impresii din această RUBRICĂKaliakra Mare (ex Dobrotitsa) Hotel: